Najlepsze bajki dostępne na Netfliksie!

Date
maj, 21, 2021
Żyjemy w czasach, w których dostęp do animacji jest powszechny I prosty. Serwisy streamingowe czy kanały, na których programy dla dzieci puszczane są cały dzień, zdecydowanie nie ułatwia wychowania dzieci bez kontaktu z mediami. Warto pokazać maluchom, że książki to takie przejście do niezwykłego świata, ale patrząc na to, w jakiej rzeczywistości żyjemy, warto od czasu do czasu włączyć dzieciom coś wartościowego. A co? Specjalnie dla was przygotowaliśmy zestawienie animacji wartych polecenia.
Autka w Pagórkowie
Poznajcie Tymka i jego rodzinę. Nie byłoby w nich nic niezwykłego, gdyby nie to, że są samochodami. Nasz bohater chodzi do przedszkola, ma znajomych, z którymi uwielbia się bawić i siostrę, z którą lubi się kłócić. Ta animacja pełna jest rodzinnego ciepła, które udziela się również widzom.
Było sobie życie
To animacja, którą znam jeszcze z dzieciństwa. Niezwykle ciekawa i wciągająca. Ogrom wiedzy, jaką przekazują twórcy, zachwyca już kolejne pokolenia. To jedna z tych bajek, które nigdy się nie zestarzeją.
Magiczny autobus
Kolejna propozycja, która przekazuje dzieciom ogrom informacji. Wraz z panią Loczek i jej klasą wybierzemy się w podróż. Gdzie? Wszędzie! Do amazońskiej puszczy, na lodowiec czy do wnętrza organizmu. Z panią Loczek żadna wycieczka nigdy nie będzie normalna!
Spytaj Mądroboty
Roboty to fascynujący temat, szczególnie dla maluchów. W tej animacji poznacie 5 dociekliwych stworzonek, którze poszukują odpowiedzi na najczęstsze pytania dzieci. Czy im się to uda? Nie obędzie się bez przygód.
Przytul mnie
„Kiedy słońce rano wstaje..” – nie mogę przestać nucić tej piosenki. Cudowna, ciepła, pozytywna bajka, gdzie tata miś i jego mały synek, przeżywają przeróżne, ciekawe przygody. Wszystko okraszone jest ciepłem i humorem.
Maks i Ruby
Kolejna animacja, którą znam jeszcze z lat dzieciństwa i mam do niej wielki sentyment. Gdybym miała opisać ją jednym słowem, byłoby to „spokojna”. Jeżeli lubiliście przygody małych króliczków, to wasze pociechy również je pokochają!
Heidi
Historia, która podbija serca dzieci. Poznajcie małą dziewczynkę, która musi zamieszkać ze swoim dziadkiem, w górach. Heidi to niespokojny duch i przeżywa wspaniałe przygody, odkrywając cuda przyrody. Dodatkowo bohaterka pokazuje innym, czym jest miłość. Nieustraszona, wrażliwa na krzywdę najsłabszych.
Wyspa Puffinów
Tytułowa wyspa to miejsce, w którym bardzo chciałabym się znaleźć. Czas tam płynie spokojnie. Bohaterowie poznają świat, przyrodę, a także uczą się, czym jest przyjaźń i rodzina.
Avatar.Legenda Anga
Na deser zostawiam coś dla starszych odbiorców. Pełna przygód, zwrotów akcji animacja, która się nie starzeje. Nie sposób się oderwać. Poznajcie Aanga, który jest legendarnym Avatarem. Coś jeszcze oprócz przygód? Miłość, przyjaźń i walka o dobro wszystkich!

Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Podręcznik przetrwania. Minecraft- Mojang

Podręcznik przetrwania. Minecraft- Mojang

Martasty 9, 2023

Już chyba każdy słyszał o świecie Minecrafta, a co trzeci miał okazje przyglądać się rozgrywce lub rozpoczynać własną przygodę z…

Książka dla fanów wykopalisk i historii. Archeoloigia. Mumie, złoto i stare skorupy

Książka dla fanów wykopalisk i historii. Archeoloigia. Mumie, złoto i stare skorupy

Kasiasie 26, 2021

Czym zajmuje się archeolog? Czy cały czas kopie dziury w ziemi? Ogląda starożytne kości? Skleja potłuczone naczynia? A może szuka…

Bractwo zagrożonych-Philippe Costeau, Austin Aslan

Bractwo zagrożonych-Philippe Costeau, Austin Aslan

Martalip 12, 2021

Bractwo zagrożonych-Philippe Costeau, Austin Aslan Ziemia jest domem dla nas, ludzi ale i dla wielu gatunków zwierząt. Kiedyś człowiek potrafił…

Zapowiedź: Wojna cukierkowa t.1

Zapowiedź: Wojna cukierkowa t.1

Szkrabajekwrz 10, 2021

Nowe wydanie kultowej serii Brandona Mulla! Nate ma dziesięć lat. Przed początkiem nowego roku szkolnego wraz z rodzicami przeprowadza się…

Dumbo. Moja pierwsza dobranocka. Disney – Emmanuelle Causse

Dumbo. Moja pierwsza dobranocka. Disney – Emmanuelle Causse

Szkrabajekpaź 21, 2021

Dumbo. Moja pierwsza dobranocka. Disney – Emmanuelle Causse Któż z nas nie zna sympatycznej postaci Dumbo, którego przygody towarzyszą dzieciom…