Emocje. To o czym dorośli Ci nie mówią

Date
sie, 21, 2023
Comments
Możliwość komentowania Emocje. To o czym dorośli Ci nie mówią została wyłączona

Emocje to kolejna książka z serii To o czym dorośli Ci nie mówią. Nie dziwię się, że cały cykl ma ogrom fanów na całym świecie, bo ja jestem lekturą zachwycona, oczarowana i chcę więcej.

Kilka słów o książce

Emocje nie są łatwe i proste. My, osoby dorosłe, mamy z nimi problemy, a co dopiero dzieci, które dorastają, ich cało się zmienia, a wszystkie uczucia są okropne. Czytałam już wiele, świetnych książek edukacyjnych, ale ta to prawdziwy majstersztyk. Dopracowana została od pierwszej, do ostatniej strony zawarta w niej została wiedza, nauka, autorzy nawiązują do świata flory i fauny, nie szczędzą żartów i zabawnych dialogów. Słowa nie oddadzą tego, jaka wspaniała jest ta książka.

Czy emocje są fajne?

Jak wspomniałam wyżej Emocje. To o czym dorośli Ci nie mówią to lektura bardzo dopracowana. Autor przedstawia czytelnikom 6 rozdziałów, w których skupia się na różnych aspektach. Nie tylko na samych emocjach, ale także na naukowej podbudowie. O co dokładnie mi chodzi? Dowiemy się, co to są mechanizmy przetrwania czy do czego służy nasz mózg. Następnie autor w dość zabawny prosty i ale arcyciekawy sposób przedstawia czytelnikom to, jak powstaliśmy jako ludzie. Trochę o ewolucji, ale głównie na układzie nerwowym receptorach czuciowych. Dzieci będą zachwycone, czytając o różnych fizjologicznych aspektach naszego ciała. Każdy z nas miał rewolucję żołądkowe, ale właściwie, na czym to polega?

Książka została napisana i stworzona tak, że każde dziecko (ale i dorosły) nie będzie mógł się od niej oderwać. Na każdej stronie znajdują się ciekawe ilustracje, a także dialogi, które potrafią rozbawić czytelnika. Ja sama nie mogłam się oderwać i w dwa wieczory przeczytałam całą książkę, od deski, do deski. Chociaż mój syn jest jeszcze za mały na tę opowieść, bo Emocje zyskują, gdy czyta się je samemu, to z zainteresowaniem ją przeglądał i pytał o poszczególne fragmenty. Te, które mu przeczytałam, zachwyciły go.

Na zakończenie

Emocje. To, o czym dorośli Ci nie mówią to jedna z najciekawszych i najlepszych książek o tym, co się dzieje w naszym ciele. Pełna wiedzy, podanej w tak ciekawy sposób, że trudno się od niej oderwać. Na tej pozycji powinni wzorować się wszyscy piszący podręczniki.

Książkę “Emocje. To o oczym dorośli Ci nie mówią” znajdziecie na stronie księgarni TaniaKsiazka.pl

Na stronie księgarni znajdziecie również inne ciekawe książki dla najmłodszych czytelników.


Autor: Boguś Janiszewski 
Ilustrator: Max Skorwider
Tytuł: Emocje. To, o czym dorośli Ci nie mówią
Seria i nr tomu: To o czym dorośli Ci nie mówią
Wydawnictwo: Publicat
Wydanie: I
Kategoria: literatura dla dzieci
ISBN: 9788327126689
Liczba stron:n 152


23 sierpnia 2023

Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Related Posts


Przeczytaj również

Święty Mikołaj bombowy gość – Timothy Knapman

Święty Mikołaj bombowy gość – Timothy Knapman

Kasiagru 24, 2021

Święty Mikołaj bombowy gość – Timothy Knapman Co by się stało, gdyby niespodziewanie, do waszego domu, wprowadził się święty Mikołaj?…

Zapowiedź: Lucky Luke. Kid Lucky. Kid i inne dzieciaki. Tom 5

Zapowiedź: Lucky Luke. Kid Lucky. Kid i inne dzieciaki. Tom 5

Szkrabajekkwi 3, 2024

Piąty album z krótkimi historyjkami o dzieciństwie najsławniejszej z komiksowych legend Dzikiego Zachodu. Lucky Luke już jako parolatek rozumiał, że…

Laszlo boi się ciemności – Lemony Snicket

Laszlo boi się ciemności – Lemony Snicket

Kasialut 6, 2023

Ciemność może przerażać. Okrywa sobą wszystkie znane kąty i meble sprawiając, że nic nie jest takie jak za dnia. Rozganiamy…

Leśne przedszkole

Leśne przedszkole

Kasiamaj 5, 2023

Jak pokazać dzieciom, że las jest cudownym miejscem, w którym można spędzić niezapomniany czas? Zabrać je na wycieczkę! Kilka słów…

dummy-img

Baranek Shaun. Film. Farmageddon

Kasiacze 16, 2020

  Pewnie wielu z was zna Baranka Shauna w wersji serialowej. Mnie osobiście szał na tę produkcję ominął, ale wiem,…