Stegozaur

Akademia Mądrego Dziecka. Poznajmy dinozaury. Stegozaur / Triceratops

Date
lut, 26, 2024
Comments
Możliwość komentowania Akademia Mądrego Dziecka. Poznajmy dinozaury. Stegozaur / Triceratops została wyłączona

Świat jest przeogromnym placem zabaw, który trzeba poznać jak najszybciej. Tylko że wiedzy dookoła naszych pociech jest mnóstwo, a nadmiar bodźców wcale nie ułatwia nauki. To właśnie w tym momencie nieodzowna staje się wiedza rodziców i ich umiejętne dobieranie tego, co dla malucha korzystne. Pierwsze książeczki mają ciężkie zadanie, gdyż to od nich zależy czy dzieci będą sięgać po kolejne. Akademia Mądrego dziecka kolejny raz przychodzi z pomocą i stara się, by nasze pociechy miały duży wybór tego, co piękne i tego, co mądre. Tym razem w naszych rękach znalazła się seria Poznajmy dinozaury. Czy treść skusiła i dużych i małych?

Poznajmy dinozaury.

Poznajmy dinozaury to nowość w ofercie AMD, która już obejmuje cztery prehistoryczne gady zamknięte na twardych stronach książeczek z ruchomymi elementami. Dzieci będą zachwycone nie tylko ilustracjami i treścią, ale i zabawą każdym z ruchomych elementów. Żywe kolory i niesamowicie realne, a zarazem przyjazne dziecku dinozaury to strzał w dziesiątkę i to nie tylko dla miłośników tych stworzeń. Możemy przyjrzeć się im z bliska i dowiedzieć się wielu ciekawostek. Dodatkowo między fragmentami opowieści, gdzieś wśród pięknych ilustracji skrywa się mały gość, którego trzeba odnaleźć. To mieszanka idealna. Dzieci mogą uczyć się przez zabawę i doskonalić nowe umiejętności. Samodzielne czytanie ułatwia duży tekst, który, choć prosty z łatwością zaciekawi każdego. Do tego wsparcie motoryki małej, dzięki ruchomym elementom.

Triceratops

W nasze ręce trafiły dwie książeczki z serii Poznajmy dinozaury. Pierwszy to nasz ulubieniec, Triceratops. Przez słowa piosenki można by pomyśleć, że rzeczony dinozaur zajadał się tylko klopsami, ale nic bardziej mylnego. Z tej niepozornej kilku stronicowej książeczki możemy dowiedzieć się nie tylko, co właściwie jadły Triceratopsy, ale i jak wyglądały, ile ważyły oraz co było jego ulubioną zabawą. Twarda oprawa połączona z żywą paletą barw i ciekawostkami w prostym tekście sprawdziły się świetnie. To trwała, pełna przygód i ciekawostek książeczka dla małych odkrywców i dużych miłośników dinozaurów.

Stegozaur

O ile przygoda z Triceratopsem była pewnikiem, to poznanie Stegozaura było niesamowitą przygodą z mnóstwem tajemnic. Jakimś cudem bowiem domownicy nie wiedzieli o nim zbyt wiele. Czyż to nie wspaniałe poznawać nowe stworzenie i to w tak zabawnej formie? Głodny Stegozaur zabiera nas na śniadanie w swoim stylu. Poza menu, pokaże, jak wygląda i co najczęściej robi. Wyjaśni nam, czym różni się od innych dinozaurów i jaką tajną broń skrywa na wszelkie niebezpieczeństwa. Pod koniec podróży sprawdźcie maluchy, czy jesteście w stanie powiedzieć stegozaur, to niezła zabawa, gdy język się plącze, a w końcu się udaje.

Podsumowanie

Poznajmy dinozaury to seria kartonowych książeczek w typowym formacie dla tego typu wydawnictw. Jej mocna konstrukcja to zawsze gwarancja jakości i żywotności danej pozycji w małych rączkach. Trwałe i dobrze wykonane są również ruchome elementy, które długo będą stanowiły ciekawy element całości. Wszystko zamknięte w wielobarwnej palecie o żywych odcieniach i przyjazne dziecku. Kolejny raz Akademia Mądrego Dziecka udowadnia, że nauka i zabawa mogą iść w parze. Ba, one sprawdzają się idealnie w tym duecie.


Autor: Opracowanie zbiorowe
Ilustrator: David Partington
Tłumaczenie: Katarzyna Grzyb
Tytuł: Akademia Mądrego Dziecka. Poznajmy dinozaury. Stegozaur / Triceratops
Tytuł oryginału: Hello Dinosaur. Stegosaurus / Triceratops
Wydawnictwo: HarperKids
Wydanie: I
Data wydania: 2024-02-15
Kategoria: lit. dziecięca (0+)
ISBN: 9788327686510, 9788327686527
Liczba stron: 10, 10


Marta

Mama Amelki i Antka. Miłośniczka słowa pisanego i powieści graficznych. Niezmiennie szuka swojego azylu prowadząc bloga martawsrodksiazek.pl. Kilka słów o mnie? Cóż, dusza zanurzona w fantastyce z sercem z czystego romansu, łaknę przygód i szczypty strachu, z codziennością wypełnioną literaturą dziecięcą w tle. Gdy nie czytam, tworze i na wiele sposobów wyrażam siebie.

Related Posts


Przeczytaj również

Zapowiedź: Książę Śnieżnych Kotów

Zapowiedź: Książę Śnieżnych Kotów

Szkrabajekkwi 1, 2024

Syv, najmłodszy książę śnieżnych kotów, nieco się różni od swoich braci. Lud Nordan go lubi… i jego starsi bracia to…

Nierozłączki. I jak tu być grzeczną – Annie Barrows

Nierozłączki. I jak tu być grzeczną – Annie Barrows

Szkrabajeklis 30, 2020

Nierozłączki. I jak tu być grzeczną – Annie Barrows Pestka ma zły dzień. Wszyscy się na nią uwzięli i nikt…

Wiem, jak dbać o higienę. Moje supermoce – Barbara Szymanek

Wiem, jak dbać o higienę. Moje supermoce – Barbara Szymanek

Szkrabajekwrz 25, 2020

Książki z serii moje supermoce,  to zbiór przesympatycznych wierszyków dla najmłodszych, które opowiadają o tym, jak dbać o higienę, jak…

Uczuciometr w nieco innej wersji!

Uczuciometr w nieco innej wersji!

Kasiasty 19, 2022

Inspektor Krokodyl i Emoludki pomagają nam identyfikować emocje za pomocą słynnego wynalazku inspektora Krokodyla: uczuciometru. Tym razem w wersji książeczki…

Jakie zwierzę wybrać – Lucy Beech

Jakie zwierzę wybrać – Lucy Beech

Martalut 28, 2024

Człowiek nie lubi samotności. Otacza się ludźmi i stara się stworzyć z nimi jakąkolwiek więź. To jednak bywa zaskakująco trudne…