Najpiękniejsze opowieści. Disney Księżniczki

Date
sie, 04, 2022

Księżniczki Disneya na stałe zapisały się w kulturze. Trudno wyprazić sobie dziecinstwo bez znanych i popularnych filmów animowanych. Te opowieści się nie starzeją, są wciąż odkrywane przez kolejne pokolenia dzieci. Nic dziwnego, że dużą popularnością cieszą się książeczki, zbiory opowiadań, które pokazują inne przygody bohaterek.

Kilka słów o fabule

“Najpiękniejsze opowieści” to książka, w której znajdziecie dziesięć opowieści, a wraz z bohaterkami przeżyjecie wspaniałe przygody. Dowiecie się, dlaczego Vaiana kocha ocean oraz co takiego zobaczyła Bella, co wprawiło ją w zachwyt. Wspólnie z Pocahontas wybierzemy się w zimową podróż, a Arielka i jej siostry zabiorą nas na podwodną wycieczkę. Roszpunka pokazę, że nie wszystko, co zaplanujemy, może się udać, ale to nie znaczy, że dzień będzie spisany na straty. Dżźasmina dowie się, jakie problemy mają jej poddani, a Mulan urządzi wyścig smoczymi łodziami. Aurora pozna przyjaciół, Tiana założy swój małyogródek na dachu, a Merida spędzi ciekawy dzień ze swoimi braćmi.

Moja opinia i przemyślenia

Wszystkie historie są ciekawe, krótkie, a czcionka i nieskomplikowana treść ułatwia samodzielnie czytanie najmłodszym odbiorcom. Niektóre opowieści pokazują życie bohaterek po wydarzeniach z filmu animowanego, inne przed. Jednak wszystko pięknie łączy się w całość, a mali odbiorcy lepiej mogą poznać znanych i lubianych bohaterów. Autorzy zadbali o to, aby każda z opowieści miała w sobie jakiś morał, przesłanie, które trafi do dzieci i będzie dla nich zrozumiałe. Obserwujmy, jak ważna jest oraca zespołowa, że praca w ogródku może być wspaniała. Dodatkowo duży nacisk położony jest na więzi rodzinne, między rówieśnikami i najbliższymi.

Podsumowanie

Każda z historii jest ciepła, urocza, piękna i niekiedy wzruszająca. To nie tylko lektura dla najmłodszych, ale również starsi czytelnicy będą zadowoleni z lektury, bo to powrót do czasów, gdy my odkrywaliśmy te wspaniałe opowieści. Bawiłam się przy tej lekturze wyśmienicie, tak samo, jak mój syn, który chciał poznać wszystkie historie naraz.

Jeżeli szukacie ciekawej książki z pięknymi ilustracjami to “Najpiękniejsze opowieści” będą dla Was doskonałym wyborem.

“Najpiękniejsze opowieści” znajdziecie na stronie księgarni Tania Książka
Zajrzyjcie tutaj, aby odkryć inne ciekawe książeczki dla dzieci


Autor: Opracowanie zbiorowe
Tłumaczenie: Regina Mościcka
Ilustrator: Disey Enterprises
Tytuł: Najpiękniejsze opowieści
Seria: Disney. Księżniczki
Wydawnictwo: Olesiejuk
Wydanie: I
Data wydania: 2022-04-22
Kategoria: literatura dziecięca 4+
ISBN: 9788382623321
Licza stron: 160


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Muminki. ABC – Annika Sandelin

Muminki. ABC – Annika Sandelin

Martalis 6, 2022

Muminki. ABC – Annika Sandelin Alfabet dość szybko pojawia się w życiu każdego dziecka. Każdy maluch wie, że literki będą…

Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziadki

Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziadki

Kasiasie 13, 2020

Mamy gratkę dla wszystkich fanów Festiwalów Literatury! W tym roku, pomimo pandemii, festiwal Ojce i Dziadki odbędzie się w wybranych…

Chimery Wenus. Tom I – Alain Ayroles, Etienne Jung

Chimery Wenus. Tom I – Alain Ayroles, Etienne Jung

Szkrabajeksie 11, 2021

Chimery Wenus. Tom I – Alain Ayroles, Etienne Jung “Chimery Wenus” to pierwszy tom nowej serii komiksów związanych z uniwersum…

Wojny z mikrobami – Gill Arbuthnott

Wojny z mikrobami – Gill Arbuthnott

Martalut 23, 2024

Od zarania dziejów człowiek boi się tego, co nieznane i niewidoczne. Jeśli czegoś nie widać, a działa na każdy nasz…

Zasypiamy bez mamy – Clara Mas Bassas

Zasypiamy bez mamy – Clara Mas Bassas

Vickylis 26, 2020

Zasypiamy bez mamy – Clara Mas Bassas Każde dziecko powinno mieć, nawet jeżeli nie pokój, to swój własny kącik zabaw.…