Kto nie zna Minionków? Przygody tych sympatycznych, żółtych stworzonek i ich przyjaciela Gru, podbiły serca widzów na całym świecie. Bohaterowie animacji opanowały gadżety, ubrania, buty oraz na stałe zagościły w naszej kulturze. Nic dziwnego, że stali się również bohaterami popularnej gry dla całej rodziny – Dobble.
Zasady są nam powszechnie znane, a gra zapewnia rozrywkę całej rodzinie. Można w nią grać z najmłodszymi wielbicielami Minionków, chociaż czasami należy uprościć rozgrywkę. Gdybym miała opisać przebieg jednym zdaniem, powiedziałabym, że idealnie opisuje ją stwierdzenie „kto pierwszy, ten lepszy”. Przed rozpoczęciem gry, należy podzielić karty pomiędzy uczestników. Mini rundę wygrywa ten, który pierwszy znajdzie symbol na karcie, którą trzyma w rękach oraz na tej, która znajduję się pomiędzy graczami. Nie jest to jednak takie proste – takie same postacie mogą różnić się wielkością czy położeniem, co utrudnia znalezienie.
Dobble jest znana już bardzo długo. Ta prosta karcianka dostarcza graczom ogrom zabawy. Jej gabaryty powodują, że można je zabrać ze sobą wszędzie – do szkoły, na wycieczkę czy na wakacje. Na rynku pojawiają się kolejne wersje kart, gdzie podstawowe symbole, zostają zastąpione bohaterami bajek. Fani mogą grać w wersję z Psim Patrolem, postaciami Pixara czy właśnie Minionkami. Na kartach znajdziecie Kevina, Boba, Dave’a oraz inne żółte stworki, ale także postacie, znane nam z animacji jak Gry, Agnes, Lucy czy Margo.
W metalowym pudełku znajdziecie 55 kart. W tę wersję Dobble gramy już niemal cały tydzień, bez przerwy. Mój syn pokochał Minionki, a karty dają nam bardzo wiele możliwości. W instrukcji, dołączonej do opakowania, znajdziecie opis kilku mini-gier, o różnym poziomie trudności, ale i 3-latek sobie z nimi poradzi. „Minionki. Dobble” rozwijają kreatywność, refleks oraz spostrzegawczość. Czasami mini rudna trwa dług, bo nikt nie może wypatrzeć poszczególnych Minionków. W instrukcji autorzy umieścili wszystkie postacie i podpisali je, co ułatwia nazywanie bohaterów podczas gry.
Wydawca: Rebel
Projektant: Denis Blanchot, Guillaume Gille-Naves, Igor Polouchine
Kategoria: gra karciana
Wydanie: I
Instrukcja: w języku polskim