Ada nie chce spać – Barbara Wicher

Ada nie chce spać – Barbara Wicher

Czy Wasze pociechy, gdy nadchodzi wieczór, nie chcą kłaść się spać? Wtedy wszystko wydaje się lepsze, wspanialsze, ciekawsze. Zabawki wtedy wołają bardzo głośno. I to w tym momencie przychodzą do głowy najlepsze pomysły!

Kilka słów o fabule

Tak samo jest w przypadku tytułowej bohaterki książki „Ada nie chce spać”. Chociaż zbliża się pora snu dziewczynki, to wtedy świat jest o wiele bardziej intrygujący i ciekawy. Ada woli chodzić po dworze, odkrywać świat. Jednak dziewczynka uwielbia wieczorne rytuały – przytulanie z mamą oraz czytanie książeczek.

Moja opinia i przemyślenia

To książeczka rewelacyjna na wieczorne wyciszanie. Tekst jest nieśpieszny, spokojny i melodyjny. Autorka przeprowadza nas krok po kroku przez wieczorny rytuał dziewczynki. Ze strony na stronę bohaterka, a także przeróżne zwierzaczki, powoli przymykają oczy, ziewają, aż w końcu zapadają w sen. Mama tłumaczy Adzie, że nocny odpoczynek jest bardzo ważny i potrzebny… Bez snu jesteśmy zdenerwowani, nie mamy siły na zabawy. Ja sama poczułam się senna podczas czytania tej opowieści, a mój synek bardzo szybko zasnął, chociaż przed wieczorną lekturą, wcale się na to nie zapowiadało.

„Ada nie chce spać” ma cudowne ilustracje. Ciepłe, z łagodnymi konturami, spokojne i w pięknych barwach. Uwielbiam przeglądać tę książeczkę tylko po to, żeby się napatrzeć. Aneta Krella-Moch stworzyła arcydzieło, które idealnie komponuje się z czytanym tekstem. Dodatkowo te ilustracje przypominają mi moje książki z dzieciństwa, chociaż nie mogę sobie przypomnieć, jakie konkretnie. Wydawnictwo zadbało o to, aby lektura była bezpieczna również dla najmłodszych czytelników. Strony są twarde, tekturowe, a brzegi zaokrąglone. Wszystko to sprawia, że dziecko nie zatnie się podczas przeglądania książeczki. Małe dzieci, chwytając strony, będą ćwiczyć motorykę małą.

Podsumowanie

„Ada nie chce spać” Barbary Wicher to cudowna opowieść, idealna do czytania przed snem. Piękna, spokojna, melodyjna. Pełna pozytywnych emocji i przytulania. Autorka stawia na bliskość, na ciepłe i spokojne uczucia u bohaterów, które przekładają się na czytelników.


Autor: Barbara Wicher

Ilustrator: Aneta Krella-Mech

Tytuł: Ada nie chce spać

Wydawnictwo: BIS

Wydanie:I

Data wydania: 2022-01-19

Kategoria: literatura dla dzieci, 2+

ISBN: 9788375517330

Liczba stron: 24


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Dodaj komentarz

Close Menu