Manga: Rysowanie twarzy i emocji

Date
lip, 17, 2023
Comments
Możliwość komentowania Manga: Rysowanie twarzy i emocji została wyłączona

Świat mangi i anime podbija serca coraz szerszej publiczności na całej ziemi. Nic dziwnego, że wraz z jej popularnością wzrasta także liczba osób, które same chciałyby zostać w przyszłości rysownikiem czy animatorem lub choćby lubią gdzieś na brzegu zeszytu naszkicować postać ze swojego ulubionego medium. Dla każdego z nich ciekawą opcją będzie praktyczna nauka jak narysować twarz i odwzorować na niej emocje, które zachwycą niczym te z znanych mangowych tomików.

Rysuj mangę!

Książka podzielona jest na cztery rozdziały. Pierwszy traktuje o technikach rysowania różnych wyrazów twarzy. Nie tylko zwraca uwagę na to jakie mięśnie powinny być wyeksponowane czy jak poznać po oczach wyrażone przez nie emocje, ale także jak zmienia się jej owal i struktura wraz z wiekiem rysowanej postaci. Drugi rozdział ukazuje podstawowe sześć emocji (radości, smutku, gniewu, zaskoczenia, gniewu, strachu, obrzydzenia), jakie można narysować. Zwraca uwagę m.in. na efekt jaki daje odpowiednie cieniowanie. W trzecim rozdziale czytelnik dowie się jak zaadaptować mimikę twarzy do różnych sytuacji: od wyrażenia emocji podczas jedzenia po sceny walki czy zakochania się. Ostatni rozdział zwraca uwagę na szczegóły i uczy rysowania takich detali jak włosy i ich ruch np. na wietrze czy podczas poruszania się postaci. A jest z czego czerpać wiedzę, bo album zawiera ponad osiemset przykładów.

Na zakończenie

Jestem oczarowana tym albumem. Jest pełen rysunków ze szczegółowymi wytycznymi na co zwracać uwagę. Uczy od podstaw budowy anatomicznej, technik rysunkowych czy jak na rysunku uchwycić daną emocję. To książka dla każdego, bez względu na stopień zaawansowania rysowniczego czy ulubionego gatunku mangi. Teraz wystarczy tylko (i aż!) odpowiednio dużo ćwiczyć.

Monika Kilijańska

 

Zobacz również

Rysowanie krok po kroku. Dinozaury

Rysowanie krok po kroku. Relksujące bazgroły 

Edukacja domowa. Język Polski 


Autor: Studio Hard Deluxe
Tłumaczenie: Maria Paszkowska
Ilustrator: w przypadku książek dla dzieci, powieści graficznych, etc
Tytuł: Manga: Rysowanie twarzy i emocji
Tytuł oryginalny: Digital Tool de Egaku! Kanjo ga Afure Deru Character no Hyojo no Egaki Kata
Seria i nr tomu:
Wydawnictwo: Wilga
Wydanie: I
Data wydania: 2023-03-29
Kategoria: sztuka, poradnik
ISBN: 9788383183152
Liczba stron:160


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Related Posts


Przeczytaj również

Wskazówki. Paradoks – Bartosz Szczygielski

Wskazówki. Paradoks – Bartosz Szczygielski

Michellemaj 11, 2021

Wskazówki. Paradoks – Bartosz Szczygielski Gdy pozna się pewnych bohaterów, którzy bardzo szybko stają się bliscy naszemu serduchu, to z…

Kubuś i Anioł Snu – Lucinda Riley, Harry Whittaker

Kubuś i Anioł Snu – Lucinda Riley, Harry Whittaker

Bujaczeklip 11, 2022

Kubuś i Anioł Snu – Lucinda Riley, Harry Whittaker Gdzieś tam zawsze jest anioł, gotów, by cię wysłuchać…* Strach ma…

Jedyna taka Ester – Anton Bergman 

Jedyna taka Ester – Anton Bergman 

Szkrabajeklis 4, 2020

Jedyna taka Ester – Anton Bergman Jako ludzie, jesteśmy istotami społecznymi, dlatego tak ważne są dla nas bliskie relacje z…

I kto tu rządzi? Polityka dla początkujących – Rich Knight

I kto tu rządzi? Polityka dla początkujących – Rich Knight

Szkrabajekpaź 18, 2023

Kiedy moje dziecko było w przedszkolu, nauczycielka rozmawiała z dziećmi, kim chcą zostać. Poza sportowcami, youtuberami, emerytami i bezrobotnymi (tak,…

Mały książę – Antoine de Saint-Exupéry

Mały książę – Antoine de Saint-Exupéry

Dominikalut 4, 2021

Mały książę – Antoine de Saint-Exupéry Czytaliście „Małego księcia”? To chyba nieodpowiednie pytanie. Właściwe powinno brzmieć: ile razy czytaliście „Małego…