Pojazdy; Zwierzęta; Mój świat; Przyroda – Paulina Piorun Justyna Jednoróg

Date
cze, 06, 2021

Pojazdy; Zwierzęta; Mój świat; Przyroda – Paulina Piorun Justyna Jednoróg

 

Świat noworodków i niemowlaków jest jednocześnie prosty i skmplikowany, ograniczony i nieskończony, malutki i wielki, a także przepełniony tym, co znane i nieznane. Rodzice chcą oczywiście zapewnić swoim maluchom prawidłowy rozwój i możliwość poznawania otoczenia, ale jednocześnie zależy im na zapewnieniu dzieciom komfortu obcowania z tym, co jest już znane i bezpieczne. Warto więc w całym tym chaosie zachować spokój i wprowadzać milusińskich stopniowo w nowe odkrycia. Tu na pomoc przychodzą rodzicom twórcy kart i książeczek kontrastowych, które osobiście uwielbiam. Warto jednak poszukać tych ciekawszych, bo niestety na rynku jest dostępnych kilka pozycji proponujących dość tandetne wzory oraz wykonanie. Na szczęście wydawnictwo Wilga dba o jakość swoich publikacji, a do książeczek dla najmłodszych ekipa wydawnictwa podchodzi z taką samą skrupulatnością, jak do reszty. Miałam już do czynienia z kartami kontrastowymi (m.in. marki CzuCzu, którą również polecam) oraz książeczkami tego typu przy okazji mojej pierwszej macierzyńskiej przygody z córeczką, która obecnie ma ponad dwa lata. Za kilka dni w naszej rodzinie pojawi się synek, a ja już kompletuję nową wyprawkę, w której znalazło się miejsce dla świeżutkiej i fantastycznej serii „A kuku” od Wilgi.

W skład tej serii wchodzą cztery niepozorne książeczki o tytułach: „Pojazdy”, „Zwierzęta”, „Mój świat” oraz „Przyroda”. Każda z nich składa się z 10 stron, na których znajdują się rysunki odpowiadające tytułowej tematyce. Każda z nich ma też dedykowany kolor, tak więc w każdej pojawia się biel i czerń, a także odpowiednio czerwień, żółć, błękit i zieleń. Okładki zdobią okrągłe okienka, tytułowe dla serii „a kuku”, co jest bardzo fajnym elementem stymulującym i zachęcającym malucha do zabawy. Nawet moja dwulatka, która oczywiście przejrzała ze mną te książeczki, miała radochę z zaglądania przez tzw. „dziurkę” oraz wytykania przez nią paluszka czy języka. Strony ozdobione są interesującymi i cieszącymi oko wzorami, a okrągła „dziurka” pojawia się co kilka stron, zamieniając grafiki w coś zupełnie innego. Na kartach znajdziemy tu m.in. wąż strażacki, parowiec, misia i słoik z miodem, grzechotkę oraz piłkę, jabłko, banana czy drzewo. Dodatkowo strony zawierają również wyrazy dźwiękonaśladowcze, które wspierają wspólną zabawę rodzica z dzieckiem.

W pierwszych miesiącach życia dziecka świetnie sprawdzą się karty kontrastowe, ponieważ można je umieścić w dowolnym miejscu łóżeczka, zachęcając tym samym do kierowania głowy i wzroku malucha w różnych kierunkach, później, kiedy maluch staje się bardziej aktywny i zaczyna już chwytać w łapki różne przedmioty, książeczki będą lepsze – osobiście chętnie się na nie przerzuciłam przy młodej. Uznałam też, że będzie to fajne i stopniowe wprowadzanie do fizycznej formy „książek”, więc przy okazji będę mogła uczyć dziecię, jak obchodzić się takim tworem – myślę, że to odniosło pozytywny skutek, bo obecnie córka uwielbia książki, szanuje je i nie niszczy.

Seria „A kuku” od wydawnictwa Wilga to fajna przygoda z pierwszymi obrazkami, rodzic również powinien się dobrze przy niej bawić. Wydanie jest solidne, kartonowe, ale poręczne i lekkie, sprawdzi się doskonale w malutkich dłoniach. Dostrzegam tutaj same zalety, dlatego polecam bez żadnych wątpliwości.

 

 

Żaneta Fuzja Krawczugo


Tytuł: Pojazdy; Zwierzęta; Mój świat; Przyroda
Autor: Paulina Piorun, Justyna Jednoróg
Ilustracje: Paulina Piorun
Seria: A kuku
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2021-03-24 (o ile dobrze znalazłam)
ISBN: 9788328088887; 9788328086210; 9788328086227; 9788328088894
Liczba stron: 10


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Basałyk i Psotka idą do pracy. Część 2 – Małgorzata Żółtaszek

Basałyk i Psotka idą do pracy. Część 2 – Małgorzata Żółtaszek

Szkrabajekcze 4, 2021

Basałyk i Psotka idą do pracy. Część 2 – Małgorzata Żółtaszek Basałyk i Psotka, niesforne i obdarzone bujną wyobraźnią rodzeństwo,…

“Wierszyki łamiąca języki” mają już 25 lat!

“Wierszyki łamiąca języki” mają już 25 lat!

Kasiasty 11, 2021

“Wierszyki łamiąca języki” mają już 25 lat! Książka autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej ma już 25 lat! W tym roku obchodzić będziemy…

Hit czy kit? Szkoła magicznych zwierząt – Margit Auer

Hit czy kit? Szkoła magicznych zwierząt – Margit Auer

Michellemar 22, 2021

Hit czy kit? Szkoła magicznych zwierząt – Margit Auer Z twórczością Margit Auer miałam już okazję obcować przy okazji poprzednich…

Skarb Mikołajka – zapowiedź filmowa i książkowa!

Skarb Mikołajka – zapowiedź filmowa i książkowa!

Kasiasty 7, 2022

Świat Mikołajka to tata, mama, ale przede wszystkim – banda kumpli. Chłopaki wołają na siebie „Niezwyciężeni”, choć bardziej pasuje do…

Tosia i Julek uczą się dzielić – Magdalena Boćko-Mysiorska

Tosia i Julek uczą się dzielić – Magdalena Boćko-Mysiorska

Kasiamar 15, 2021

Tosia i Julek uczą się dzielić – Magdalena Boćko-Mysiorska „Tosia i Julek uczą się dzielić” to już kolejna część z…