Pola mówi pada – Irene Marienborg

Pola mówi pada – Irene Marienborg

Pola jest fajną, małą dziewczynką, której nie da się nie lubić. Zarówno w przypadku dzieci, jak i dorosłych. Ja jestem oczarowana historyjkami pisanymi przez Irene Marienborg. Pola mówi to seria książeczek dla najmłodszych, które można czytać i czytać i czytać (tak, w kółko, aż rodzic nauczy się jej na pamięćJ).. Co mają w sobie takiego te opowiastki, że tak oczarowują maluchy? Sympatyczną bohaterkę która przeżywa niesamowite przygody? Również. Jednak to nie wszystko.

Gdy pada deszcz, Pola wychodzi na podwórek. Kocha skakać po kałużach. Tata ubiera ją w kalosze i wodoodporne ubranie, żeby nie zmarzła. Daje jej także parasol, który Pola ma zamiar wykorzystać w zabawie. Które dziecko nie lubi skakać po kałużach? Nasz bohaterka pokazuje, jak świetnie można się bawić, kiedy pada deszcz i że pochmurny dzień, wcale nie oznacza nudy.

Wspomniałam już, że Pola jest bardzo sympatyczną dziewczynką, która poznaje świat, tak samo jak jej rówieśnicy-czytelnicy. Już po lekturze pierwszej książeczki z serii, bohaterkę polubiłam zarówno ja, jak i mój syn. Seria skierowana jest dla dzieci powyżej drugiego roku życia, jednak już półtorej roczne j maluchy, będą się przy tej pozycji bardzo dobrze bawić. Tekst jest prosty i nie zajmuje wiele miejsca; nie znajdziecie w tych książkach zdań wielokrotnie złożonych. Dzięki temu mali czytelnicy bez problemu zrozumieją czytany tekst. Znacznie większą część strony zajmuje ilustracja, na której widzimy Polę. W tej części maluchy obserwują, jak dziewczynka bawi się w deszczu.

Wydaje się, że przygoda Poli jest zwyczajna, codzienna. Dla dorosłych tak, ale nie dla dzieci, które odkrywają świat. Pola mówi pada to historyjka, która rozwija wyobraźnię. Dziewczynka za pomocą parasola wyrusza na wyprawę wraz ze swoimi przyjaciółmi, zabawkami. Ta książka idealnie nadaje się do czytania przed snem – jest spokojna, ale ciekawa i interesuje maluchy. Mam wrażenie, że ta opowieść wycisza dzieci, które zasypiają spokojniej. Jeżeli Wasze pociechy nie przepadają za czytaniem długich książeczek, to ta ich zainteresuje i skupią się na akcji.

Pola mówi pada to kolejna część świetnej serii, która zasługuje na uwagę dzieci i rodziców.

 


Autor: Irene Marienborg

Tłumaczenie: Katarzyna Kolasińska

Ilustrator: Irene Marienborg

Tytuł: Pola mówi pada

Seria i nr tomu: Pola mówi (VIII)

Wydawnictwo: Media Rodzina

Wydanie: I

Data wydania: 02.09.2020

Kategoria: książka dla dzieci

ISBN: 9788380087866

Liczba stron:36

★★★★★★★★✩✩


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Dodaj komentarz

Close Menu