Feluś i Gucio poznają emocje – Katarzyna Kozłowska

Date
paź, 29, 2020

Feluś i Gucio poznają emocje – Katarzyna Kozłowska

Niejednokrotnie pisałam, że dorośli nie potrafią poradzić sobie z emocjami, a co dopiero dzieci, które dopiero uczą się, na jakich zasadach działa świat i jak należy w nim funkcjonować. Ważne jest, aby nasza pociecha zrozumiała swoje uczucia i potrafiła je nazwać. Nie jest to zadanie proste – dzieci odczuwają wiele, czasami sami nie potrafią opisać tego, czego doświadczają. Z pomocą przychodzą książki. Na rynku jest dużo wartościowych pozycji, a dzisiaj opowiem wam o kolejnej.

Feluś i Gucio mają gros fanów. Chłopczyk i jego miś wraz z czytelnikami poznają świat. Feluś i Gucio poznają emocje to już trzecia część serii, która zachwyca nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Tym razem sympatyczni bohaterowie opowiedzą dzieciom coś o uczuciach oraz pomogą je nazwać i opisać. Ta książka to taki poradnik dla maluchów, które dużo czują, ale nie potrafią jeszcze wszystkiego sobie poukładać.

Wraz ze swoją pociechą wybierzecie się w podróż po emocjach. Poznacie radość, wstyd, przyjaźń, zniecierpliwienie, spokój, nudę, ciekawość, odwagę, smutek, szczęście, strach, dumę, złość, wdzięczność, zazdrość, współczucie, tęsknotę i zdziwienie. Każe z tych uczuć jest odpowiednio opisane tak, że nawet najmłodsi czytelnicy nie mają problemów ze zrozumieniem. W przypadku wstydu dzieci czują się skrępowane gdy ktoś na nie patrzy lub gdy znajdują się w zupełnie nowej sytuacji. Spokój odczuwamy, kiedy odpoczywamy w miłym i bezpiecznym miejscu. Autorka opisała sytuacje, które są wszystkim maluchom świetnie znane, przez co Feluś i Gucie poznają emocje staje się takim książkowym przyjacielem.  Każda emocja ma przypisany do siebie opis, a piękne i pastelowe ilustracje uzupełniają tekst.

Obrazki autorstwa pani Marianny Schoett są niesamowicie spokojne, utrzymane w ciepłych barwach. Postacie które się na nich znajdują mają miły wyraz twarzy, są wprost urocze. Ilustracje są szczegółowe, ale nie odwracają uwagi dziecka od tekstu, raczej pozwalają mu bardziej zrozumieć jego sens, a co za tym idzie – poznać swoje emocje i nauczyć się je nazywać. Dzięki tej książce mali czytelnicy nauczą się radzić sobie z emocjami oraz dowiedzą się, skąd się biorą. Jestem zachwycona rolą Gucia, małego towarzysza Felusia. Przekłada wszystkie emocje na język zmysłów, przez co jeszcze bardziej ułatwia dzieciom zrozumienie swoich własnych uczuć.

Feluś i Gucio poznają emocje to kolejna książka, którą warto mieć. Gdy pojawi się uczucie, którego dziecko nie rozumie, ta lektura jest takim kołem ratunkowym, który pomoże dzieciom i ich rodzicom.


Autor: Katarzyna Kozłowska

Ilustrator: Marianna Schoett

Tytuł: Feluś i Gucio poznają emocje

Seria i nr tomu: Feluś i Gucio

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Wydanie: I

Data wydania: 2020-09-16

Kategoria: literatura dla dzieci

ISBN: 9788310135704

Liczba stron: 40

★★★★★★★


 

Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Wywiad z Mikołajem Marcelą – autorem Dlaczego szkoła Cię wkurza i jak ją przetrwać

Wywiad z Mikołajem Marcelą – autorem Dlaczego szkoła Cię wkurza i jak ją przetrwać

Szkrabajeklut 23, 2022

1. Skąd pomysł na dość kontrowersyjny tytuł? Moje dzieci, widząc książkę na półce, od razu chciały po nią sięgnąć, z…

Akademia Mądrego Dziecka. Niesamowite zwierzęta. Maszyny – S&S Alliance

Akademia Mądrego Dziecka. Niesamowite zwierzęta. Maszyny – S&S Alliance

Szkrabajeklut 1, 2021

Akademia Mądrego Dziecka. Niesamowite zwierzęta. Maszyny – S&S Alliance Kolejna fantastyczna pozycja, dla każdego ciekawego świata dziecka. Tym razem Akademia…

Nowa część “Szkoły bohaterek i bohaterów”

Nowa część “Szkoły bohaterek i bohaterów”

Kasiapaź 14, 2021

Życie nastolatka nie jest łatwe. Na szczęście młodzi mają po swojej stronie Przemka Staronia! Zaczynamy drugi rok nauki w SZKOLE…

Wielkie Nadzieje. Klasyka dla dzieci – Charles Dickens

Wielkie Nadzieje. Klasyka dla dzieci – Charles Dickens

Szkrabajeklip 15, 2021

Wielkie Nadzieje. Klasyka dla dzieci – Charles Dickens „Historia opowiada o Philipie Pirripie, którego wszyscy nazywali Pipem”. W drugim tomie…

Ukochanej babci – Monika Koprivova

Ukochanej babci – Monika Koprivova

Szkrabajekgru 11, 2020

Ukochanej babci – Monika Koprivova Co roku wielu z nas staje przed trudnym wyborem prezentu z okazji Dnia Babci. Chwała…