Hela sama zasypia

Date
wrz, 06, 2023
Comments
Możliwość komentowania Hela sama zasypia została wyłączona

„Hela sama zasypia” to kolejna opowieść o sympatycznej Heli, która każdego dnia zdobywa nowe umiejętności i staje się coraz bardziej samodzielna.
Tym razem Hela będzie uczyła się sama zasypiać. Wieczorem jest czas na sprzątanie zabawek po świetnej zabawie, kolację, a później wieczorną rutynę: kąpiel, mycie zębów, zakładanie piżamki i czytanie bajek na dobranoc. Jak to w życiu – u Heli też wcale nie jest tak prosto, a dziewczynka chce załatwić jeszcze tysiąc spraw przed spaniem. Mama i tata pomagają jej w wieczornym wyciszeniu i zaśnięciu.

Kilka słów o zasypianiu

To kolejna książka Kamili Gurynowicz, którą miałam okazję czytać z moją prawie dwuletnią córeczką. Temat zasypiania jest dla nas bardzo ważny, bo moje dziecko nie zasypia samo. Bardzo ucieszyłam się, gdy zobaczyłam, że po opowieści znajduje się poradnik przeznaczony rodzicom. Autorka przedstawia nam 11 zasad, których powinniśmy przestrzegać, gdy uczymy nasze maluchy samodzielnego zasypiania.

Moja opinia i przemyślenia

Kamila Gurynowicz to psycholożka ma więc specjalistyczną wiedzę na temat rozwoju dzieci, a jej porady nie są oderwane od rzeczywistości i zgodne ze współczesną wiedzą na temat rytuałów około sennych.
Ilustracje do tej książeczki stworzyła Patrycja Fabicka – są bardzo przyjemne dla oka i moja córka z przyjemnością wyszukuje na nich różne szczegóły.
Poza samą treścią ważny jest dla mnie wygląd książki. Jej rozmiar jest idealny do wieczornego czytania – dziecko może zaglądać i oglądać obrazki, a my nie mamy w rękach ogromnej i ciężkiej księgi, a poręczną książeczkę, którą spokojnie możemy zabrać ze sobą na wakacje.

Na zakończenie

Jestem bardzo zadowolona, że sięgnęłam po tę pozycję i polecam ją rodzicom wszystkich dzieci od pierwszego roku. Myślę, że informacje w niej zawarte są bardzo ważne dla naszych pociech, ale również dla nas. Jeżeli zależy Wam na tym, by Wasze dziecko spokojnie zasypiało, a godziny snu były przewidywalne i na tyle wczesne, byście mogli prowadzić jeszcze jakiekolwiek życie, to jest to książka dla Was. Polecam Wam ją z czystym sumieniem i jestem pewna, że jej lektura przyniesie same korzyści.

Magdalena Ignaciuk


Autor: Kamila Gurynowicz
Ilustrator: Patrycja Fabicka
Tytuł: Hela sama zasypiania
Wydawnictwo: Wilga
Wydanie: I,
Data wydania: 2023-03-22
ISBN 9788383181219
Kategoria: Dla dzieci
Liczba stron: 40


 

Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Related Posts


Przeczytaj również

Kiedy mija zachwyt. Emma i Wioletta, tom 3-Jérôme Hamon

Kiedy mija zachwyt. Emma i Wioletta, tom 3-Jérôme Hamon

Martawrz 5, 2022

Spełnianie marzeń jest niezwykłym przeżyciem w życiu każdego z nas. Ogromne pokłady radości i kolejny krok zrobiony w dobrym kierunku.…

Zostań małym naukowcem z rewelacyjnym notatnikiem!

Zostań małym naukowcem z rewelacyjnym notatnikiem!

Kasialip 12, 2021

Młody naukowiec. Notatnik Witajcie w świecie nauki! Chcecie zaprojektować własny łazik kosmiczny, zrobić minifilm, dowiedzieć się więcej o nanotechnologii, pobrać…

Niezwykły chłopiec – Tracey Mayhew (Adaptacja)

Niezwykły chłopiec – Tracey Mayhew (Adaptacja)

Bujaczekmaj 3, 2021

Niezwykły chłopiec – Tracey Mayhew (Adaptacja) Widzę różne rzeczy, widzę to, czego inni dostrzec nie potrafią.* Bycie niezwyczajnym dzieckiem nie…

Smok życzeń

Smok życzeń

Kasiawrz 15, 2021

Rettelingi i adaptacje znanych baśni są teraz w modzie i jeden z serwisów streamingowych podchwycił pomysł. Wziął opowieść o Alladynie…

Mama Smerfetka – Alain Jost, Thierry Culliford

Mama Smerfetka – Alain Jost, Thierry Culliford

Szkrabajeksie 10, 2021

Mama Smerfetka – Alain Jost, Thierry Culliford Smerfy od lat cieszą się niesłabnącą popularnością i bawią kolejne pokolenia dzieciaków. Z…