Wróżkowy ogród

Date
maj, 08, 2023
Comments
Możliwość komentowania Wróżkowy ogród została wyłączona

Wróżki to wspaniałe stworzenia, które każdy chciałby gościć w swoim ogrodzie. Tak samo, jak nasza główna bohaterka – Mimi. Dziewczynka marzy, aby w jej ogrodzie zamieszkały wróżki i robi wszystko, aby tego dokonać. Codziennie pieli, równo przycina trawnik, sadzi kwiatki. Wszystko jest wypielęgnowane i idealne. Jednak wróżki nie pojawiają się w ogrodzie dziewczynki. Nawet domki, które Mimi porozmieszczała w różnych miejscach, nie zachęcają tych magicznych stworzeń. Gdy nasza bohaterka jest już zrezygnowana, pojawiają się tajemnicze światła. To wróżki, które postanowiły przekazać dziewczynce ważną wiadomość.

„Wróżkowy ogród” to niezwykle urocza, piękna i wartościowa opowieść dla małych i dużych czytelników. Mój synek, choć początkowo sceptycznie nastawiony, zakochał się w tej historyjce i sięgamy po nią niemal codziennie, zwłaszcza że codziennie coś zmieniamy i sadzimy w naszym ogródku, a on aktywnie w tym uczestniczy. Dzięki historii Mimi i wróżek zrozumiał, jak ważne jest utrzymanie bioróżnorodności, a i sam pilnuje, by zostawić kawałek dzikiego orgodu, dla wszystkich zwierzątek, owadów, a także i wróżek.

Nasze gospodarstwo jest ekologiczne – mamy pasiekę, swój ogród warzywny, kompostownik, a także kury i inny drób, więc od małego moje dziecko wychowywane jest w kontakcie z przyrodą. Uczymy go, jak ważne jest dbanie o świat i że każde zwierzę jest potrzebne. Jednak takie opowieści, jak „Wróżkowy ogród”, najbardziej do niego trafiają. On, jak i inne dzieci, które poznają historię Mimi, bez problemów odnajdą się w tej faule. Wszystko ze względu a wiek dziewczynki – mali czytelnik znajdą z nią nić porozumienia. Dzięki temu maluchy poczują się tak, jakby to oni sami byli bohaterami tej książki.

„Wróżkowy ogród” to pięknie napisana opowieść. Język jest prosty, nie ma w nim trudnych zwrotów czy obco brzmiących wyrazów, dzięki czemu książeczkę można czytać już trzylatkom. Wróżki niesamowicie działają na wyobraźnię maluchów (po lekturze zechcą sami urządzić w ogrodzie idealnie miejsce dla tych magicznych stworzeń), a dodatkowo każda strona zachwyca cudowną ilustracją, idealnie dopełniającą tekst. Jeżeli szukacie książki, która pokaże Waszym pociechom, jak piękna jest przyroda, jej naturalność, to ta sprawdzi się idealnie!

 

Książkę “Wróżkowy ogród” znajdziecie na stronie księgarni TaniaKsiazka.pl

Inne ciekawe książki dla dzieci znajdziecie tutaj

 


Autor: Georgia Buckthorn
Tłumaczenie: Maria Mazurowska
Ilustrator: Georgina Buckthorn
Tytuł: Wróżkowy ogród
Tytuł oryginalny: The Fairy Garden
Wydawnictwo: Świetliki
Wydanie: I
Data wydania: 2023-04-01

Kategoria: literatura dla dzieci, 5+
ISBN:9788383213170
Liczba stron: 32


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Related Posts


Przeczytaj również

Zapowiedź: Samuraj i Stich, tom 1

Zapowiedź: Samuraj i Stich, tom 1

Vickylut 2, 2023

Manga o niebieskim przybyszu z kosmosu, znanym z filmu animowanego Lilo i Stich. Pewnego dnia z wielkim hukiem i trzaskiem…

Początek – Katarzyna Gacek

Początek – Katarzyna Gacek

Szkrabajeksty 25, 2021

Początek – Katarzyna Gacek W trzech różnych szkołach uczy się troje niezwykłych piątoklasistów: Julka, która nawet w lecie nosi rękawiczki,…

Jaszczurunia – Marta Guśniowska

Jaszczurunia – Marta Guśniowska

Bujaczeklip 18, 2022

Jaszczurunia – Marta Guśniowska […] w rodzinie najważniejsza jest miłość i że można kogoś kochać najbardziej na świecie, mimo że…

Zapowiedź: Jak zdobyć Nagrodę Nobla

Zapowiedź: Jak zdobyć Nagrodę Nobla

Kasiakwi 18, 2023

Pełna przygód podróż w czasie dla wszystkich małych geniuszy! Mary od zawsze chciała zdobyć Nagrodę Nobla. Całymi dniami przeprowadzała eksperymenty,…

Bajka o lęku – Agnieszka Jucewicz

Bajka o lęku – Agnieszka Jucewicz

Szkrabajeksty 7, 2023

Książki dla dzieci zawsze urzekają mnie prostotą z jaką autorzy poruszają ciężkie tematy. W przypadku “Bajki o lęku” Agnieszki Jucewicz…