Leon i Lena poznają samochody – Antii Nikunen

Date
mar, 10, 2021

Leon i Lena poznają samochody – Antii Nikunen

Wasze dzieci uwielbiają samochody? Są małymi fanami motoryzacji, intrygują ich przekładki, nakładki, koła, wszelakie mechanizmy? Uwielbiają bawić się w warsztat i naprawiać swoje zabawkowe samochody? Jeżeli tak, to ta książka będzie dla was doskonałym wyborem, przy którym spędzicie długi, długi czas.

Wraz z Leonem i Leną wybierzcie się w podróż, aby poznać dokładnie budowę samochodu.

Przyznać muszę, że ja sama wiele się dowiedziałam z lektury tej pozycji. Nie przepadam za mechaniką, ale warto wiedzieć, co się dzieje w samochodzie, którym się przemieszczamy, więc jeżeli jesteście laikami motoryzacji, macie problem z odróżnieniem sedana od hatchbeka, to ta pozycja może pomóc i wam, dorosłym! Dla dzieci ta lektura również jest fascynującą przygodą, która rozwijającą wyobraźnię, ciekawość świata, a także jest odpowiedzią na przeróżne tematy dotyczące działania samochodów.

„Leon i Lena poznają samochody” to książeczka, o której można powiedzieć, że jest taką encyklopedią dla małych, ciekawskich czytelników. Na stronach znajduje się pełno wiedzy na temat motoryzacji, podanej w ciekawy i intrygujący sposób. Już na pierwszej, tytułowej karcie, maluch będzie mógł poznać różnice pomiędzy combi, suvem, samochodem terenowym czy rowerem! Jeżeli trzeba, autorzy umieścili przy danym pojeździe dodatkowe informacje, które są pomocne, jeżeli dziecko chcę się dowiedzieć czegoś więcej. Następnie, wraz z bohaterami poznajmy dokładną budowę samochodu. Mali czytelnicy zaobserwują, ile drzwi ma kombi, hatchback czy sedan. Ciekawe ilustracje ułatwią zapamiętanie. Dzięki tej pozycji mali czytelnicy poznają różne kolory aut, a także sposób działania zawieszenia, hamulców; nauczą się również rozróżniać opony. Ciekawym rozdziałem jest ten o silniku (gdzie mamy rozróżnienie na pojazd silnikowy i elektryczny), a także ten, w którym mowa o samochodzie przyszłości. Po lekturze tej pozycji deska rozdzielcza oraz zasady zachowywania się w aucie nie będą dla naszych pociech żadną tajemnicą. Dokładnie obejrzymy przód i tył samochodu, a także zobaczymy, jak pieszy powinien zachowywać się w ruchu drogowym.

„Leon i Lena poznają samochody” to pozycja, z której ciekawostki i informacje aż wypływają! Sposób wydania również zasługuje na pochwałę – książeczka ma spory format, większy niż A4. Oprawa jest twarda, a strony w środku chociaż cieniutkie, to wydawnictwo zdecydowało się na śliski papier. Dzięki temu, że to książka „duża”, to nie ma problemu z chaosem na stronach, wszystkie informacje są czytelne zaprezentowane.

To świetna pozycja dla wszystkich małych fanów samochodów i ich rodziców. Gwarantuje długie godziny świetnej zabawy!


Autor: Antii Nikunen

Tłumaczenie: Bolesław Ludwiczak

Ilustrator: w Antii Nikuen

Tytuł: Leon i Lena poznają samochody

Seria i nr tomu: Leon i Lena

Wydawnictwo: Media Rodzina

Wydanie: I

Data wydania: 2020-10-14

Kategoria: literatura dziecięca

ISBN: 9788380088603

Liczba stron:40

Ocena: 8/10


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Jak to zbudować?-Roma Agrawal

Jak to zbudować?-Roma Agrawal

Martapaź 14, 2021

Jak to zbudować?-Roma Agrawal Świat dookoła nas ciągle się zmienia. Ewolucja dotyka zwierząt, roślin i ludzi. Robimy postępy i wciąż…

Inność jest wspaniała. Kiedy Karol poznał Emmę

Inność jest wspaniała. Kiedy Karol poznał Emmę

Kasiamar 29, 2023

Każdy jest inny i to jest wspaniałe!   Na placu zabaw Karol spotyka Emmę, dziewczynkę, która różni się wyglądem od…

Ada nie chce spać – Barbara Wicher

Ada nie chce spać – Barbara Wicher

Kasiamaj 24, 2022

Czy Wasze pociechy, gdy nadchodzi wieczór, nie chcą kłaść się spać? Wtedy wszystko wydaje się lepsze, wspanialsze, ciekawsze. Zabawki wtedy…

Miś Pracuś. Park Dinozaurów Benji Davies

Miś Pracuś. Park Dinozaurów Benji Davies

Szkrabajeklis 29, 2022

Miś Pracuś. Park Dinozaurów Benji Davies Jak rozkochać dzieci w książkach? Co zrobić, żeby nasze pociechy same sięgały po lektury?…

Księgi Mroku – J.A. White

Księgi Mroku – J.A. White

Kasialis 11, 2021

Księgi Mroku – J.A. White Mam słabość do książek dla dzieci – pomimo że lat mi przybywa, a nie ubywa,…