Dziki poradnik przetrwania

Date
lip, 14, 2023
Comments
Możliwość komentowania Dziki poradnik przetrwania została wyłączona

Czy zastanawialiście się kiedyś, skąd wziął się pomysł na ubrania maskujące lub koncepcja na granaty z gazem łzawiącym? Odpowiedź jest prosta – to natura podsuwa nam takie innowacje. Jak się okazuje, otaczający nas świat ma wiele ciekawych rozwiązań do zaoferowania.

Dziki poradnik przetrwania

“Dziki poradnik przetrwania” od wydawnictwa Wilga oferuje nam masę niezwykle ciekawych i zaskakujących informacji, na temat świata fauny i flory. Ta część zaiwera mnóstwo wiedzy na temat tego, jak różne stworzenia dostosowały się do życia na Ziemi, a iż powszechnie wiadomo, przyroda jest bezwzględna i nie uznaje słabości, wszelkiego rodzaju małe istoty musiały wykazać się nie lada kreatywnością.

Moja opinia i przemyślenia

Jednym z podstawowych przykładów tego, jak zwierzęta bronią się przed większymi i silniejszymi drapieżnikami, jest oczywiście kamuflaż. Motyle, których umaszczenie na skrzydłach wygląda jak groźnie wyglądające oczy, niegroźne gąsienice udające jadowite węże, to wszystko jest powszechnie znane, ale czy wiedzieliście, że czasami zwierzęta pozostają specjalnie na widoku, w ten sposób odstraszając zagrożenie? Jak to możliwe? Otóż istnieje gatunek żab, które mają bardzo intensywną barwę skóry. Ich kolor tak bardzo odróżnia się od otoczenia, że drapieżniki uznają go po prostu za trujący. Sprytne prawda? A to tylko niektóre z wielu przykładów przystosowania, jakie można znaleźć w tej książce. Dodatkowym plusem tej publikacji są niesamowite zdjęcia. Kolorowe i dobrej jakości. Dzięki nim samo przeglądanie tej książki dostarcza niesamowitych wrażeń!

Na zakończenie

“Dziki poradnik przetrwania” to jednak z tych publikacji, które dostarczają nam niesamowitą ilość informacji o otaczającym nas świecie. Kamuflarze, kolce, odpadające kończyny. Świat przyrody jest naprawdę zaskakujący. Podczas lektury możemy przekonać się, że człowiek nie jest taki genialny, za jakiego się uważa, ponieważ przyroda wymyśliła to dawno temu, tylko nikomu się tym nie chwaliła.

Karolina Kosek


Autor: Agnieszka Graclik
Tytuł Oryginału: Dziki Poradnik Przetrwania
Tytuł: Dziki Poradnik Przetrwania
Seria i nr tomu:
Wydawnictwo: Wilga
Wydanie: I
Data wydania:10.08.2022
Kategoria: książka przyrodnicza
ISBN: 9788328093485
Liczba stron: 304


 

Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Related Posts


Przeczytaj również

Ogromne okno – Lemony Snicket

Ogromne okno – Lemony Snicket

Martasty 14, 2023

Już jedno ziarenko zła potrafi obciążyć umysł i ciało. Czeka w odmętach i rośnie w siłę, by przejąć organizm żywiciela.…

Dziecko na cyfrowym odwyku Małgorzata Majewska

Dziecko na cyfrowym odwyku Małgorzata Majewska

Vickymar 10, 2023

Jak bez krzyku oderwać dziecko od komputera i smartfona. Cieszę się, że przynajmniej jak na razie dla moich dzieci wirtualny…

Zaczytaj się w sierpniu! Propozycje książek dla najmłodszych.

Zaczytaj się w sierpniu! Propozycje książek dla najmłodszych.

Szkrabajeksie 12, 2020

Lato to idealna pora na odpoczynek i… urocze lektury! A nie ma lepszej frajdy dla dzieci niż wesołe opowiastki, które…

Marszałek Józef Piłsudzki – Małgorzata Strękowska-Zaremba

Marszałek Józef Piłsudzki – Małgorzata Strękowska-Zaremba

Szkrabajekwrz 22, 2020

Często jest tak, że wielcy Polacy nie są nam wcale dobrze znani. Ot, Józef Piłsudzki wielkim Polakiem był i… miał…

Zapowiedź: Gryzmoł

Zapowiedź: Gryzmoł

Szkrabajekkwi 5, 2024

„Wyrysował kredek dwieście, brak już kredek w całym mieście!” – bo Gryzmoł to mały człowiek z wielką pasją. Taka pasja…