Nowości od Zielonej Sowy!

Date
kwi, 16, 2021

 

Wydawnictwo Zielona Sowa nie pozowli Wam się nudzić ! Zobaczcie jakie cudowne nowości znajdziecie w ich ofercie. Dla każdego coś dobrego!

Kapryśne wróżki

Nie wszystkie wróżki są miłe….

Daleko, w głębi lasu, pod szeleszczącymi liśćmi żyją wróżki. Zapewne myślicie, że wróżki są dobre, uprzejme i słodkie, cóż, wiele z nich tak. Te pomocne wróżki opiekują się lasem. Musicie jednak wiedzieć, że niektóre wróżki, szczególnie te najmniejsze, są kapryśne.

To właśnie te wróżki muszą szczególnie uważać, bo w pobliżu krąży goblin, który… nie – tego nie możemy Wam zdradzić!

„Kapryśne wróżki” to pięknie zilustrowany picturebook, który pomoże najmłodszym czytelnikom oswoić się z trudnymi emocjami, takimi jak gniew, złość, frustracja i zły humor.

Autorka: Bethan Stevens

Ilustratorka: Bethan Stevens

Wiek: 4+


Wielcy Robacy. Historie insektów, które rozwinęły skrzydła

Aby mieć wielkie marzenia, wcale nie trzeba być dużym!

Dziesięć niezwykłych opowiadań o insektach, które odważyły się żyć inaczej niż pozostali przedstawiciele ich gatunku. Ich historie udowodnią, że warto mieć marzenia, zbaczać z utartych szlaków i szukać swojej własnej drogi.

Barbara Supeł w swojej książce stworzyła świat inny niż ten, który widzimy na co dzień. Zabawne, charakterne ilustracje Roksany Robok są idealnym uzupełnieniem świata naszych bohaterów. W każdym opowiadaniu poznajemy innego robaka, na przykład kołatka, który zostaje aktorem albo pająka, który został tancerzem.

Te historie są nie tylko dla czytelników w wieku 6-8 lat. Gwarantujemy, że wspólna lektura z dzieckiem przyniesie mnóstwo radości również ich opiekunom.

Autorka: Barbara Supeł

Ilustratorka: Roksana Robok

Wiek: 6+


Muzeum z pazurkiem. Nocny gość

„Muzeum z Pazurkiem” to nowa seria Holly Webb – autorki wzruszających opowieści „Zaopiekuj się mną”!

Odważny, sprytny i zawsze gotowy na przygodę! Taki jest każdy kot z muzeum. Kiedy ostatni zwiedzający opuszcza mury budynku, nadchodzi koci czas…

Pewnej burzowej nocy na schodach muzeum zjawia się czarny kotek – Piotruś. Tasza, pręgowana kotka, wita go z radością i oprowadza po zakamarkach budynku. Inne koty z muzeum z niechęcią odnoszą się  do przybysza. Tasza chce im udowodnić, że Piotruś może zostać jednym z nich. Wspólnie wyruszają na polowanie na szczury. Gdy docierają do sali dinozaurów, wpadają w tarapaty…

Autorka: Holly Webb

Ilustratorka: Sarah Lodge

Wiek: 6+


Najdziwniejsze fobie

Jak się nazywa lęk przed pająkami? Czy można bać się zegarów i upływającego czasu? Co tajemniczego i przerażającego czai się w cyfrach? Skąd wziął się strach przed piątkiem trzynastego? I dlaczego przeraża nas zapadający zmrok i nietoperze? Tego wszystkiego dowiecie się z książki „Najdziwniejsze fobie”!

Naukowcy opisali i zbadali aż siedemset różnych lęków i strachów. Dzięki tej książce poznacie najciekawsze i najdziwniejsze fobie, które mogą pojawić się w życiu każdego człowieka. Dowiecie się skąd wzięły się ich tajemnicze nazwy oraz odkryjecie wiele zaskakujących faktów i ciekawostek związanych z działaniem ludzkiego mózgu.

Witajcie w świecie fobii!

Autor: Marcin Przewoźniak

Ilustrator: Artur Gulewicz

Wiek: 9+


Tomasz Niefart. Skazany na porażkę

Myślisz, że Ty masz pecha? Przeczytaj historie z życia Tomka. Już sam fakt, że nazywa się Tomasz Niefart skazał go na porażkę… tak przynajmniej twierdzi sam Tomasz.

Te pełne humoru historie sprawią, że będziesz kibicować Tomkowi zarówno w szkole, w domu jak i podczas jego spotkań z przyjaciółmi. Wszystkie te przygody łączy wspólny mianownik – są totalną porażką naszego bohatera. Chłopiec, jak typowy nastolatek, odbiera każde niepowodzenie jako koniec świata i śmierć towarzyską.

Przekonaj się, czy rzeczywiście tak jest.

Autorka: Kasia Keller

Ilustrator: Tomasz Kopka

Wiek: 9+

Dodatkowo wydawnictwo wznowiło jedną część przygód wikinga Tappiego!

Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Kupa faktów o smrodzie, czyli co i dlaczego ludziom cuchnie, trąci i zalatuje – Edward Kay

Kupa faktów o smrodzie, czyli co i dlaczego ludziom cuchnie, trąci i zalatuje – Edward Kay

Szkrabajeklis 3, 2023

„Dwie trzecie objętości rekiniego mózgu odpowiada wyłącznie za zmysł węchu”. „Kupa faktów o kupie, czyli czego lepiej nie wąchać” Edwarda…

Malamander – Thomas Taylor

Malamander – Thomas Taylor

Kasiacze 24, 2021

Malamander – Thomas Taylor Książki dla młodzieży mają w sobie coś. Ta przygoda, akcja, bohaterowie i energia, która aż emanuje…

Strajk – Eduarda Lima

Strajk – Eduarda Lima

Kasiamaj 12, 2021

Strajk – Eduarda Lima Zaczęło się od tego, że jeden ptak przestał śpiewać. Później inne zwierzęta zaczęły strajkować – kury…

Chłopiec zwany Gwiazdką – Matt Haig

Chłopiec zwany Gwiazdką – Matt Haig

Kasialis 30, 2021

Chłopiec zwany Gwiazdką – Matt Haig Są historie, które potrafią bezapelacyjnie oczarować czytelnika. Poruszają nawet najtwardsze serca, wywołują uśmiech i…

Fantastyczna czytelnicza przygoda dla dzieci.

Fantastyczna czytelnicza przygoda dla dzieci.

Kasiakwi 26, 2023

Dajcie się porwać smoczej opowieści! Dwunastoletnia Matylda ma nadzieję na wymarzoną, wakacyjną podróż do Japonii – krainy smoków. Niestety jej…