Las. Składaj i baw się – Annabel Stones

Date
lut, 23, 2022

Las. Składaj i baw się – Annabel Stones

Jak powinny wyglądać najlepsze książki dla trzylatków? Przede wszystkim powinny zachwycać intensywnymi kolorami, które przyciągają uwagę i zachęcajądo zabawy. Po drugie, tekst nie powinien być zbyt długi, aby maluchy nie czuły się nim zbyt przytłoczone. Oczywiście, bajki na dobranoc to, co innego, ale w ciągu dnia najlepiej sprawdzą się krótkie utwory, które swoim wyglądem zachęcają do odkrywania kryjących się w książeczce przygód. Książeczki powinny pozostawiać pole do popisu opiekunom, którzy mogą je w dowolny sposób urozmaicić: czy to przez zabawę, czy wspólne oglądanie filmików na temat poruszany w książce. Niezrównanym atutem w książeczkach dla maluchów są dodatkowe elementy, których składanie sprawia wielką radość. Wydawnictwo Jupi Jo! sprostało tym wymaganiom i przygotowało dla dzieciaków świetną serię budzącą wyobraźnie i skłaniającą do dobrej zabawy.

Kilka słów o fabule

,,Składaj i baw się. Las” autorstwa Annabel Stones to świetna pozycja dla najmłodszych, która pozwoli na spędzeniu kilku wspaniałych chwil na poznawaniu zwierzątek mieszkających w lesie. Wiewiórka Rufus oprowadzi ich po leśnych zakątkach, gdzie miejsce do życia znalazły dostojne jelenie, śliczne borsuki, rodzinka sprytnych lisków czy zachwycające sówki. W tej książeczce maluchy mogą poznać ciekawostki na temat życia mieszkańców lasu, a także mieć okazję złożyć ich podobizny, które mogą później wykorzystać do dalszej zabawy.

Moja opinia i przemyślenia

Figurki pozwalają na lepsze zapamiętanie zwierząt i wymyślanie dla nich historii. Jak sądzicie, które zwierzątko pokocha najbardziej wasza pociecha? Liski, sowę, a może innego mieszkańca lasu? U mnie prym wiedzie borsuk ze względu na jego zamiłowanie do kopania, które podziela najmłodszy w rodzinie.

,,Składaj i baw się. Las” to książeczka, którą warto podarować maluchom do 5 roku życia. Wydaje mi się, że to najlepszy okres na poznanie świata za pomocą tej pozycji. Figurki, kolorowe ilustracje i ciekawe fakty na temat życia zwierzątek pozwalają rozbudzić wyobraźnię i zachęcają do pogłębiania tematu, np. poprzez obejrzenie bajki, w której występują bohaterowie czy wyszukiwanie o nich historii.

Podsumowanie

Seria ,,Składaj i baw się” na pewno zagości na dłużej w mojej rodzinie. Czekają na nas inni bohaterowie, którzy czekają cierpliwie na swoją kolej. Jeżeli szukacie ciekawej książeczki, która oferuje coś więcej niż same obrazki i tekst, to śmiało sięgnijcie po pozycje z tej serii. Wasze pociechy na pewno się na niej nie zawiodą. Najważniejsza jest mądra zabawa, prawda? Te książeczki im tego dostarczą. Krótkie opowieści o mieszkańcach lasu i możliwość poznania ich w głębszym wymiarze dostarczą wielu pozytywnych emocji. Polecam!

Klaudia Grabowska


Autor: Annabel Stones

Tłumaczenie: Joanna Olejarczyk

Ilustrator: Noopur Thakur

Tytuł: Składaj i baw się. Las

Tytuł oryginalny: Make and Play. Forest

Seria i nr tomu: Składaj i baw się

Wydawnictwo: Jupi Jo!

Wydanie: I

Data wydania: 2021-12-06

Kategoria: dla dzieci

ISBN: 9788381445795

Liczba stron: 10


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Dziwo

Dziwo

Szkrabajekcze 26, 2023

Z literaturą dziecięcą jestem za pan brat. Jednak swoją sympatię kierowałam jak dotąd do książek napisanych dla grupy wiekowej 10+.…

Złodziejaszki – Katherine Rundell

Złodziejaszki – Katherine Rundell

Szkrabajeksie 25, 2020

Świat wielkiego biznesu bywa brutalny, wielu jest bowiem ludzi, którzy dla pieniędzy są w stanie posunąć się do najbardziej nieetycznych…

Małe Licho i Babsie Sprawki – Marta Kisiel

Małe Licho i Babsie Sprawki – Marta Kisiel

Szkrabajekpaź 18, 2021

Małe Licho i Babsie Sprawki – Marta Kisiel Bożek idzie do czwartej klasy. Czekają na niego nowe przedmioty i nowi…

Melzyna Noctis i Mroczna Głęba – zapowiedź

Melzyna Noctis i Mroczna Głęba – zapowiedź

Kasiasie 10, 2022

Odkryjcie otchłań oceanu i wyobraźni w nowej książce Philipa Reeve’a, autora bestsellerowych “Zabójczych maszyn”. Mieszkańcy Burzomorza żyli w ciągłym strachu…

Banda Czarnej Frotte. Skarpetki powracają – Justyna Bednarek

Banda Czarnej Frotte. Skarpetki powracają – Justyna Bednarek

Szkrabajekwrz 14, 2020

Ostatnio miałam przyjemność napisać Wam o Nowych przygodach skarpetek (jeszcze bardziej niesamowitych), a dziś przychodzę z recenzją kolejnej książki z…