Feluś i Gucio poznają emocje – Katarzyna Kozłowska

Date
paź, 29, 2020

Feluś i Gucio poznają emocje – Katarzyna Kozłowska

Niejednokrotnie pisałam, że dorośli nie potrafią poradzić sobie z emocjami, a co dopiero dzieci, które dopiero uczą się, na jakich zasadach działa świat i jak należy w nim funkcjonować. Ważne jest, aby nasza pociecha zrozumiała swoje uczucia i potrafiła je nazwać. Nie jest to zadanie proste – dzieci odczuwają wiele, czasami sami nie potrafią opisać tego, czego doświadczają. Z pomocą przychodzą książki. Na rynku jest dużo wartościowych pozycji, a dzisiaj opowiem wam o kolejnej.

Feluś i Gucio mają gros fanów. Chłopczyk i jego miś wraz z czytelnikami poznają świat. Feluś i Gucio poznają emocje to już trzecia część serii, która zachwyca nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Tym razem sympatyczni bohaterowie opowiedzą dzieciom coś o uczuciach oraz pomogą je nazwać i opisać. Ta książka to taki poradnik dla maluchów, które dużo czują, ale nie potrafią jeszcze wszystkiego sobie poukładać.

Wraz ze swoją pociechą wybierzecie się w podróż po emocjach. Poznacie radość, wstyd, przyjaźń, zniecierpliwienie, spokój, nudę, ciekawość, odwagę, smutek, szczęście, strach, dumę, złość, wdzięczność, zazdrość, współczucie, tęsknotę i zdziwienie. Każe z tych uczuć jest odpowiednio opisane tak, że nawet najmłodsi czytelnicy nie mają problemów ze zrozumieniem. W przypadku wstydu dzieci czują się skrępowane gdy ktoś na nie patrzy lub gdy znajdują się w zupełnie nowej sytuacji. Spokój odczuwamy, kiedy odpoczywamy w miłym i bezpiecznym miejscu. Autorka opisała sytuacje, które są wszystkim maluchom świetnie znane, przez co Feluś i Gucie poznają emocje staje się takim książkowym przyjacielem.  Każda emocja ma przypisany do siebie opis, a piękne i pastelowe ilustracje uzupełniają tekst.

Obrazki autorstwa pani Marianny Schoett są niesamowicie spokojne, utrzymane w ciepłych barwach. Postacie które się na nich znajdują mają miły wyraz twarzy, są wprost urocze. Ilustracje są szczegółowe, ale nie odwracają uwagi dziecka od tekstu, raczej pozwalają mu bardziej zrozumieć jego sens, a co za tym idzie – poznać swoje emocje i nauczyć się je nazywać. Dzięki tej książce mali czytelnicy nauczą się radzić sobie z emocjami oraz dowiedzą się, skąd się biorą. Jestem zachwycona rolą Gucia, małego towarzysza Felusia. Przekłada wszystkie emocje na język zmysłów, przez co jeszcze bardziej ułatwia dzieciom zrozumienie swoich własnych uczuć.

Feluś i Gucio poznają emocje to kolejna książka, którą warto mieć. Gdy pojawi się uczucie, którego dziecko nie rozumie, ta lektura jest takim kołem ratunkowym, który pomoże dzieciom i ich rodzicom.


Autor: Katarzyna Kozłowska

Ilustrator: Marianna Schoett

Tytuł: Feluś i Gucio poznają emocje

Seria i nr tomu: Feluś i Gucio

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Wydanie: I

Data wydania: 2020-09-16

Kategoria: literatura dla dzieci

ISBN: 9788310135704

Liczba stron: 40

★★★★★★★


 

Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Frigieli Fluffy. Tom II. Sami najlepsi – Frigiel i Jean-Christophe Derrien

Frigieli Fluffy. Tom II. Sami najlepsi – Frigiel i Jean-Christophe Derrien

Szkrabajekcze 25, 2021

Frigieli Fluffy. Tom II. Sami najlepsi – Frigiel i Jean-Christophe Derrien Frigiel z przyjaciółmi i nowo poznanym Sifay’em jadą do…

Bałasyk i Psotka idą do pracy. Część 1 – Małgorzata Żółtaszek

Bałasyk i Psotka idą do pracy. Część 1 – Małgorzata Żółtaszek

Szkrabajekmaj 29, 2021

Bałasyk i Psotka idą do pracy. Część 1 – Małgorzata Żółtaszek Co jest jedną z ulubionych zabaw dzieci w wieku…

Kocia Szajka powraca!

Kocia Szajka powraca!

Kasiamar 10, 2023

Przybij piątkę Kociej Szajce i daj się porwać detektywistycznej przygodzie! Na potęgę mysiego czerepu! Coś dziwnego dzieje się w Cieszynie,…

Ania z Zielonego Wzgórza – L.M Montogmery

Ania z Zielonego Wzgórza – L.M Montogmery

Kasiagru 3, 2021

Ania z Zielonego Wzgórza – L.M Montogmery „Ania z Zielonego Wzgórza” to książka, która nieodzownie kojarzy mi się z czasami…

Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka – Petr Horacek

Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka – Petr Horacek

Kasialis 25, 2020

Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka – Petr Horacek Jeżeli chodzi o świąteczne tytuły, to o wiele częściej sięgam po książeczki…