Pet Agents 1. Na ratunek zwierzętom – Riina Kaarla, Sami Kaarla

Pet Agents 1. Na ratunek zwierzętom – Riina Kaarla, Sami Kaarla

Pet Agents 1. Na ratunek zwierzętom – Riina Kaarla, Sami Kaarla

„Na ratunek zwierzakom” to pierwsza część nowej serii książek fabularnych Pet Agents małżeństwa kochających zwierzęta Riiny i Samiego Kaarla. Książka opowiada o opiekującej się zwierzętami Kat-e, która interesuje się także kodowaniem i elektroniką. Kati-e ma pod swoimi skrzydłami prawdziwy zwierzyniec: psa, kota, papugę i szczury, a do tego zawsze skłonna jest pomóc innym zwierzętom, służy radą ich właścicielom czy organizuje adopcje. Nic dziwnego, że potrzebuje pomocnika. Jako że kocha także komputery i elektronikę, nie dość, że sama zbudowała małego robocika, to jeszcze zakodowała go, alby pomagał jej w zadaniach związanych z doglądaniem zwierząt, jak i… rozmawianiem z nimi w ich językach!

W tym tomie robocik i jego twórczyni ratują młode wiewiórki, analizują przypadek kociaka z bólami brzuszka, spotykają psa dla diabetyka czy zastanawia się, jaki czworonóg byłby najlepszy jako zwierzak dla małej dziewczynki z miasta.

Książka rzuca światło na to, jak można wykorzystać robotykę w domowych warunkach. Przykładowo robot zdaje egzamin w sytuacjach, w których nie można fizycznie dostać się na miejsce zdarzenia. Służy wtedy za oczy i uszy obsługującego go zdalnie człowieka.

Książka cieszy oko ładnymi, kolorowymi ilustracjami. Język jest prosty i dość przejrzysty, czcionka większa, więc idealnie będzie pasowała dla dzieci dopiero rozpoczynających przygodę z czytaniem.

Być może początkowo będą one nieco zdziwione chaotycznym wprowadzeniem, jednak szybko polubią epizodyczność kolejnych przygód, które jednak zawsze wprowadzają bohatera pozostającego z czytelnikiem na dłużej. Mimo że w książce jest robot i mówi się o kodowaniu, to jest to głównie pozycja dla małych i większych miłośników zwierząt.

Monika Kilijańska


Autor: Riina Kaarla, Sami Kaarla
Tłumaczenie: Bolesław Ludwiczak
Ilustrator: Riina Kaarla, Sami Kaarla
Tytuł: Pet Agents 1. Na ratunek zwierzakom
Tytuł oryginalny: Täältä tullaan, lemmikit!
Seria i nr tomu: Pet Agents tom 1
Wydawnictwo: Media Rodzina
Wydanie: 1
Data wydania: 2021-03-31
Kategoria: przygodowe, dla dzieci
ISBN: 9788380089235
Liczba stron: 112


Dodaj komentarz

Close Menu