Zasoby naszej planety

Zasoby naszej planety – Edwige Pezzulli, Jacopo Olivieri, Francesca De Filippi

Date
gru, 06, 2023
Comments
Możliwość komentowania Zasoby naszej planety – Edwige Pezzulli, Jacopo Olivieri, Francesca De Filippi została wyłączona

Dbanie o naszą planetę jest niezwykle ważne i powinno być zaszczepiane w nas od najmłodszych lat. Temat jest niezwykle obszerny i łatwo pogubić się w tych wszystkich nazwach. To jednak nie powinno nas zniechęcić do rozpoczęcia tejże przygody z naszymi dziećmi. Nauka z komiksem spieszy nam z pomocą i oferuje niesamowitą podróż przez zasoby naszej planety. Razem z Judy, którą z pewnością wielu kojarzy z bajki Zwierzogród i Nickiem wybierzemy się w odwiedziny do rodzinnej miejscowości pierwszej króliczej policjantki. Szarakówko nie jest już tak cichym i przewidywalnym miejscem. Ludzie mają tu ogromną wiedzę na temat ekologii i idą z duchem czasu, wciąż rozwijając swoje uprawy. Jednak pod osłoną nocy, ktoś próbuje odmienić to miejsce i zatruć nie tylko życie mieszkańców, ale i ich uprawy.

Zasoby naszej planety

Od dawna jestem zdania, że nasze szkolne życie byłoby o wiele łatwiejsze, gdybyśmy mieli dostęp do publikacji, które teraz goszczą na półkach naszych pociech. W każdym domu w końcu pojawi się temat ekologii. To ważny i obszerny dział naszego życia, dlatego też staramy się go przedstawić dzieciom w najbardziej przystępny sposób. Komiks sprawdzi się idealnie w zasiewaniu w naszych dzieciach smykałki do ekologii. Ten z serii Nauka z komiksem robi o wiele więcej, gdyż nie tylko wprowadza nas w historię z bohaterami, których lubimy. Tu poza słowami postaci o recyklingu, zasobach ziemi czy monokultur w rolnictwie, w przerwach między ilustrowanymi opowieściami możemy bliżej przyjrzeć się poruszanym w komiksie zagadnieniom. To genialnie proste rozwiązanie pozwoli naszym pociechom w niezauważalny sposób posiąść ogromne pokłady wiedzy w dziedzinie. Język, jakim przekazywana jest treść, zaskakuje lekkością i płynnością. Całość pochłania się w mgnieniu oka, a wiedza sama trafia na żyzną glebę młodych umysłów.

Wśród ilustracji

Zasoby naszej planety to pierwszy zeszyt z serii Nauka z komiksem o miastach przyszłości. Judy i Nick zapraszają dzieciaki, by te towarzyszyły im w pierwszej podróży rezolutnej króliczki do rodzinnego domu. Tam zmianom nie ma końca, a codzienność zdaje się wypełniać nowymi sposobami na ratowanie ziemi, jej zasobów i przyszłości kolejnych pokoleń. Ilustracje otulają nas znanym ze Zwierzogrodu ciepłem i różnorodnością postaci. Tu każda kreska pociągnięta jest z należytą miłością i zachwyci miłośników animacji, której bohaterom właśnie towarzyszymy. Jest barwnie, zabawnie i wyraziście. Postaciom nie brakuje emocji, które odbijają się na ich twarzach. Całość jest niezwykle dynamiczna, nie brakuje tu radości, ale i tajemniczej, nieco mrocznej aury unoszącej się w powietrzu.

Wśród wrażeń

Zasoby naszej planety zrobiły u nas furorę, rozmowom na tematy zawarte w komiksie nie było końca. Od ilustracji przez przygody, aż do wartościowego tekstu. Wszystkie elementy łączą się w niezwykle przystępną i atrakcyjną całość. Jest lekko i przyjemnie, a równocześnie wartościowo i pouczająco. Idealny balans między nauką i zabawą został zachowany, a tajemnica nie zostawia nam wyboru, musimy sprawdzić, co wydarzy się dalej i czego jeszcze się nauczymy. Jako że u nas wciąż króluje rolnictwo, to młodemu do gustu przypadł rozdział zbiory taty Hopsa. Komiks kolejny raz udowadnia, że forma przekazu jest równie ważna w procesie przyswajania wiedzy.

Podsumowanie

Jeśli właśnie dopadł was temat ekologii i dbania o zasoby naszej planety to Nauka z komiksem. Miasta przyszłości idealnie sprawdzą się jako pomoc w tej przygodzie. Jest kolorowo, zabawnie i niezwykle merytorycznie. Dzięki świetnie dobranej formie i przygodzie bazującej na trudnych zagadnieniach dzieciom bez najmniejszych problemów uda się opanować tak przystępnie podaną im wiedze. To początek historii, który pozwoli złapać naszym pociechom bakcyla i rozpali zmysły detektywów. Od teraz nauka jest przyjemna, prosta i zaskakująca jak kolorowe marchewki.


Scenariusz: Edwige Pezzulli, Jacopo Olivieri, Francesca De Filippi
Rysunki:Sara Storino, Emilio Urbano, Denise Shimabukuro, Andrea Greppi, Benedetta Barone, Marino Gentile, Blasco Pisapia, Marco Palazzolo
Tłumaczenie: Maria Białek
Tytuł: Zasoby naszej planety
Tytuł oryginału: Science in Comics. Cities of Tomorrow. The Case of the Sustainable Future
Seria i nr tomu: Nauka z komiksem/Miasta przyszłości (tom 1)
Wydawnictwo: Egmont
Wydanie: pierwsze
Data wydania: 2023-11-22
Kategoria: komiks edukacyjny
ISBN: 9788328164130
Liczba stron: 64


Marta

Mama Amelki i Antka. Miłośniczka słowa pisanego i powieści graficznych. Niezmiennie szuka swojego azylu prowadząc bloga martawsrodksiazek.pl. Kilka słów o mnie? Cóż, dusza zanurzona w fantastyce z sercem z czystego romansu, łaknę przygód i szczypty strachu, z codziennością wypełnioną literaturą dziecięcą w tle. Gdy nie czytam, tworze i na wiele sposobów wyrażam siebie.

Related Posts


Przeczytaj również

Bobasy powracają! “Rodzinka rzadzi” już niedłgo w kinach

Bobasy powracają! “Rodzinka rzadzi” już niedłgo w kinach

Kasiawrz 28, 2021

„Rodzinka rządzi” to kontynuacja nominowanej do Oscara® przebojowej, animowanej komedii „Dzieciak rządzi” ze studia DreamWorks Animation. Bracia Templeton – Tim…

Zapowiedź: Zuzia i Hania. Lato z lawendą

Zapowiedź: Zuzia i Hania. Lato z lawendą

Szkrabajekmaj 22, 2024

Zaczyna się lato! Zuzia i jej młodsza siostra Hania jadą z rodzicami na wakacje do najlepszego miejsca na świecie: na…

Charlie zmienia się w T-rexa – Sam Copeland

Charlie zmienia się w T-rexa – Sam Copeland

Szkrabajeklis 14, 2020

Charlie zmienia się w T-rexa – Sam Copeland “Czasami trudno jest stawić czoło przykrym myślom i trzeba na to wielkiej…

Zapowiedź: Nauka na co dzień: Maszyny

Zapowiedź: Nauka na co dzień: Maszyny

Kasiamaj 9, 2023

Gdziekolwiek spojrzysz, zobaczysz maszyny. Jedne ułatwiają nam codzienne życie, jak rower, którym pojedziesz na niezapomniane wycieczki. Inne, na przykład sztuczne…

5 nocy do gwiazdki Jimmy Fallon

5 nocy do gwiazdki Jimmy Fallon

Szkrabajekgru 9, 2022

5 nocy do gwiazdki Jimmy Fallon Nie znam dziecka, które nie wyglądałoby z utęsknieniem świąt Bożego Narodzenia. Kiedy tylko na…