Niesamowite przygody wynalazców – Sophie Blitman, Arnaud Clemont

Niesamowite przygody wynalazców – Sophie Blitman, Arnaud Clemont

Któż nie lubi anegdot? To dzięki nim posągowe autorytety, wielcy wodzowie czy wybitni naukowcy przestają być tylko nazwiskiem w encyklopedii, a stają się zwykłymi ludźmi ze swoimi słabościami i potknięciami. Wszak nie byli wybitni od urodzenia, lecz do sławy i wielkości doszli dzięki ciężkiej pracy, sile charakteru i niesamowitym umiejętnościom.

Niesamowite przygody wynalazców Sophie Blitman właśnie opowiadając historie z życia wynalazców, przybliża ich młodemu czytelnikowi. Książka wydana nakładem wydawnictwa RM prezentuje sylwetki 15  wybitnych postaci w 12 rozdziałach. Są to: Archimedes, Jan Gutenberg, Leonardo da Vinci, James Watt, bracia Montgolfier, Alessandro Volta, Thomas Edison, bracia Lumiere, Alexander Bell, małżeństwo Benzów, Stephanie Kwolek, Tim Berners-Lee.  Wszystkie rozdziały zbudowane są podobnie. Składają się z barwnej ilustracji przedstawiającej konkretną postać z jej wynalazkiem, podstawowych informacji biograficznych, ciekawostki oraz anegdotycznego opowiadania z życia wynalazcy.

 Książka opatrzona jest ciekawym merytorycznym wstępem, z którego czytelnik dowiaduje się, czym są wynalazki i jak dochodzi się do niezwykłych odkryć. Może też skorzystać z tablicy chronologicznej pokazującej daty wybranych wynalazków, począwszy od koła, a na telefonie komórkowym skończywszy. Język publikacji jest zrozumiały dla dziecka w  wieku szkolnym, najbardziej zaciekawi dziesięcio-, czy jedenastolatka. Dzięki wykorzystaniu faktów z życia wybitnych postaci książka może stać się ciekawą pomocą naukową na lekcji, zachęcić do własnych eksperymentów i stawiania dociekliwych pytań.

Wydano ją na matowym papierze, rozdziały utrzymane są w jednej gamie kolorystycznej, a opowiadanie wydrukowano czcionką bezszeryfową. Jedynie informacje biograficzne mają czcionkę z szeryfami (może z myślą o czytaniu z rodzicami?) Taki układ książki sprawia, że jest ona niezwykle przyjazna dyslektykom. Niesamowite przygody wynalazców to atrakcyjnie wydana książka, której czytanie uprzyjemni kilka rodzinnych wieczorów.


Autor: Sophie BlitmanIlustracje: Arnaud Clemont

Tytuły: Niesamowite przygody wynalazców

Wydawnictwo: RM

Wydanie: I

Data wydania: 01.01.2019

Kategoria: książka dla dzieci

ISBN: 978-83-77773-995-2

Liczba stron:96

★★★★★★★✩✩✩


Dodaj komentarz

Close Menu