Elektryzujące gry logiczne – Beatrice Tinarelli

Date
lip, 13, 2022

Jak zachęcić dziecko do nauki i odkrywania świata? Na to pytanie szukają odpowiedzi uczeni, pedagogowie i liczne wydawnictwa. Na pewno droga do sukcesu prowadzi przez chwytliwe tematy, ciekawych bohaterów i interakcję z książką. Czyli wszystko to, co proponuje nam najnowsza publikacja od Adamady.

Elektryzujące gry logiczne

Sam tytuł jest już bardzo zachęcający – Elektryzujące gry logiczne. Cóż też ciekawego może się pod nim skrywać. Czy to może zadania mające na celu zamknięcie obwodu elektrycznego? A może włożenie widelca do gniazdka? Nic z tych rzeczy. Okazuje się, że jedyne, co nam potrzebne do dobrej zabawy to ta książka.

Wnętrze pełne emocji

Przed nami dziewięć emocjonujących rozgrywek. Na początek Astralne wyzwanie. Połączenie szachów z kółkiem i krzyżykiem. Nie sądziłam, że taki zesatw może być tak emocjonujący. W tej grze musimy wykazać się umiejętnością planowania i przewidywania ruchów, przebiegłością, sprytem no i oczywiście inteligencją. Dzięki dobrej dynamice, czas spędzony na rozgrywce wcale się nie dłuży. Kolejną grą, o której warto wspomnieć jest Molekularne wyzwanie, w której, naszym zadaniem, jest przechwycenie żetonu przeciwnika. Można pomyśleć, że to nic trudnego i jest w tym sporo racji. Jednak proste zasady dają nam wiele możliwości prowadzenia rozgrywki. Dzięki temu gra za każdym razem jest inna i się nie nudzi.

Nie będe rozpisywać tu każdej z dziewięciu gier przedstawionych w Elektryzującyhc grach logicznych. Mogę jednak zagwarantować, że przy każdej na pewno wszyscy będą się dobrze bawić. Pozostaje jeszcze kwestia tego czym grać w te gry. Otóż wydawnictwo Adamada zadbało również o to na końcu znajdują się żetony przygotowane odpowiednio do każdej gry. Warto podczas pierwszych rozgrywek zaopatrzyć się w jakiś woreczek lub pudełko, w których będziemy mogli je przechowywać, ale to tylko dobra rada, a nie przymus.

Podsumowanie

Naprawdę warto sięgnąć po Elektryzujące gry logiczne. Każda rozgrywka jest bardzo emocjonująca, dynamiczna i zmusza do myślenia. I chociaż nie ma tu żadnych wybuchów (widelec w kontakcie by je zagwarantował) to chętnie się po nią sięga, a jeszcze chętniej do niej wraca. To idealna propozycja zarówno do zabraina na wakacje, czy nudne deszczowe popołudnie. Dlatego bardzo polecam się z nią zapoznać.

Karolina Kosek


Autor: Beatrice Tinarelli

Tytuł Oryginału: The Big Book of Brains Games

Tłumaczenie: Jacek Lech

Ilustrator: Beatrice Tinarelli

Tytuł: Elekrtyzujące gry logiczne

Seria i nr tomu: –

Wydawnictwo: Adamada

Wydanie: I

Data wydania:22.10.2021

Kategoria: książko-gra

ISBN:
9788381183376

Liczba stron: 10


 

Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Babciu, dziadku, jak to wtedy było.

Babciu, dziadku, jak to wtedy było.

Szkrabajeklis 29, 2021

Babciu, dziadku, jak to wtedy było. Najtrudniejszym zadaniem, jakie może postawić sobie twórca zabawek, gier i wszelkiej maści rozrywek, jest…

Zagadkowe zniknięcie. Pozytywka tom 4-Carbone

Zagadkowe zniknięcie. Pozytywka tom 4-Carbone

Martasie 12, 2022

Gdy spotkamy na swej drodze nowych ludzi, często ufamy im bezgranicznie, zakładając, że są oni po naszej stronie. To czy…

Tatusiu, czy dziesięć to dużo?

Tatusiu, czy dziesięć to dużo?

Kasiacze 29, 2022

Mam wielką,żeby nie powiedzieć ogromną słabość do książek, w których mogę znaleźć ilustracje autorstwa Emilii Dziubdziak. Są piękne,tajemnicze,cudowne i można…

Bałasyk i Psotka idą do pracy. Część 1 – Małgorzata Żółtaszek

Bałasyk i Psotka idą do pracy. Część 1 – Małgorzata Żółtaszek

Szkrabajekmaj 29, 2021

Bałasyk i Psotka idą do pracy. Część 1 – Małgorzata Żółtaszek Co jest jedną z ulubionych zabaw dzieci w wieku…

Nowa książka Grzegorza Kasdepke. “Mruczando na trzy rodziny i jedną kamienice”

Nowa książka Grzegorza Kasdepke. “Mruczando na trzy rodziny i jedną kamienice”

Kasialip 9, 2021

Kot Dzbanek tak naprawdę ma na imię zupełnie inaczej, to jedynie jego pseudonim artystyczny (z angielska „ Jug”, z francuska…