Tumfacek i zbieg okoliczności – Jakub Garstka

Tumfacek i zbieg okoliczności – Jakub Garstka

Tumfacek i zbieg okoliczności – Jakub Garstka

Książka „Tumfacek i zbieg okoliczności”, wydana nakładem wydawnictwa Adamada to opowieść niecodzienna. Może nie przyciąga wzroku, ale jeżeli buszujecie trochę po sieci, w poszukiwaniu wartościowych i ciekawych historii przeznaczonych dla najmłodszych, to ten tytuł znacie.

Tumfacek, Ścinek, Ółek, Szczętutka, Kopinka i bracia Mifkowie to przedziwne stworki, które zajmują się… właśnie, czym? Zamieszkują domy i to oni odpowiedzialni są za przestawianie przeróżnych rzeczy, stukanie w nocy. To przez nich giną pojedyncze skarpetki z pary. Nasi bohaterowie psocą i rozrabiają, przysparzają nam mniejszych czy większych kłopotów, ale są oddanymi przyjaciółmi. „Tumfacek i zbieg okoliczności” to zbiór opowiadań, dzięki którym poznamy przeróżne historia z życia grupy bohaterów.

Nie spodziewałam się, iż ten zbiór opowiadań tak mi się spodoba. Musicie wiedzieć, że „Tumfacek i zbieg okoliczności” to lektura podzielona na rozdziały i chociaż można każdy z nich traktować jako osobną historię, to jednak o wiele lepiej przeczytać całą opowieść na raz. To kolejna książka, którą czytałam z zapartym tchem i coraz większą ciekawością. Każda z historii, którą napisał Jakub Gartska, jest ciekawa, zabawna i ma w sobie to coś, co sprawia, że trudno o niej zapomnieć. Autor obiecał, że jeszcze powrócimy do bohaterów, a ja trzymam za słowo i wypatruje kolejnych części przygód Tumfacka i jego przyjaciół.

Podczas lektury „Tumfacka i zbiegu okoliczności” można na nowo poczuć się dzieckiem, odkryć w sobie tę radość i zatopić się w lekturze. Na uwagę zasługują przepiękne ilustracje, które są niesamowicie szczegółowe. Nigdy nie wyobraziłabym sobie bohaterów książki w tak groteskowy sposób. W ich dziwności można odnaleźć humor i urok. Niezwykłym plusem tych historii jest fakt, że pomagają dzieciom oswoić lęki. Bohaterowie boją się czegoś nieznanego, a uciekinier sprawia, że stawiają płot, który odgradza ich od świata. Czy słyszeliście kiedykolwiek tajemnicze stukanie, pukanie szafach? Dlaczego pojedyncze skarpety się gubią, zostawiając swoją parę? Na te pytania szukaliście odpowiedzi wy, będąc w młodym wieku i to samo robią wasze pociechy. Nieodgadnione hałasy mogą powodować u dzieci lęk, a jeżeli dowiedzą się, że sprawcą jest przedziwny, mały miłośnik słowa pisanego, mogą uporać się ze strachem.

„Tumfacek i zbieg okoliczności” rozwija wyobraźnię, bawi i uczy. Nadaje się do czytania zarówno przed snem, ale także rewelacyjnie sprawdzi się jako jedna z pierwszych, samodzielnych lektur naszej pociechy.


Autor: Jakub Garstka

Ilustrator: Adam Pękalski

Tytuł: Tumfacek i zbieg okoliczności

Wydawnictwo: Adamada

Wydanie: I

Data wydania: 2020-05-07

Kategoria: literatura dziecięca

ISBN: 9788374208413

Liczba stron: 64

Ocena: 7/10


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Dodaj komentarz

Close Menu