Od mitów do nauki

Od mitów do nauki. Akademia mądrego dziecka

Date
mar, 03, 2023
Comments
Możliwość komentowania Od mitów do nauki. Akademia mądrego dziecka została wyłączona

Natura, która otacza nas każdego dnia ma przed nami wciąż niezliczoną ilość tajemnic. Gdy niewiadomych jest sporo, od zawsze w umysłach ludzi rodzą się pytania. Tylko jak znaleźć na nie odpowiedzi, gdy żyje się w czasach bez zaawansowanych odkryć nauki, które teraz są dostępne na każdym kroku? Dawne plemiona nie mogły czerpać z książek, dlatego też powstawały mity. Wszystko po to, by wyjaśnić powstawanie pewnych zjawisk i pokonać strach. Jak długą drogę przeszła ludzkość od mitów do nauki? Tego nasze pociechy mogą dowiedzieć się z kolejnej książki spod skrzydeł serii Akademia mądrego dziecka.

Od mitów do nauki

Dla mnie słowo mit jest niczym magnes. Wystarczy ono do przykucia mej uwagi i sięgnięcia po książki z każdej kategorii. Nic dziwnego, że staram się wprowadzać w ten fascynujący świat również własne dzieci. W przypadku dziecka ważne jest to, jak podana jest wiedza, dlatego też zawsze sprawdzam, co w trawie piszczy. Seria Akademia mądrego dziecka ta niesamowita skarbnica wielu tematów, które ułatwią podróż przez pagórki nauki. Od mitów do nauki nie tylko stawia trafne pytania, ale i raczy nas ciekawostkami oraz solidną porcją wiedzy. Dzięki tej pozycji dzieci odkryją, jak powstaje tęcza i ile niezwykle barwnych, jak ona sama mitów szerzono na jej temat. Burze i grzmoty? I o nich krążą mity, które radują moje serducho i wzmagają dziecięcą ciekawość. Od mitów do nauki skrywa w sobie masę fascynującej treści ukazanej w zabawny i przystępny dla małego czytelnika sposób.

Wśród ilustracji

Treść to perełka dla żądnych wiedzy, jednak to połączenie jej z niesamowitą szatą graficzną działa na wyobraźnie i pozwala dzieciakom zobaczyć mity na własne oczy. Każdy mit jest niezwykle barwny i fascynujący. Każda ilustracja wciąga nas w historie dawnych ludów kolorem i wyrazistą kreską, które urzekną każdego. Poszeregowana treść przeplata się z obrazami pełnymi niewiarygodnych twierdzeń, które tworzą naszą linię czasową. Drogę, którą przebył człowiek od prehistorii, aż po dzisiejsze odkrycia naukowe.

Wśród wrażeń

Od mitów do nauki jest niezwykle obszerną i wielowątkową pozycją, w której z miejsca się zakochaliśmy. Stanowi dobrą podstawę do omawiania wielu tematów związanych z historią ludzkości. Pozwala dziecku zrozumieć, jak różni się nasza codzienność od tej poznawanej w podręczniku historii. To pierwsza podróż w przeszłość, która tak nas pochłonęła. Zaciekawiła pytaniami i usatysfakcjonowała odpowiedziami. Całość jest niezwykle barwna i pomimo sporego nagromadzenia treści nie powodowała zagubienia, czy przeładowania wiedzą. Od mitów do nauki przekona małych naukowców do głębszego poznawania tematu. Dla starszych może okazać się niezłą powtórką zdobytej już wiedzy, a dla młodszych ciekawą formą nauki.

Podsumowanie

Od mitów do nauki cieszy umysł i oko. Fascynująca treść i przepiękna szata graficzna zamknięte zostały w twardej oprawie i formacie pasującym do niewielkich czytelniczych rączek. Tak podana wiedza spodoba się każdemu bez względu na metrykę. Rodzic nie musi martwić się, że jego pociecha nie zna jakiegoś pojęcia, gdyż na każdego na końcu książki czeka słowniczek trudniejszych wyrazów oraz nazwy ludów i plemion zamieszkujących poszczególne kontynenty. Całość zachwyca formą i treścią, która została spisana lekko i zrozumiale nie tracąc na swej mitologicznej niezwykłości. U nas pierwsze spotkanie z mitami wypadło świetnie.

Autor Rebecca Lewis-Oakes

Ilustrator Max Rambaldi

Tłumaczenie Kazimierz Pytko

Tytuł Od mitów do nauki

Tytuł oryginału Mythical Science

Wydawnictwo HarperKids

Wydanie I

Data wydania 2023-02-22

Kategoria lit. dziecięca 6+

ISBN 9788327672582

Liczba stron 32

Marta

Mama Amelki i Antka. Miłośniczka słowa pisanego i powieści graficznych. Niezmiennie szuka swojego azylu prowadząc bloga martawsrodksiazek.pl. Kilka słów o mnie? Cóż, dusza zanurzona w fantastyce z sercem z czystego romansu, łaknę przygód i szczypty strachu, z codziennością wypełnioną literaturą dziecięcą w tle. Gdy nie czytam, tworze i na wiele sposobów wyrażam siebie.

Related Posts


Przeczytaj również

Zapowiedź: Zapytaj pilota

Zapowiedź: Zapytaj pilota

Szkrabajekcze 12, 2024

Latanie jest fascynujące, a dzieci mają mnóstwo pytań dotyczących samolotów, latania i pracy pilota. Dlaczego samoloty na siebie nie wpadają?…

Skarb Lucilli. Siostry Niezapominajki – Giovanni Di Gregorio

Skarb Lucilli. Siostry Niezapominajki – Giovanni Di Gregorio

Szkrabajeklut 10, 2023

Kolonia na Wybrzeżu Atlantyku brzmi wspaniale prawda? Gorzej, bo akurat jest jesień i cała wycieczka nudzi się przeokropnie. No, prawie…

Mordercza Adelka. Piekło to inni – Mr Tan , Miss Prickly

Mordercza Adelka. Piekło to inni – Mr Tan , Miss Prickly

Vickylis 18, 2020

Mordercza Adelka. Piekło to inni – Mr Tan , Miss Prickly Niedawno miałam przyjemność czytać niezwykle zabawny, a miejscami również…

Jak nakarmić smoka?

Jak nakarmić smoka?

Kasialis 24, 2022

„Ciekawiło kiedyś kruka jak świętować Dzień Borsuka”. Czy wiecie jak? Czy ten, kto marnuje wodę, spotka Bazylichę? Która książka najlepsza…

Kolejne przygody małego Fergala!

Kolejne przygody małego Fergala!

Kasiamar 14, 2023

Fergal wyjeżdża na smoczy obóz. Trochę się martwi, bo nikogo tam nie zna. Tak bardzo chciałby, aby inni go polubili!…