Pola mówi dobranoc – Irene Marienborg

Pola mówi dobranoc – Irene Marienborg

Pola mówi dobranoc – Irene Marienborg

Zasypianie kilkulatka to temat rzeka. Każdy rodzic wie, jak trudno czasem namówić swoją latorośl, by położyła się grzecznie spać. Wieczorne rytuały, wyciszenie i wspólnie czytana książka często pomagają dziecku zakończyć dzień. Na rynku wydawniczym od kilku lat obserwuje się wysyp książek ułatwiających rodzicom i dzieciom ten wieczorny rytuał. Także w serii „Pola mówi…” ukazała się pozycja wpisująca się w ten nurt. Autorka podeszła jednak do tematu po swojemu i w zabawny sposób opowiedziała o usypiającej Poli.

Mała bohaterka wspólnie z tatą wybrała się do sklepu po nowe łóżko dla dziewczynki. Tytułowa bohaterka wybrała największy model i zdecydowała , że zaraz po zakupach idzie spać. Najpierw jednak trzeba było łóżko złożyć, a potem umyć się i przebrać w piżamkę. I choć dziewczynka bardzo chciała spać na nowym zakupie, to nie mogła zasnąć. Zaczęła więc nocne wędrowanie w poszukiwaniu wygodnego legowiska. Zawędrowała do szopki na narzędzia do swojego starego łóżeczka, zajrzała do psiej budy, spotkała się z nietoperzami, a nawet utopiła swoją maskotkę w akwarium. Długo by pewnie się męczyła z zasypianiem, gdyby na pomoc nie przyszedł tata i nie znalazł sposobu na nowe łóżko.

Książka napisana jest prostym, zrozumiałym dla dwulatka językiem. Ma barwne, wyraziste ilustracje, które łatwo z dzieckiem opowiedzieć. Historia Poli jest bliska doświadczeniom malucha, który każdego dnia poznaje świat i chce dowiedzieć się czegoś nowego, a na dodatek często zmienia zdanie. Raz jest małym dzieckiem, a raz dużym w zależności, co chce osiągnąć. Mnie w tej serii ujmuje także fakt, że opiekę nad Polą sprawują oboje rodzice oraz dziadkowie. W „Pola mówi DOBRANOC” to tata towarzyszy dziewczynce zarówno w sklepie, w pokoju w trakcie składania łóżka, jak i w nocy, gdy zmęczone dziecko włóczy się po domu. Wreszcie układa Polę do snu.

Seria „Pola mówi…” przeznaczona jest dla bardzo młodego czytelnika w wieku 2+ , w przypadku młodszych dzieci, problemem mogą być miękkie kartki.

Anna Kruczkowska


Autor: Irene Marienborg
Tłumaczenie: Katarzyna Kolasińska
Ilustrator: w przypadku książek dla dzieci Irene Marienborg
Tytuł:Pola mówi DOBRANOC
Tytuł oryginalny: NATTA! SIER NORA
Seria i nr tomu: Pola mówi
Wydawnictwo: Media Rodzina
Wydanie: 1
Data wydania: 2021-03-31
Kategoria: dla dzieci (2+)
ISBN:978-83-8008-920-4
Liczba stron: 36


Dodaj komentarz

Close Menu