Pucio. Puzzle. Co słychać?

Date
sty, 12, 2021

Pucio jest już klasykiem. Znają go dzieci i dorośli. Pomógł nie tylko mi oraz mojemu synkowi, ale i innym milusińskim, w prawidłowym rozwoju mowy. Jeżeli jednak jest coś lepszego od książek, to są to puzzle. Mamy już wszystkie i nie umiem wybrać tych, które najbardziej się nam podobają. Widzę same zalety takiej formy spędzania czasu, a autorka i ilustratorka co rusz zakasują mnie kolejną nowością.

„Pucio. Co słychać?” to najnowszy produkt, który przeznaczony jest dla dzieci powyżej drugiego roku życia. Jednak i trzylatki odnajdą radość z układania elementów, które tworzą spójny obraz. W pudełku znajduje się 12 elementów. Jestem zakochana w sposobie pakowania – nie ma tutaj zbędnego plastiku. Puzzle nie są zapakowane w folie, ale w dobrze wykonane, trwałe tekturowe pudełko. Poszczególne elementy są twarde, odporne na przypadkowe zniszczenia, spowodowane przez małe rączki.

Czasami ktoś mnie pyta, w czym tkwi fenomen puzzli z Puciem. Na rynku jest ogrom podobnych propozycji dla dzieci. Owszem, jest, ale nie wszystkie tak rewelacyjnie wpływają na rozwój mowy, ćwiczą koncentrację, skupienie, myślenie przestrzenne, a także kombinowanie. Puzzle, które znajdują się w pudełku, nie są takie same. Poszczególne elementy różnią się od siebie kształtem. Nie ma tutaj typowych kwadratów czy prostokątów. Puzzle powycinane są w najróżniejsze wzory. Cały obraz nie jest zamknięty w jakieś ramie, ale ma brzegi, kanty, co jeszcze bardziej mi się podoba. Dziecko musi się skupić i pomyśleć, jak ułożyć wszystkie puzzle, aby do siebie pasowały. Niekiedy może dłużej zejść z tą zabawą, albo maluch może potrzebować pomocy rodzica, ale Pucio. Co słychać? To propozycja wspólnego spędzenia czasu. Na centralnym planie ilustracji znajduje się drzewo, a na nim ptaki, które wydają najprzeróżniejsze odgłosy. Powtarzanie ich wpływa na prawidłowy rozwój aparatu mowy, ćwiczy mięśnie jamy ustnej i języka. Po ułożeniu obrazka możemy ćwiczyć, a także opowiadać, co się na nim znajduje – to już opcja do wykorzystania w przypadku starszych dzieci, które lubią Pucia. Pod drzewem zobaczymy naszego tytułowego bohatera, jego siostrę Misię oraz pieska.

Jeżeli szukacie fajnego prezentu dla maluchów z rodziny, to te puzzle będą świetnym wyborem. Dzieci nie tylko fajnie spędzą czas, ale także rozwiną i popracują nad umiejętnościami, które trzeba wspierać i wspomagać.


Wydawca: Nasza Księgarnia

Projektant: Marta Galewska Kustra, Joanna Kłos

Kategoria: puzzle

Liczba elementów: 12

Wiek: 2+

Wydanie: I

Instrukcja: brak

★★★★★★★★✩✩


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

SZKOLNIK Superdziewczyny! Zorganizuj się z Emi

SZKOLNIK Superdziewczyny! Zorganizuj się z Emi

Kasiasie 18, 2022

ZAPLANUJ. ZREALIZUJ. ZRELAKSUJ SIĘ. Sięgnij po najnowszy „Szkolnik Superdziewczyny” z serii „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn” autorstwa Agnieszki Mielech z…

Emi i tajny klub super dziewczyn. Hej, w góry! -Agnieszka Mielech

Emi i tajny klub super dziewczyn. Hej, w góry! -Agnieszka Mielech

Szkrabajekkwi 26, 2022

Emi i tajny klub super dziewczyn. Hej, w góry! -Agnieszka Mielech Pandemia po raz kolejny pokrzyżowała plany? Znowu siedzenie w…

Zapowiedź: Loki. Poradnik złego boga: jak wziąć na siebie winę

Zapowiedź: Loki. Poradnik złego boga: jak wziąć na siebie winę

Szkrabajekkwi 17, 2024

Kontynuacja przygód Lokiego, uwięzionego na Ziemi w ciele jedenastolatka Loki dostał kolejną szansę, aby udowodnić, że jest godny Asgardu. Jednak…

Wihajster, czyli przewodnik po słowach pożyczonych – Michał Rusinek

Wihajster, czyli przewodnik po słowach pożyczonych – Michał Rusinek

Szkrabajekgru 7, 2020

Gdy przed kilku laty Michał Rusinek wydał swoje Wierszyki domowe, urzekał czytelników małych i dużych błyskotliwym poczuciem humoru. Opisując wierszem…

Żubr Pompik. Czego szukasz, Pompiku? – Tomasz Samojlik

Żubr Pompik. Czego szukasz, Pompiku? – Tomasz Samojlik

Kasialis 19, 2020

Żubr Pompik. Czego szukasz, Pompiku? – Tomasz Samojlik Kto nie lubi książek z okienkami? To prawdziwa radość i gratka dla…