Dziki poradnik przetrwania

Date
lip, 14, 2023
Comments
Możliwość komentowania Dziki poradnik przetrwania została wyłączona

Czy zastanawialiście się kiedyś, skąd wziął się pomysł na ubrania maskujące lub koncepcja na granaty z gazem łzawiącym? Odpowiedź jest prosta – to natura podsuwa nam takie innowacje. Jak się okazuje, otaczający nas świat ma wiele ciekawych rozwiązań do zaoferowania.

Dziki poradnik przetrwania

“Dziki poradnik przetrwania” od wydawnictwa Wilga oferuje nam masę niezwykle ciekawych i zaskakujących informacji, na temat świata fauny i flory. Ta część zaiwera mnóstwo wiedzy na temat tego, jak różne stworzenia dostosowały się do życia na Ziemi, a iż powszechnie wiadomo, przyroda jest bezwzględna i nie uznaje słabości, wszelkiego rodzaju małe istoty musiały wykazać się nie lada kreatywnością.

Moja opinia i przemyślenia

Jednym z podstawowych przykładów tego, jak zwierzęta bronią się przed większymi i silniejszymi drapieżnikami, jest oczywiście kamuflaż. Motyle, których umaszczenie na skrzydłach wygląda jak groźnie wyglądające oczy, niegroźne gąsienice udające jadowite węże, to wszystko jest powszechnie znane, ale czy wiedzieliście, że czasami zwierzęta pozostają specjalnie na widoku, w ten sposób odstraszając zagrożenie? Jak to możliwe? Otóż istnieje gatunek żab, które mają bardzo intensywną barwę skóry. Ich kolor tak bardzo odróżnia się od otoczenia, że drapieżniki uznają go po prostu za trujący. Sprytne prawda? A to tylko niektóre z wielu przykładów przystosowania, jakie można znaleźć w tej książce. Dodatkowym plusem tej publikacji są niesamowite zdjęcia. Kolorowe i dobrej jakości. Dzięki nim samo przeglądanie tej książki dostarcza niesamowitych wrażeń!

Na zakończenie

“Dziki poradnik przetrwania” to jednak z tych publikacji, które dostarczają nam niesamowitą ilość informacji o otaczającym nas świecie. Kamuflarze, kolce, odpadające kończyny. Świat przyrody jest naprawdę zaskakujący. Podczas lektury możemy przekonać się, że człowiek nie jest taki genialny, za jakiego się uważa, ponieważ przyroda wymyśliła to dawno temu, tylko nikomu się tym nie chwaliła.

Karolina Kosek


Autor: Agnieszka Graclik
Tytuł Oryginału: Dziki Poradnik Przetrwania
Tytuł: Dziki Poradnik Przetrwania
Seria i nr tomu:
Wydawnictwo: Wilga
Wydanie: I
Data wydania:10.08.2022
Kategoria: książka przyrodnicza
ISBN: 9788328093485
Liczba stron: 304


 

Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Related Posts


Przeczytaj również

dummy-img

Halo! Historia komunikowania się Liliana Fabisińska

Bujaczekcze 24, 2020

Obecnie nawet nie myślimy o tym, że nie moglibyśmy w każdej chwili zadzwonić do kogoś czy napisać na messengerze lub…

Czy chcielibyście zamieszkać z takim Świętym Mikołajem? Święty Mikołaj bombowy gość

Czy chcielibyście zamieszkać z takim Świętym Mikołajem? Święty Mikołaj bombowy gość

Kasialis 12, 2021

Ta książka sprawi, że będziecie śmiali się do rozpuku. Zgadnijcie, kto dzień przed Wigilią wpada z niezapowiedzianą wizytą do pewnej…

Dziobem, piórem i pazurem o dinozaurach – Guido Van Genechten

Dziobem, piórem i pazurem o dinozaurach – Guido Van Genechten

Kasialut 22, 2021

Dziobem, piórem i pazurem o dinozaurach – Guido Van Genechten Gdy ma się w domu małego fana dinozaurów… To czyta…

Złodziejaszki – Katherine Rundell

Złodziejaszki – Katherine Rundell

Szkrabajeksie 25, 2020

Świat wielkiego biznesu bywa brutalny, wielu jest bowiem ludzi, którzy dla pieniędzy są w stanie posunąć się do najbardziej nieetycznych…

Louca. Twarzą w twarz-Bruno Dequier

Louca. Twarzą w twarz-Bruno Dequier

Martasie 24, 2022

Niektórzy już we wczesnym dzieciństwie wiedzą, do czego mają dryg. Inni trafiają jak kulą w płot. Bardzo często chcemy się…