Piesek Drops

Piesek Drops – bajka z ogonkiem

Date
maj, 22, 2024
Comments
Możliwość komentowania Piesek Drops – bajka z ogonkiem została wyłączona

Lubicie Akademię Mądrego Dziecka? Niedawno, pod jej szyldem, ukazała się nowa seria, a jest nią „Bajka z ogonkiem”. W dzisiejszym wpisie opowiem wam o historii małego, łaciatego psiaka, który uwielbia się bawić.

O czym jest książeczka?

Mały piesek Drops próbuje bawić się w parku ze znajomymi kaczkami, owcami, ptakami przy fontannie, a nawet z rudym kotkiem. Ponieważ jednak jest już dość późno, przyjaciele pieska są zmęczeni i chcą położyć się spać. W końcu i niesforny Drops będzie musiał się poddać i ułożyć do snu, gdyż czeka na niego kolejny, pełen nowych wyzwań i zabawy dzień.

Moja opinia i przemyślenia

Książeczka „Piesek Drops – bajka z ogonkiem” to urocza pozycja dla najmłodszych czytelników, której celem jest umilenie wieczornego czasu przed snem. Z kartonowej, prostokątnej książeczki wystaje mięciutki ogonek, który zaprasza do interakcji, zachęcając dzieci do głaskania i zabawy. Każda strona książki wypełniona jest barwnymi, pełnymi detali ilustracjami, które przyciągają wzrok maluchów i pobudzają ich wyobraźnię.

Opowieść o piesku Dropsie jest napisana prostym, zrozumiałym językiem i w formie rymowanki, co sprawia, że czytanie staje się przyjemnością zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Krótkie, rytmiczne wersy ułatwiają zapamiętywanie i pomagają w rozwijaniu umiejętności językowych u najmłodszych. Dodatkowe elementy do szukania, takie jak jabłuszko, motylek czy kwiatek, zachęcają do aktywnego uczestnictwa w lekturze i rozwijania spostrzegawczości.

Historia pieska Dropsa, który próbuje bawić się z różnymi zwierzątkami w parku, a w końcu musi się poddać zmęczeniu i położyć do snu, jest idealnym wprowadzeniem do wieczornego rytuału zasypiania. Przygody Dropsa odzwierciedlają codzienne doświadczenia dzieci, ucząc ich empatii i zrozumienia dla potrzeb innych.

Podsumowanie

„Piesek Drops – bajka z ogonkiem” to wspaniała książeczka do wspólnego czytania przed snem, ale także doskonałe narzędzie wspierające rozwój sensoryczny, językowy i poznawczy dziecka. Dzięki ciepłej, pogodnej narracji i interaktywnym elementom, ta książeczka szybko stanie się ulubioną lekturą w wielu domach. Gorąco polecam ją wszystkim rodzicom poszukującym wartościowej i angażującej literatury dla swoich najmłodszych pociech.


Autor: Praca zbiorowa
Ilustrator: Mel Matthews
Tłumaczenie: Magdalena Adamska
Tytuł: Bajka z ogonkiem. Piesek Drops
Tytuł oryginału: The bedtime tales: Dog
Wydawnictwo: HarperKids
Wydanie: I
Data wydania: 2024-05-15
Kategoria: lit. dziecięca (0+)
ISBN: 9788327687227
Liczba stron: 10


Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi.

Related Posts


Przeczytaj również

To Twój dom Tosiu – Linda Chapman

To Twój dom Tosiu – Linda Chapman

Szkrabajekkwi 14, 2021

To Twój dom Tosiu – Linda Chapman Książki o ratowaniu małych zwierzątek, takie jak „To twój dom, Tosiu”, w jakiś…

Zapiski wrednego kota – Wojciech Cesarz, Katarzyna Terechowicz

Zapiski wrednego kota – Wojciech Cesarz, Katarzyna Terechowicz

Kasialip 7, 2022

Koty chodzą własnymi ścieżkami, bywają wredne, czują się królami na swoim terytorium, ale właśnie dlatego je kochamy. Kociarze to spora…

W każdym domu przy każdej ulicy – Jess Hitchman

W każdym domu przy każdej ulicy – Jess Hitchman

Kasiasie 28, 2020

Czym jest dom? Tylko budynkiem, ze ścianami, oknami, drzwiami, meblami? Czy to zwykłe mury? A może dom to miejsce, gdzie…

Basia w zoo – nowa planszowa gra dla najmłodszych!

Basia w zoo – nowa planszowa gra dla najmłodszych!

Kasiamar 12, 2021

Basia w zoo – nowa planszowa gra dla najmłodszych! Basia ma pięć lat, uwielbia pasiaste ubrania i codziennie przeżywa mnóstwo…

Komiksy dla małych ciekawskich!

Komiksy dla małych ciekawskich!

Kasialip 18, 2023

Nasz dom: Układ Słoneczny. Nauka z komiksem. Galaktyki i planety. Tom 2 Tom drugi „Galaktyk i planet” z serii „Nauka…