Magazyn. Bing

Date
wrz, 08, 2021

Magazyn. Bing

Nie znam przedszkolaka, który nie lubiłby uroczego, ale psotnego króliczka Binga, który wraz ze swoim przyjacielem Floppem codziennie przeżywa nowe przygody i poznaje otaczający go świat. Na wszystkich miłośników długouchego łobuziaka czeka najnowszy numer magazynu “Bing”, a w nim mnóstwo ciekawych atrakcji.

Magazyn jest skierowany do najmłodszych i niemal w całości wypełniają go różnorodne propozycje zabaw i aktywności. Na początku mali czytelnicy muszą porównać ze sobą dwie ilustracje i odnaleźć między nimi sześć różnic. Na tych samych obrazkach mogą ćwiczyć umiejętność liczenia do sześciu oraz muszą połączyć ze sobą połówki pojedynczych przedmiotów tak, by tworzyły całość. Na następnej stronie czeka na nich labirynt, który należy przejść tak, aby odnaleźć przyjaciół Binga (Pando, Sulę, Koko i Charliego) i wspólnie z nimi wybrać się na wycieczkę do parku.

Następnie zaglądamy do kuchni Binga i Floppa, w której ukryło się mnóstwo różnych rzeczy. Należy je po kolei odnaleźć i odhaczyć, a następnie napisać po śladzie cyfry od 1 do 5. A nawiązując do tego, że bohaterowie właśnie szykują posiłek, znalazło się tu miejsce na narysowanie swojego ulubionego owocu lub warzywa. Po cyferkach przychodzi pora na utrwalanie liter – dzieci mogą po kropkach uzupełnić brakujące litery w podanych wyrazach i odnaleźć “b” na klockach. Mamy tu również bardziej kreatywne zadanie – poszukać w mieszkaniu przedmiot zaczynający się na “b” i narysować go we wskazanym miejscu.

Na kolejnej strony dzieci mogą sprawdzić, jak dobrze znają różne kolory – trzeba zaznaczyć przedmioty w określonej barwie, poszukać kolorów we własnym domu oraz połączyć ze sobą rzeczy pasujące do siebie kolorystycznie. Po takiej zabawie przychodzi czas, by pomóc Bingowi w porządkach – należy połączyć rozrzucone zabawki z rzucanymi przez nie cieniami.

Następne strony pozwolą dziecku spełnić się artystycznie. Są tu kolorowanki, bazgrołki oraz miejsce na odrysowanie własnych dłoni, z których należy zrobić… rybki! Znalazło się tu również instrukcja, jak z opakowania po jajkach i kolorowych słomek stworzyć piękne kwiaty.

Całość wieńczy krótkie opowiadanie o Bingu i Koko, którzy bawią się w przebieranki (część kolorowanek nawiązuje do tego tekstu tematycznie) oraz zestaw zadań – są trzeba wykonać podane polecenia lub odpowiedzieć na pytania. Można też pobawić się w chowanego, podobnie jak bohaterowie.

Do gazetki dołączono prezent – plac zabaw! W jego skład wchodzi zjeżdżalnia, karuzela i huśtawka, a także postaci Binga i Pando. Dzięki nim dzieci mogą wcielać w życie własne scenariusze przygód króliczka i jego przyjaciela.

Podsumowując, magazyn świetnie łączy przyjemne z pożytecznym. Zapewnia dzieciom dużo zabawy, jednocześnie pozwala ćwiczyć rączkę i rozwijać wyobraźnię. Świetna propozycja dla każdego malucha.

Katarzyna Abramova


Tytuł: Bing

Wydanie: 4/2021

Wydawnictwo: Egmont Polska

Gatunek: magazyn dla dzieci

Data wydania: 2021-06-30

Ilość stron: 24

ISBN: 977265743010304

Oprawa: miękka


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Dog Man. Wichrowe bzdurza – Dav Pikley

Dog Man. Wichrowe bzdurza – Dav Pikley

Szkrabajekgru 28, 2021

Dog Man. Wichrowe Bzdurza – Dav Pikley Dav Pilkey przedstawia kolejną beztroską opowieść o odnalezionej rodzinie i przyjaźni, po raz…

Zapowiedź: Potwory z Diablaka. Wakacje z Koszmarkiem, tom 2

Zapowiedź: Potwory z Diablaka. Wakacje z Koszmarkiem, tom 2

Szkrabajekmaj 13, 2024

Na południowym krańcu Polski, w masywie Babiej Góry, wznosi się potężny szczyt. Mówią na niego Diablak. Ponoć kiedyś na jego…

dummy-img

Książki dla małych odkrywców przyrody!

Kasialip 4, 2020

Dzisiaj chcę Wam opowiedzieć o 4 książeczkach, idealnych dla małych odkrywców przyrody. Te pozycje rozwijają w dziecku miłość do natury,…

Dlaczego jemy rośliny. Sekrety owoców, warzyw i zbóż – Iban Eduardo Munoz

Dlaczego jemy rośliny. Sekrety owoców, warzyw i zbóż – Iban Eduardo Munoz

Kasiakwi 7, 2022

Wiecie, dlaczego zjadamy marchewkę albo pietruszkę? A może ciekawi was, ile lat miały najstarsze nasiona, które wykiełkowały? Na te i…

Kinowa nowość: Piotruś Pan i Alicja w Krainie Czarów

Kinowa nowość: Piotruś Pan i Alicja w Krainie Czarów

Kasialip 5, 2021

Pierwsze w historii kina spotkanie bohaterów dwóch ponadczasowych i uwielbianych przez wszystkie pokolenia baśni. Dowiedz się, kim był Piotruś, zanim…