Rysowanie krok po kroku. Dinozaury

Date
mar, 20, 2023
Comments
Możliwość komentowania Rysowanie krok po kroku. Dinozaury została wyłączona

Człowiek uczy się przez całe życie, ale najwięcej uczy się, kiedy staje się rodzicem kilkulatka. Dzieciaki są ciekawe świata, Zadają pytania, na które czasami ciężko znaleźć odpowiedź, np. dlaczego nie można zjeść ślimaka? Dlatego jako rodzice musimy być ekspertami we wszystkim. Nawet w paleontologii.

Kilka słów o książce

Jak prawdopodobnie wyglądały dinozaury wie chyba każdy. A przynajmniej wszyscy są w stanie rozpoznać tyranozaura. Ale co z resztą? Jako mama kilkulatka przekonałam się już nie raz, że znajomość dinozaurów przydaje się w najmniej oczekiwanych momentach, tj. ścielenie łóżka, czy mycie zębów. Dlatego uważam, że umiejętność narysowania tego prehistorycznego gada również jest umiejętnością, która może okazać się bardzo przydatna. Dlatego kiedy wzięłam do rąk “Rysowanie. Krok po kroku. Dinozaury” wiedziałam, że ta książka często będzie w użyciu.

W najnowszej odsłonie serii zostało przedstawiane 29 dinozaurów i 10 rzeczy związanych z tą tematyką tj. skamieliny, wulkan czy paleontolog. Dzięki tej książce możemy w łatwy sposób nauczyć się nie tylko jak rysować stegozaura, czy brontozaura, ale również różnymi zmysłami (wzrokiem i dotykiem) poznać ich cechy szczególne.

Narysuj Dinozaury!

“Rysowanie krok po kroku. Dinozaury” to książka nie tylko dla chłopców. Sam pomysł na nauki rysowania prehistorycznego świata może okazać się fajnym pomysłem również dla dziewczynek.

Jeśli chodzi o grupę wiekową, dla której skierowana jest ta książka to określiłabym ją na 7-10 lat. Instrukcja rysowania dinozaurów jest łatwa do odtworzenia, ale wymaga już pewnej wprawy w trzymaniu kredki, czy ołówka. Jeśli chodzi o młodsze dzieci zafascynowane tematyką paleontologiczną to w takim wypadku rodzice zawsze mogą trochę pomóc.

Podsumowanie

“Rysowanie krok po kroku. Dinozaury” to świetna propozycja dla dzieci, które czując chęć poznania nowych technik rysowania. Ilość zaprezentowanych pradawnych gadów jest całkiem spora, dlatego na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. A kiedy znudzą się już dinozaury, zawsze można narysować to, co z nich zostało.

 

Karolina Kosek

 


Autor: Ewelina Protasewicz – Rysopisy
Tytuł Oryginału: Rysowanie krok po kroku. Dinozaury.
Tłumaczenie: –
Ilustrator: Ewelina Protasewicz – Rysopisy
Tytuł: Rysowanie krok po kroku. Dinozaury.
Seria i nr tomu: –
Wydawnictwo: Wilga
Wydanie: I
Data wydania:27.04.2022
Kategoria: literatura dziecięca
ISBN: 9788328093294


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Related Posts


Przeczytaj również

Przygody Misia Paddingtona-Koloruj i naklejaj

Przygody Misia Paddingtona-Koloruj i naklejaj

Martalut 9, 2022

Na małych odkrywców każdego dnia czeka masa wyzwań. Nabywanie nowych umiejętności i ciągłe szlifowanie tych już zdobytych może jednak dość…

Opowieści z dreszczykiem. Disney – Opracowanie zbiorowe

Opowieści z dreszczykiem. Disney – Opracowanie zbiorowe

Szkrabajekgru 9, 2020

Opowieści z dreszczykiem. Disney – Opracowanie zbiorowe Disneya zna i kocha każde dziecko. Czy to Miki, czy Śpiąca Królewna, czy…

Jak działa ciało człowieka? – Marta Krzemińska

Jak działa ciało człowieka? – Marta Krzemińska

Martalis 5, 2021

Jak działa ciało człowieka? – Marta Krzemińska Człowiek to jeden z najbardziej skomplikowanych i złożonych organizmów, jakie istnieją na ziemi.…

Mru Mru i gwiazda – Kaisa Happonen

Mru Mru i gwiazda – Kaisa Happonen

Kasiacze 3, 2021

Ponownie witamy się z Mru Mru i Wielką, które żyję sobie spokojnie, razem, w lesie. W tej części przygód małej…

Makaron. Akademia mądrego dziecka. Wiem, co jem!

Makaron. Akademia mądrego dziecka. Wiem, co jem!

Martasty 22, 2023

Jedzenie jest jedną z pierwszych funkcji, jakie opanowuje człowiek. Podróż przez niezwykłe konsystencje, smaki i kolory jest jedną z najbarwniejszych…