Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci!

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci!

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci!

Dzieś obchodzimy bardzo ciekawe święto. Drugiego kwietnia, od 1967 roku, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

Dlaczego ta data? Komisja, która zajęła się wprowadzeniem tego święta, nie wybrała drugiego kwietnia przypadkowo. Właśnie tego dnia urodziny obchodzi znany bajkopisarz, Hans Christian Andersen. Czy jest lepsza okazja do świętowania Dnia Książki Dzięciecej niż urodziny autora, na którego baśniach wychowały się całe pokolenia?

Jako ciekawostkę dodam, że co roku organizatorem jest inne państwo. Polsce ten zaszczyt przypadł  1979 roku. W Czechach, w 2007 roku, narodziła się idea “nocy z Andersenem”. Tego dnia dzieci spędzają wieczór w bibliotece, słuchając baśni pisarza. W tym roku, ze względu na światową pandemię, wspólne czytanie zostało przeniesione do Internetu. Śledźcie stronę swojej biblioteki, aby wziąć udział!

Na Facebooku, przez cały dzień, będziemy udostępniać promocje i zniżki! Zaczynamy już zaraz, więc śledźcie nas!

Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Dodaj komentarz

Close Menu