Las. Składaj i baw się – Annabel Stones

Date
lut, 23, 2022

Las. Składaj i baw się – Annabel Stones

Jak powinny wyglądać najlepsze książki dla trzylatków? Przede wszystkim powinny zachwycać intensywnymi kolorami, które przyciągają uwagę i zachęcajądo zabawy. Po drugie, tekst nie powinien być zbyt długi, aby maluchy nie czuły się nim zbyt przytłoczone. Oczywiście, bajki na dobranoc to, co innego, ale w ciągu dnia najlepiej sprawdzą się krótkie utwory, które swoim wyglądem zachęcają do odkrywania kryjących się w książeczce przygód. Książeczki powinny pozostawiać pole do popisu opiekunom, którzy mogą je w dowolny sposób urozmaicić: czy to przez zabawę, czy wspólne oglądanie filmików na temat poruszany w książce. Niezrównanym atutem w książeczkach dla maluchów są dodatkowe elementy, których składanie sprawia wielką radość. Wydawnictwo Jupi Jo! sprostało tym wymaganiom i przygotowało dla dzieciaków świetną serię budzącą wyobraźnie i skłaniającą do dobrej zabawy.

Kilka słów o fabule

,,Składaj i baw się. Las” autorstwa Annabel Stones to świetna pozycja dla najmłodszych, która pozwoli na spędzeniu kilku wspaniałych chwil na poznawaniu zwierzątek mieszkających w lesie. Wiewiórka Rufus oprowadzi ich po leśnych zakątkach, gdzie miejsce do życia znalazły dostojne jelenie, śliczne borsuki, rodzinka sprytnych lisków czy zachwycające sówki. W tej książeczce maluchy mogą poznać ciekawostki na temat życia mieszkańców lasu, a także mieć okazję złożyć ich podobizny, które mogą później wykorzystać do dalszej zabawy.

Moja opinia i przemyślenia

Figurki pozwalają na lepsze zapamiętanie zwierząt i wymyślanie dla nich historii. Jak sądzicie, które zwierzątko pokocha najbardziej wasza pociecha? Liski, sowę, a może innego mieszkańca lasu? U mnie prym wiedzie borsuk ze względu na jego zamiłowanie do kopania, które podziela najmłodszy w rodzinie.

,,Składaj i baw się. Las” to książeczka, którą warto podarować maluchom do 5 roku życia. Wydaje mi się, że to najlepszy okres na poznanie świata za pomocą tej pozycji. Figurki, kolorowe ilustracje i ciekawe fakty na temat życia zwierzątek pozwalają rozbudzić wyobraźnię i zachęcają do pogłębiania tematu, np. poprzez obejrzenie bajki, w której występują bohaterowie czy wyszukiwanie o nich historii.

Podsumowanie

Seria ,,Składaj i baw się” na pewno zagości na dłużej w mojej rodzinie. Czekają na nas inni bohaterowie, którzy czekają cierpliwie na swoją kolej. Jeżeli szukacie ciekawej książeczki, która oferuje coś więcej niż same obrazki i tekst, to śmiało sięgnijcie po pozycje z tej serii. Wasze pociechy na pewno się na niej nie zawiodą. Najważniejsza jest mądra zabawa, prawda? Te książeczki im tego dostarczą. Krótkie opowieści o mieszkańcach lasu i możliwość poznania ich w głębszym wymiarze dostarczą wielu pozytywnych emocji. Polecam!

Klaudia Grabowska


Autor: Annabel Stones

Tłumaczenie: Joanna Olejarczyk

Ilustrator: Noopur Thakur

Tytuł: Składaj i baw się. Las

Tytuł oryginalny: Make and Play. Forest

Seria i nr tomu: Składaj i baw się

Wydawnictwo: Jupi Jo!

Wydanie: I

Data wydania: 2021-12-06

Kategoria: dla dzieci

ISBN: 9788381445795

Liczba stron: 10


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Jak nakarmić smoka?

Jak nakarmić smoka?

Kasialis 24, 2022

„Ciekawiło kiedyś kruka jak świętować Dzień Borsuka”. Czy wiecie jak? Czy ten, kto marnuje wodę, spotka Bazylichę? Która książka najlepsza…

Zapowiedź: Smocze jajo

Zapowiedź: Smocze jajo

Kasiawrz 6, 2021

  Kto pokona smoka? Jaką tajemnicę skrywa król Władysław? I gdzie podziało się smocze jajo? Pewnego razu do wsi Cicha…

Nierozłączki. I jak tu być grzeczną – Annie Barrows

Nierozłączki. I jak tu być grzeczną – Annie Barrows

Szkrabajeklis 30, 2020

Nierozłączki. I jak tu być grzeczną – Annie Barrows Pestka ma zły dzień. Wszyscy się na nią uwzięli i nikt…

Egmont wznawia komiksy o W.I.T.C.H.!

Egmont wznawia komiksy o W.I.T.C.H.!

Szkrabajeksty 21, 2021

W pierwszej połowie 2022 roku zostanie rozpoczętą nowa edycja włoskiego komiksu Disneya – W.I.T.C.H. Ależ nie możemy się doczekać pierwszego…

Dotyk – Ruth Spiro

Dotyk – Ruth Spiro

Szkrabajekwrz 16, 2021

Dotyk – Ruth Spiro Pomysł wprowadzania najmłodszych dzieci w zagadnienia stricte naukowe zdaje się bardzo sensowny i ważny. Wśród kartonowych…