Kocie opowiastki – Magdalena Szczepańska

Kocie opowiastki – Magdalena Szczepańska

Kocie opowiastki – Magdalena Szczepańska

Kocie opowiastki to przesympatyczna seria opowiadań o przygodach kotów mieszkających w domu pani Magdy i pana Tomka. „Kocie opowieści. Gucio i cała reszta” to druga odsłona przygód kociej rodziny. Narratorem opowiastek jest kocurek Gucio, który po krótkim pobycie u znajomej pani Magdy, wraca w rodzinne strony. Z jego perspektywy obserwujemy życie domowników, zarówno ludzi jak i zwierząt. Oprócz Gucia w domu mieszkają jeszcze jego siostra Pela, mama, czasem pomieszkuje babcia. W krótkich opowiadaniach znajdziemy jeszcze perypetie Gacka, Łatka, Kici, Funi oraz Batmana. Gucio snuje historyjki o kocich figlach i ludzkich sprawach widzianych kocimi oczyma. Z jednej strony opowiastki wydają się banalne i zwyczajne, z drugiej poruszają tak ważne sprawy jak opieka nad zwierzętami w czasie wyjazdów i urlopów, odpowiedzialność za zwierzęta, czy stosunki między poszczególnymi członkami kociego stada.

Narrator opowiada w dowcipny i zabawny sposób, sprawiając, że codzienne kocie życie nabiera rumieńców i zaczyna być niezwykle ciekawe.

Mały czytelnik z rozdziawioną buzią słucha o kolejnych przygodach i śmieje się z kocich figli. Jednocześnie uczy się prawidłowych zachowań względem zwierząt domowych.

Ogromnym atutem książki są barwne i niebanalne ilustracje, zdobiące każde opowiadanie. Dzięki nim pozycja okazuje się atrakcyjna nie tylko dla dziecka uczącego się czytać, ale i dla trzylatka, który zaciekawiony obejrzy barwne obrazki, a potem posłucha o kolejnej przygodzie Gucia i jego kociej rodzinki. Kolejnym plusem jest sposób wydania „Kocich opowiastek”: twarda oprawa z kolorową, przyciągającą wzrok ilustracją oraz mocne, matowe kartki. Zastrzeżenia można mieć do czcionki, która choć dosyć duża, to jest czcionką szeryfową utrudniającą czytanie dzieciom dyslektycznym.

„Kocie opowieści” można polecić wszystkim młodym miłośnikom zwierząt, warto też sprezentować ją dziecku przed podjęciem decyzji o powiększeniu rodziny i kociego pupila, prowadząc przy tym rozmowę o obowiązkach opiekuna kota i odpowiedzialności za zwierzęta, powierzone naszej opiece.

Anna Kruczkowska

IG kobiece_rozmowki


Autor: Magdalena Szczepańska

Ilustrator: Kasia Nowowiejska

Tytuł: Kocie opowiastki. Gucio i cała reszta

Seria i nr tomu: Kocie opowiastki. t.2

Wydawnictwo: Wilga

Wydanie: 1

Data wydania: 2021-05-05

Kategoria: dla dzieci

ISBN:978-83–280-8680-7

Liczba stron: 41


 

Dodaj komentarz

Close Menu