Penny Pepper. Chaos w szkole – Ulrike Rylance

Penny Pepper. Chaos w szkole – Ulrike Rylance

Penny Pepper. Chaos w szkole – Ulrike Rylance

Uwielbiam cykl o Penny Pepper, ponieważ rozwiązywanie nawet najbardziej niewinnych spraw z tytułową bohaterką jest niezwykle zabawną przygodą. W „Chaosie w szkole” mamy do czynienia ze wstrętnym SABOTAŻYSTĄ, który psuje konkurs talentów. Damska grupa przyjaciółek – w składzie z psem Dżastinem – nie może być obojętna na taką tragedię. Szczególnie że detektywka Penny pragnie zostać dzięki niemu gwiazdą telewizji…

Entuzjazm Penny, która nie może doczekać się konkursu, udzielił mi się od pierwszych stron, dzięki czemu po raz kolejny przepadłam dla tej serii. Zresztą, nie będę ukrywać, że zabrałam się za ten tom z dziecięcą ekscytacją – zupełnie jakbym była rówieśniczką tytułowej bohaterki! Penny po prostu nie da się nie lubić – jej teksty powalają, a i droga dedukcji bywa przekomiczna. Detektywka skrada serce swoją autentycznością oraz nietuzinkowym podejściem do spraw, których się podejmuje. Co tu dużo pisać – narracja jest genialna i każdy, kto sięgnie po tę książkę (oraz tomy pozostałe), lekturę spędzi z szerokim uśmiechem wymalowanym na twarzy.

Zakochać się można także w ilustracjach, bo – jak zawsze – są najczystszym ZŁOTEM. Seria o Penny Pepper jest zdecydowanie jedną z najlepszych serii pod względem formy oraz grafik, ponieważ rysunki idealnie tutaj pasują do treści, są klimatyczne, zabawne oraz przyjemne dla oka. Na dodatek – jak wspominałam już nie raz – dodają sporo do treści oraz idealnie podkreślają emocje Penny, oraz wagę niektórych sytuacji. Ciekawie ukazują również środowisko, w którym dziewczynka żyje, a także jej przyjaciół, dzięki czemu w pełni możemy wyobrazić sobie małą detektywkę!

Króciutko podsumowując, „Chaos w szkole”, to kolejna niesamowita przygoda z grupą detektywistyczną Penny oraz jej niebanalnymi zapiskami. Czytając tę książkę, nie raz zaśmiałam się w głos, a duża czcionka i mnóstwo ilustracji sprawiły, że połknęłam ją w zaledwie chwilę! Świetnie się bawiłam z tą dziesięciolatką i jest mi bardzo smutno, że to ostatni tom jej przygód. Serię – jak zawsze – polecam z caluśkiego serca! Perypetie Penny są cudownie życiowe i pocieszne.

Justyna Sikora


Autor: Ulrike Rylance

Ilustrator: Lisa Hänsch

Tłumaczenie: Joanna Borycka-Zakrzewska

Tytuł: Penny Pepper. Chaos w szkole

Tytuł oryginalny: Penny Pepper. Chaos in der Schule

Seria i nr tomu: Penny Peeper, tom 3

Wydawnictwo: RM

Wydanie: I

Data wydania: 2019

Kategoria: dla dzieci

ISBN: 9788377739860

Liczba stron: 144

Ocena: 8/10


Dodaj komentarz

Close Menu