Jak zostać szpiegiem

Jak zostać szpiegiem. Podręcznik tajnego agenta – Daniel Nesquens

Date
paź, 16, 2022

Jak zostać szpiegiem. Podręcznik tajnego agenta – Daniel Nesquens

Masa pomysłów i niespożytej energii towarzyszy chyba każdemu dziecku. Gdy jesteśmy mali, często zmieniają nam się plany na przyszłość i to, kim właściwie chcemy zostać. Bardzo często dajemy się porwać przygodom i wtedy marzymy o staniu się szpiegiem czy tajnym agentem. Kto nie chciałby kierować się poszlakami, doszukiwać spisków i rozwiązywać tajemnic. Tylko jak właściwie zostać takim szpiegiem? Czego należy się uczyć? Gdzie się zgłosić? Podręcznik tajnego agenta może okazać się zarówno niesamowitą przygodą, jak i dawką wiedzy, która przyda się w pracy szpiega.

Jak zostać szpiegiem. Podręcznik tajnego agenta

Tajne misje, wszędobylskie tajemnice i przedzieranie się do oddziałów wrogich organizacji. To tylko część fascynujących możliwości, jakie czekają na przyszłego agenta. Ile z tego jest prawdą, a ile to tylko filmowa wersja zdarzeń? Daniel Nesquens spieszy z pomocą i oto w nasze ręce trafia podręcznik, który wprowadzi nas w tajniki tego zawodu. Pokaże jakie niebezpieczeństwa są wpisane w tenże zawód i to lekkim i przyjemnym językiem oraz równie fascynującą formą. Masa wskazówek, ogromna dawka wiedzy i niesamowita zachęta do tego, by ową wiedzę poszerzać również na własną rękę. To sporo praktycznych technik, dość ciekawie podsumowanych cech, które warto w sobie rozwijać oraz historia szpiegostwa w pigułce.

Wśród słów

Jak zostać szpiegiem zachwyca lekką formą i przejrzystością przekazu konkretnych informacji. Ów podręcznik może być traktowany jako zwyczajna lektura, w której szukać będziemy potwierdzenia filmowej wersji szpiega, a także przedstawieniem stanu faktycznego. Starsze dzieci z radością przechadzać się będą przez fascynujące ciekawostki, młodsi odnajdą radość z przygody. Myślę, że całość jest na tyle obszerna i satysfakcjonująca, że wielu czytelników z wszystkich grup wiekowych zatrzyma się na nich choć chwilę. Autor poruszył spory wachlarz tematów, które można z powodzeniem uchwycić w słowie szpieg. Tajni agenci, zagadki, które udało się im rozwikłać, zdolności, a także umiejętności dające się wyćwiczyć w trakcie pracy. To lektura pełna wiedzy na temat, który zachwyci każdego.

Wśród ilustracji

Jak zostać szpiegiem to nie tylko anegdotki, ciekawostki i fascynujące historie, ale także pełne genialnej aury ilustracje. Są zabawne, fascynujące i kolorowe. Ich komiksowy charakter przyciąga wzrok i ułatwia przyswajanie wiedzy skrywającej się w krótkich tekstach. Zapewne aura tajemniczości unosi się nad całością dzięki specyfice tematu, ale i ilustracje odgrywają w tym procesie ogromną rolę. Kreska przykuwa uwagę i pozwala wczuć się w czytane opowieści jeszcze mocniej. Nie brakuje tu ruchu, akcji i barw. Sporo czasu spędzicie przy przyglądaniu się każdej kresce i będzie warto.

Podsumowanie

Jak zostać szpiegiem. Podręcznik tajnego agenta to kolejna z fascynujących pozycji z serii Akademia mądrego dziecka. Chce wiedzieć więcej. Podobnie jak w przypadku poprzednich publikacji, tak i tej mówić można o zaskakującej formie, masie ciekawostek i wiedzy podanej w przystępny i prosty sposób. Tym razem wraz z autorem odkrywamy tajemnice tych, którzy sami na co dzień się wśród nich poruszają. Twarda oprawa, mocne strony z przejrzystym rozkładem tekstu i wyróżnionych ciekawostek. Całość jest niezwykle ciekawa i sprawi, że wielu z was będzie chciało wiedzieć jeszcze więcej.


Autor: Daniel Nesquens

Tłumaczenie: Marta Szafrańska-Brandt

Ilustrator: Oyemathias

Tytuł: Jak zostać szpiegiem. Podręcznik tajnego agenta

Tytuł oryginalny: Manual para espias

Seria i nr tomu: Akademia mądrego dziecka. Chce wiedzieć więcej

Wydawnictwo: Harper Kids 

Wydanie: pierwsze 

Data wydania: 2022-10-12

Kategoria: poradnik, dla dzieci 

ISBN:9788327672148

Liczba stron:64


14 października 2022

Marta

Mama Amelki i Antka. Miłośniczka słowa pisanego i powieści graficznych. Niezmiennie szuka swojego azylu prowadząc bloga martawsrodksiazek.pl. Kilka słów o mnie? Cóż, dusza zanurzona w fantastyce z sercem z czystego romansu, łaknę przygód i szczypty strachu, z codziennością wypełnioną literaturą dziecięcą w tle. Gdy nie czytam, tworze i na wiele sposobów wyrażam siebie.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Basia w zoo

Basia w zoo

Kasiamaj 3, 2021

O przygodach Basi lubi czytać większość dzieci. A teraz Egmont przygotował coś specjalnie dla fanów sympatycznej dziewczynki. Przed nami gra…

Ulepimy dziś bałwana? A co jeśli nie ma śniegu?

Ulepimy dziś bałwana? A co jeśli nie ma śniegu?

Szkrabajekgru 9, 2023

Ulepimy dziś bałwana? A co jeśli nie ma śniegu? Zima bez śniegu nie musi oznaczać braku zabawy! Dla dzieci, które…

Gigantyczna porcja dobrej zabawy!

Gigantyczna porcja dobrej zabawy!

Kasiasty 25, 2021

Twoje dziecko jest fanem Kaczora Donalda i z niecierpliwością wyczekuje kolejnego tomu „Gigant Poleca”, a Ty nie zawsze pamiętasz o…

dummy-img

Rety! Ktoś nowy na placu budowy – Sherri Duskey Rinker i Tom Lichtenheld

Vickylip 27, 2020

Kontynuacja książeczki na dobranoc, którą pokochały dzieci na całym świecie! „Rety! Ktoś nowy na placu budowy!” to już trzeci tom…

Podróż. Wielka Panda i Mały Smok

Podróż. Wielka Panda i Mały Smok

Szkrabajeklis 21, 2022

Podróż. Wielka Panda i Mały Smok Gdy pierwszy raz przeczytałam książkę „Wielka Panda i Mały Smok” Jamesa Norbury, to byłam…