Las. Składaj i baw się – Annabel Stones

Date
lut, 23, 2022

Las. Składaj i baw się – Annabel Stones

Jak powinny wyglądać najlepsze książki dla trzylatków? Przede wszystkim powinny zachwycać intensywnymi kolorami, które przyciągają uwagę i zachęcajądo zabawy. Po drugie, tekst nie powinien być zbyt długi, aby maluchy nie czuły się nim zbyt przytłoczone. Oczywiście, bajki na dobranoc to, co innego, ale w ciągu dnia najlepiej sprawdzą się krótkie utwory, które swoim wyglądem zachęcają do odkrywania kryjących się w książeczce przygód. Książeczki powinny pozostawiać pole do popisu opiekunom, którzy mogą je w dowolny sposób urozmaicić: czy to przez zabawę, czy wspólne oglądanie filmików na temat poruszany w książce. Niezrównanym atutem w książeczkach dla maluchów są dodatkowe elementy, których składanie sprawia wielką radość. Wydawnictwo Jupi Jo! sprostało tym wymaganiom i przygotowało dla dzieciaków świetną serię budzącą wyobraźnie i skłaniającą do dobrej zabawy.

Kilka słów o fabule

,,Składaj i baw się. Las” autorstwa Annabel Stones to świetna pozycja dla najmłodszych, która pozwoli na spędzeniu kilku wspaniałych chwil na poznawaniu zwierzątek mieszkających w lesie. Wiewiórka Rufus oprowadzi ich po leśnych zakątkach, gdzie miejsce do życia znalazły dostojne jelenie, śliczne borsuki, rodzinka sprytnych lisków czy zachwycające sówki. W tej książeczce maluchy mogą poznać ciekawostki na temat życia mieszkańców lasu, a także mieć okazję złożyć ich podobizny, które mogą później wykorzystać do dalszej zabawy.

Moja opinia i przemyślenia

Figurki pozwalają na lepsze zapamiętanie zwierząt i wymyślanie dla nich historii. Jak sądzicie, które zwierzątko pokocha najbardziej wasza pociecha? Liski, sowę, a może innego mieszkańca lasu? U mnie prym wiedzie borsuk ze względu na jego zamiłowanie do kopania, które podziela najmłodszy w rodzinie.

,,Składaj i baw się. Las” to książeczka, którą warto podarować maluchom do 5 roku życia. Wydaje mi się, że to najlepszy okres na poznanie świata za pomocą tej pozycji. Figurki, kolorowe ilustracje i ciekawe fakty na temat życia zwierzątek pozwalają rozbudzić wyobraźnię i zachęcają do pogłębiania tematu, np. poprzez obejrzenie bajki, w której występują bohaterowie czy wyszukiwanie o nich historii.

Podsumowanie

Seria ,,Składaj i baw się” na pewno zagości na dłużej w mojej rodzinie. Czekają na nas inni bohaterowie, którzy czekają cierpliwie na swoją kolej. Jeżeli szukacie ciekawej książeczki, która oferuje coś więcej niż same obrazki i tekst, to śmiało sięgnijcie po pozycje z tej serii. Wasze pociechy na pewno się na niej nie zawiodą. Najważniejsza jest mądra zabawa, prawda? Te książeczki im tego dostarczą. Krótkie opowieści o mieszkańcach lasu i możliwość poznania ich w głębszym wymiarze dostarczą wielu pozytywnych emocji. Polecam!

Klaudia Grabowska


Autor: Annabel Stones

Tłumaczenie: Joanna Olejarczyk

Ilustrator: Noopur Thakur

Tytuł: Składaj i baw się. Las

Tytuł oryginalny: Make and Play. Forest

Seria i nr tomu: Składaj i baw się

Wydawnictwo: Jupi Jo!

Wydanie: I

Data wydania: 2021-12-06

Kategoria: dla dzieci

ISBN: 9788381445795

Liczba stron: 10


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Kumpelki. Dzwonią koleżanki. Tom 1 – Christophe Cazenove

Kumpelki. Dzwonią koleżanki. Tom 1 – Christophe Cazenove

Szkrabajekcze 3, 2022

Każdy lubi przebywać z przyjaciółmi. Jessica, bohaterka komiksu „Kumpelki. Dzwonią koleżanki”, wie to najlepiej, bo nie wyobraża sobie wręcz życia…

Wybierz się z Jagą do magicznego Krakowa. Premiera!

Wybierz się z Jagą do magicznego Krakowa. Premiera!

Kasiawrz 15, 2021

Jaga Kurzastopka – młoda czarownica – jest córką uzdrowicielki magicznych stworzeń i hodowcy chat na kurzych nogach. Mieszka w Zaklętych…

Frigiel I Fluffy. Las Varogg – Frigiel i Nicolas Digard

Frigiel I Fluffy. Las Varogg – Frigiel i Nicolas Digard

Szkrabajeklis 8, 2020

Frigiel I Fluffy. Las Varogg – Frigiel i Nicolas Digard Uwaga – to trzeci tom, więc jeśli ktoś nie czytał…

Awiatorzy. Podniebne przygody polskich lotników i lotniczek – Anna Litwinek

Awiatorzy. Podniebne przygody polskich lotników i lotniczek – Anna Litwinek

Szkrabajekcze 2, 2021

India Zulu Alfa Bravo Echo Lima Alfa – tak wyraża się moje imię w alfabecie lotniczym. A jak będzie brzmiało…

Porwanie jeża Eliasza – Ewa Nowak

Porwanie jeża Eliasza – Ewa Nowak

Kasiasie 26, 2020

Dbanie o ekologię jest już swoistego rodzaju modą, ale i koniecznością. Nasze dzieci od najmłodszych lat powinny być wychowywane według…