To Twoje ciało

Date
lip, 25, 2023
Comments
Możliwość komentowania To Twoje ciało została wyłączona

Każde ciało jest piękne niezależne od wglądu, rozmiaru, kolor czy znamion. Cudowne, wspaniałe i jedyne w swoim rodzaju. Powinniśmy je kochać i szanować – a jak to zrobić, skoro otacza nas kult chudego piękna, z każdej strony atakuje nas kanon idealnego ciała? Skoro dzieci potrafią wytknąć nawet najmniejszą ujmę czy odejście od normy, tym samym burząc u osoby wyśmiewanej odczucie własnej wartości. Jak przygotować dzieci do odporności, jak wpoić im przekonanie, że są wspaniali i jak uczulić ich an to, aby nigdy nie stali po stronie, która kogoś dręczy?

Kilka słów o książe

Te pytania pojawiają się w głowach wielu rodziców – ja sama często się z nimi borykam. Od pewnego czasu szukałam wartościowej książki, dzięki której będę mogła pokazać mojemu dziecko, że jego ciało jest jedyne i niepowtarzalne. Wspaniałe i warte kochania tak jak ciała innych dzieci. Dodatkowo chciałam uczulić go na to, aby wiedział że niektóre zachowania są złe i nieprawidłowe. „To Twoje ciało” to lektura niezwykle ważna i potrzebna. Pozycja, która powinna znaleźć się w każdej dziecięcej biblioteczce; która powinna znaleźć się w rękach każdego rodzica.

Autorzy przeprowadzają małego czytelnika przez fizjonomie własnego ciała, z rozróżnieniem na męskie i kobiece narządy płciowe. Co więcej, pokazują, że niezależnie od koloru skóry, znamion czy rozmiaru wszyscy są równie wartościowi. Kolejne strony to nauka świadomego nie. Prostymi słowami i zdaniami autorzy pokazują jakie zachowania są nieodpowiednie i kiedy należy zaprotestować. Uwrażliwiają młodych czytelników na to, że nikt nie może dotykać ich bez ich zgody.

Na zakończenie

„To Twoje ciało” to książeczka, która wpadła mi w oko jeszcze przed premierą i niezmiernie się cieszę, że trafiła w moje ręce. Jest idealna nie tylko dla młodych czytelników – a uważam, że z powodzeniem można ją czytać trzylatkom – ale również i dla starszych którzy nadal borykają się z problem, jak rozmawiać ze swoimi dziećmi o ich fizjonomii, jak nazwać odpowiednie narządy zewnętrze oaz uczuli na niebezpieczeństwa w otaczającym ich świecie. W prostocie tkwi siła i to jest najlepsza zdanie, które opisuje „To Twoje ciało”.

 

Książkę “To Twoje ciało” znajdziecie na stronie księgarnii internetowej TaniaKsiazka.pl

Inne ciekawe książki dla najmłodszych czytelników znajdziecie na stronie księgarni. 

 


Autor:Lucía Serrano
Tłumaczenie: Karolina Jaszecka
Tytuł: To Twoje ciało
Tytuł oryginalny: Tu cuerpo es tuyo
Wydawnictwo: Debit
Wydanie: I
Data wydania:2023-04-12
Kategoria: literatura dla dzieci,
ISBN:9788380576858
Liczba stron: 40


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Related Posts


Przeczytaj również

Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy – Anna Dziewit-Meller

Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy – Anna Dziewit-Meller

Michellelut 21, 2021

Pomimo iż kobiety nie raz i nie dwa odegrały w historii znaczące role, niewiele się o nich mówiło. Jednak od…

Zapowiedź: Czas, czyli wszystko płynie

Zapowiedź: Czas, czyli wszystko płynie

Szkrabajekmaj 30, 2023

Co to jest czas? Dlaczego raz płynie szybciej, a raz wolniej? Kim są złodzieje czasu? Czy dzień i rok na…

Magazyn Psi Patrol

Magazyn Psi Patrol

Szkrabajekmar 19, 2021

Marcowy numer oficjalnego magazynu Psi Patrol jest już dostępny. Miłośnicy grupy odważnych piesków, które wraz z dziesięcioletnim chłopcem, Ryderem, wspólnie…

Kształty. Już znam! – Magda Garguláková

Kształty. Już znam! – Magda Garguláková

Szkrabajekmar 3, 2022

Kształty. Już znam! – Magda Garguláková Lubię przerabiać edukacyjne książeczki z najmłodszymi odbiorcami. Dzieci są ciekawe świata, chłoną wiedzę jak…

1,2,3 liczymy – Paulina Chmurska

1,2,3 liczymy – Paulina Chmurska

Szkrabajeksty 22, 2022

1,2,3 liczymy – Paulina Chmurska Zabawa i nauka to zawsze najlepsze połączenie. Najłatwiej wtedy zachęcić dziecko do poznawania nowych rzeczy…