W jaskini brązowego misia – Yuval Zommer

Date
paź, 20, 2023
Comments
Możliwość komentowania W jaskini brązowego misia – Yuval Zommer została wyłączona

Są książki dla dzieci, które i dorosłego mogą wiele nauczyć. Do takich lektur zaliczana jest „W jaskini brązowego misia”.

Nasz tytułowy bohater ma swoją własną wielką jaskinię. Znalazł ją w lesie i od razu w niej zamieszkał. Jednak nie było mu w niej dobrze. Na spacerze doszedł do wniosku, że brakowało w niej rzeczy, takich, jak ludzie trzymają w swoich jaskiniach. Jednak duży brązowy miś przekonuje się, że to nie rzeczy tworzą dom, ale bliscy – rodzina i znajomi.

Autorem „W jaskini brązowego misia” jest znany i ceniony autor książek dla dzidzi Yuval Zommer. Ja sama bardzo cenię i lubię jego książki. Mają w sobie przesłanie, morał a dodatkowo, są napisane w sposób ciekawy, niekiedy zabawne, opatrzone cudownymi ilustracjami. Dzieci uwielbiają tak skonstruowane historie, a prosta treść i morał na długo pozostają w ich pamięci.

Główną rolę w książeczce odgrywają ilustracje. Jestem oczarowana ich gamą kolorystyczną, szczegółami i kreską. Mogłabym (i nie tylko ja) przeglądać tę opowieść godzinami, co rusz doszukując się większej ilości szczegółów. Każda rozkładówka to krótki, ale dobry tekst i ilustracje, które obrazują to, co napisane. Treść jest melodyjna, ciekawa i dobrze się ją czyta. Nie ma jej dużo, przez co książeczkę można czytać już najmłodszym przedszkolakom, ponieważ nie znudzi im się ta historia.

Duży brązowy miś chce w swojej jaskini mieć wszystko, jednak przekonuje się, że to nie rzeczy czynią miejsce domem, ale bliscy. Gdy inne niedźwiedzie chcą przyjść w odwiedziny, a nie mają miejsca, nasz bohater czuje się bardzo samotny. „W jaskini brązowego misia” to wspaniała lektura, która nie tylko małym czytelnikom uświadomi, co tak naprawdę tworzy dom.


Autor: Yuval Zommer
Tłumaczenie: Katarzyna Biegańska
Ilustrator: Yuval Zommer
Tytuł: W jaskini brązowego misia
Tytuł oryginalny: Big Brown Bear’s Cave
Wydawnictwo: Dwukropek
Wydanie: I
Data wydania: 2022-02-23
Kategoria: literatura dziecięca
ISBN: 9788381414371
Liczba stron: 32


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Related Posts


Przeczytaj również

Księgi Mroku – J.A. White

Księgi Mroku – J.A. White

Kasialis 11, 2021

Księgi Mroku – J.A. White Mam słabość do książek dla dzieci – pomimo że lat mi przybywa, a nie ubywa,…

Przyjaciel z przyszłości David Baddiel

Przyjaciel z przyszłości David Baddiel

Szkrabajekmaj 31, 2023

Mamy rok 3020, na zewnątrz jest wielka powódź i ekstremalny upał, więc całe życie odbywa się wirtualnie. Brzmi trochę znajomo,…

Frigiel i Fluffy. Początek. Festiwal smoka

Frigiel i Fluffy. Początek. Festiwal smoka

Szkrabajekgru 2, 2021

Frigiel i Fluffy. Początek. Festiwal smoka W Lanniel trwa wielkie święto, Festiwal Smoka. Frigiel z przyjaciółmi szykują się na bal…

Książki dla małych kociarzy

Książki dla małych kociarzy

Kasialut 17, 2021

Książki dla małych kociarzy Koty, koteczki, kociaki… Wiecie że dzisiaj obchodzimy Dzień Kota? Z tej okazji wybrałam dla was książki,…

Sherlock Homes. Znak czterech – Arthur Conan Doyle

Sherlock Homes. Znak czterech – Arthur Conan Doyle

Szkrabajeksty 13, 2021

Fantastycznie wkręciliśmy się z młodzieżą w serię, druga odsłona i ponownie bardzo dobra ocena. Przygodę czytelniczą z wyczuciem dostosowano do…