Kicia Kocia u dentysty – Anita Głowińska

Kicia Kocia u dentysty – Anita Głowińska

Wizyta u dentysty owiana jest złą sławą. Boją się jej dorośli więc nic dziwnego, że dzieci też odczuwają lęk przed nieznanym. Dzieci regularnie powinny odwiedzać stomatologa. To normalne, że odczuwają lęk przed tym, czego nie znają. Warto już wcześniej przygotować malucha na odwiedziny w gabinecie stomatologicznym. Kicia Kocia to bohaterka dziecięcych książeczek, którą mali czytelnicy kochają. Nasza bohaterka jest mała, dopiero poznaje świat i uczy się wielu rzeczy. Tym razem Kicia Kocia wraz z tatą wybiera się do dentysty, aby zbadać swoje ząbki.

Kicia Kocia czuje lekki lęk i obawę przed wizytą u pani doktor. Jednak odkrywa, że w gabinecie nie jest tak strasznie, a dbanie o zęby jest bardzo ważne. Czytelnik, wraz z bohaterką dokładnie poznają gabinet i jego wyposażanie. Pani doktor jest bardzo miło i stara się, aby Kicia Kocia czuła się bardzo komfortowo. Pomaga króliczkowi, któremu odpadło oko, a później sprawdza ząbki małej bohaterce.

Seria książeczek autorstwa Anity Głowińskiej jest bardzo wartościowa i uwielbiana przez dzieci. Płynnie z serii z Nunusiem przeszliśmy do samej Kici Koci. Te książeczki bardzo pomagają w ogarnięciu codzienności. Kicia Kocia to mała dziewczynka, która się denerwuje, ma swoich przyjaciół, ulubione zabawki – nic dziwnego, że dzieci tak lubią jej przygody. Kicia Kocia u dentysty to książeczka prosta. Nie ma w niej zdań wielokrotnie złożonych, a przekaz jest prosty. Autorka nie wprowadziła trudnych słów, dzięki czemu już dwulatki pokochają przygody małej kotki i będą nimi żywo zainteresowane. Lektura nie jest długa, przez co nie nudzi dziecka i nie przytłacza go treścią. Autorka sama ilustruję serię – obrazki są ciekawe, specyficzne, ale i oryginalne, przez co trudno ich nie zapomnieć. Kicia Kocia u dentysty to książeczka, którą warto czytać przed pierwszą wizytą w gabinecie stomatologicznym, a także i na co dzień.


Autor: Anita Głowińska

Ilustrator: Anita Głowińska

Tytuł: Kicia Kocia u dentysty

Seria i nr tomu: Kicia Kocia XXX

Wydawnictwo: Media Rodzina

Wydanie:I

Data wydania: 2020-09-30

Kategoria: literatura dla dzieci

ISBN: 9788380088535

Liczba stron: 24

★★★★★★★


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Dodaj komentarz

Close Menu