Najpiękniejsze opowieści. Disney Księżniczki

Najpiękniejsze opowieści. Disney Księżniczki

Księżniczki Disneya na stałe zapisały się w kulturze. Trudno wyprazić sobie dziecinstwo bez znanych i popularnych filmów animowanych. Te opowieści się nie starzeją, są wciąż odkrywane przez kolejne pokolenia dzieci. Nic dziwnego, że dużą popularnością cieszą się książeczki, zbiory opowiadań, które pokazują inne przygody bohaterek.

Kilka słów o fabule

“Najpiękniejsze opowieści” to książka, w której znajdziecie dziesięć opowieści, a wraz z bohaterkami przeżyjecie wspaniałe przygody. Dowiecie się, dlaczego Vaiana kocha ocean oraz co takiego zobaczyła Bella, co wprawiło ją w zachwyt. Wspólnie z Pocahontas wybierzemy się w zimową podróż, a Arielka i jej siostry zabiorą nas na podwodną wycieczkę. Roszpunka pokazę, że nie wszystko, co zaplanujemy, może się udać, ale to nie znaczy, że dzień będzie spisany na straty. Dżźasmina dowie się, jakie problemy mają jej poddani, a Mulan urządzi wyścig smoczymi łodziami. Aurora pozna przyjaciół, Tiana założy swój małyogródek na dachu, a Merida spędzi ciekawy dzień ze swoimi braćmi.

Moja opinia i przemyślenia

Wszystkie historie są ciekawe, krótkie, a czcionka i nieskomplikowana treść ułatwia samodzielnie czytanie najmłodszym odbiorcom. Niektóre opowieści pokazują życie bohaterek po wydarzeniach z filmu animowanego, inne przed. Jednak wszystko pięknie łączy się w całość, a mali odbiorcy lepiej mogą poznać znanych i lubianych bohaterów. Autorzy zadbali o to, aby każda z opowieści miała w sobie jakiś morał, przesłanie, które trafi do dzieci i będzie dla nich zrozumiałe. Obserwujmy, jak ważna jest oraca zespołowa, że praca w ogródku może być wspaniała. Dodatkowo duży nacisk położony jest na więzi rodzinne, między rówieśnikami i najbliższymi.

Podsumowanie

Każda z historii jest ciepła, urocza, piękna i niekiedy wzruszająca. To nie tylko lektura dla najmłodszych, ale również starsi czytelnicy będą zadowoleni z lektury, bo to powrót do czasów, gdy my odkrywaliśmy te wspaniałe opowieści. Bawiłam się przy tej lekturze wyśmienicie, tak samo, jak mój syn, który chciał poznać wszystkie historie naraz.

Jeżeli szukacie ciekawej książki z pięknymi ilustracjami to “Najpiękniejsze opowieści” będą dla Was doskonałym wyborem.

“Najpiękniejsze opowieści” znajdziecie na stronie księgarni Tania Książka
Zajrzyjcie tutaj, aby odkryć inne ciekawe książeczki dla dzieci


Autor: Opracowanie zbiorowe
Tłumaczenie: Regina Mościcka
Ilustrator: Disey Enterprises
Tytuł: Najpiękniejsze opowieści
Seria: Disney. Księżniczki
Wydawnictwo: Olesiejuk
Wydanie: I
Data wydania: 2022-04-22
Kategoria: literatura dziecięca 4+
ISBN: 9788382623321
Licza stron: 160


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Dodaj komentarz

Close Menu