Akademia Mądrego Dziecka. Zwyczaje zwierząt. Chcę jeść! – S&S Alliance

Akademia Mądrego Dziecka. Zwyczaje zwierząt. Chcę jeść! – S&S Alliance

Akademia Mądrego Dziecka. Zwyczaje zwierząt. Chcę jeść! – S&S Alliance

Czy to miska z owsianką, którą zjesz na śniadanie?

Co widzisz? Smakowitego cukierka?

Co widzisz? Robaczka, który szuka pożywienia?

Co widzisz? Czy to gąsienica?

Czy to ryba na talerzu?

Nie, nie i nie. Odpowiedzi nie są takie oczywiste, bo żeby je poznać, trzeba mieć książeczkę w ręce i otwierać poszczególne strony. A jaka to książka? To nowa seria od Akademii Mądrego Dziecka. Zwyczaje zwierząt. Chcę jeść!. W tej serii poznajemy zwierzęta i ich zwyczaje związane z jedzeniem, o których niekoniecznie wiedzieliśmy. A które są bardzo ciekawe! Przeczytamy o strzelczyku, rybie, która pluje na pająki i w ten sposób na nie poluje i je zjada. Poznamy mrówki miodowe, które w swoim odwłoku noszą pożywienie. Jednak to nie koniec – kolejnym gościem będzie kameleon, a zaraz po nim lampart, który bardzo odważnie poluje na jeżozwierze. I wielki płetwal błękitny, który zjada ogromne tony jedzenia! Najważniejsza, jest ostatnia strona, która mówi dzieciom, bardzo ważną rzecz – jeść musimy, jedzenie jest ważne i jak małe zwierzątka muszą nauczyć się jeść tak samo i małe dzieci. Bez jedzenia, nie ma siły, a nawet więcej – nie ma życia.

Ta urocza książeczka, z ciekawostkami na temat życia zwierząt jest bardzo ciekawie zbudowana. Każda kolejna strona, która przedstawia inne zwierzątko i jego preferencje żywieniowe, zaczyna się zagadką. I ona może zmylić, ponieważ strony są tak połączone, że sugerują odpowiedź.

„Czy to miska z owsianką, którą zjesz na śniadanie?” i rzeczywiście obrazek sugeruje odpowiedź „tak”, ale kiedy otworzymy stronę, to widzimy, że odpowiedź jest zupełnie inna i tak naprawdę, mocno zaskakuje. To fantastyczna zabawa dla rodzica i dziecka, która ćwiczy kreatywność, ale też wyobraźnię dziecka. Świetna sprawa!

Książeczka może być też świetną zachętą dla małych niejadków do jedzenia. Mój syn, takim niejadkiem jest i książeczka nam pomaga. Staram się czytać ją przed posiłkiem i zaczynamy rozmawiać o tym, co zwierzęta jedzą, co lubią i czy jeść muszą. Później, gładko staram się przejść do tego, co on lubi jeść i zachęcić do kolejnego posiłku. Oczywiście raz wychodzi, raz nie. Tak jak np. w trakcie odpieluchowania, przedszkola, pojawienia się rodzeństwa – książki to GENIALNI pomocnicy w takich trudnych sytuacjach. Naprawdę pomagają. Tak i może w tym przypadku fajna książka, pomoże nam przejść przez trudne momenty (ważne: oczywiście zawsze warto skonsultować się z lekarzem w kwestii niejadków).

Kolorowa, ciekawa, przez moje dzieci oglądana kilka razy dziennie – zostaje mi tylko polecać tę pozycję!

Karolina Guzik


Autor: S&S Alliance

Ilustracje: Bea Lema

Tytuł: Akademia Mądrego Dziecka. Zwyczaje zwierząt. Chcę jeść!

Seria: Zwyczaje zwierząt

Wydawnictwo: Harper kids

Data premiery: 2021-01-27

Liczba stron:12

ISBN: 9788327658746

Ocena: 8/10


 

Dodaj komentarz

Close Menu