Kicia Kocia i Nunuś. Sprzątamy – Anita Głowińska

Kicia Kocia i Nunuś. Sprzątamy – Anita Głowińska

Kicia Kocia i Nunuś. Sprzątamy – Anita Głowińska

Dzieci kochają spacery i powinny z nich korzystać jak najczęściej. Nunuś i Kicia Kocia też potrafią spędzać na dworze długie godziny, a gdy wracają do domu, zawsze mają coś ciekawego do zrobienia. Seria książeczek o przygodach Kici Koci i Nunusia podbiła serca maluchów i ich rodziców dzięki prostym obrazkom i łatwym, ale pouczającym tekstom.

„Kicia Kocia i Nunuś. Sprzątamy” poświęcona kilku minutom po powrocie ze spaceru. Na spacerze maluch wszedł w kałużę, więc buciki i skarpetki są przemoczone. Trzeba wracać do domu. A tam… Nunuś rozrzuca swoje rzeczy po mieszkaniu. Kocia, jako rozsądna starsza siostra w zabawny sposób pokazuje braciszkowi, co gdzie należy poukładać, schować lub włożyć. Nie dąsa się, tylko z uśmiechem i w postaci zabawy zachęca Nunusia do posprzątania swoich ubrań. W efekcie kurteczka zostaje powieszona na wieszaku, buty równo ułożone na regale, a skarpetki wrzucone do pralki.

Serię książek o przygodach sympatycznych kociąt poznałam dzięki wnuczce. To moja mała kobietka pokazała mi książkę i zażądała wspólnego czytania. Myślę, że taka dziecięca rekomendacja jest najważniejsza.

Można się zastanawiać, co sprawia, że jż roczne dziecko chce poznawać przygody tej pary zwierzaczków. Myślę, że kluczem do serca dzieci są tu proste ilustracje na kolorowym tle. Dzięki małej ilości szczegółów dziecku łatwo jest pokazać takie elementy jak szafa, kurtka, buty, a tym samym utożsamić się z bohaterem. Dzięki Koci Kici i Nunusiowi dzieci poznają kolory, czynności i przedmioty, uczą się zachowań prospołecznych. To świetna seria, którą doceniają zarówno maluchy, jaki i ich rodzice.

Anna Kruczkowska


Autor:Anita Głowińska

Ilustrator: Anita Głowińska

Tytuł:Kicia Kocia i Nunuś. Sprzątamy

Seria Kicia Kocia i Nunuś.

Wydawnictwo: Media Rodzina

Wydanie: 1

Data wydania: 2020-10-14

Kategoria: dla dzieci 1-3

ISBN:978-83-8008-876-4

Liczba stron: 14

★★★★★★★★★★


Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz

Close Menu