101 dalmatyńczyków. Komiks

101 dalmatyńczyków. Komiks

101 dalmatyńczyków. Komiks

Animacje Disneya, która opowiada o małych, słodkich pisakach, uprowadzonych przez złą Cruelle DeMon obejrzałam w bardzo młodym wieku. Pokochałam ją od pierwszej chwili. Potem przyszła pora na serial I kontynuację (Przygodę Chapsa), które również uwielbiałam, jednak gdzieś pozostał we mnie sentyment do tej pierwszej części. Mam książkę, która opowiada o przygodzie dalmatyńczyków, ale gdy zobaczyłam komiks, nie mogłam się oprzeć. Moje Disneyowskie serce zabiło mocniej. Chyba nie muszę mówić, że przeczytałam „101 dalmatyńczyków” w przeciągu jednego wieczoru? Wydawnictwo Egmont zafundowało mi powrót do młodzieńczych lat!

Każdy zna historię małych dalmatyńczyków, w których zakochała się zła Cruella de Moon. Jednak kobieta miała złe zamiary – chciała z psiaków zrobić futro. Opiekunowie bohaterów, Anita I Roger, nie zgodzili się na sprzedaż, ale to nie powstrzymało pani de Moon. Za pomocą dwóch drabów, pewnego wieczoru wykradła pieski. Okazało się, że nie tylko tych kilka dalmatyńczyków, bo w mrocznym zamczysku znalazło się ich 101. Przerażeni rodzice, Pongo i Czika, wyruszają na poszukiwania. Pomoże im psi alarm, który ogarnia Londyn I okolice.

Wiem, że nie wszystkie współczesne dzieci zachwyci ta animacja, bo jest dosyć stara, co widać po grafice. Jednak przygoda dalmatyńczyków jest wprost fenomenalna. Komiks czyta się błyskawicznie, jeden wieczór w szczególności wystarczy, aby uporać się z tą lekturą. Dzieci będą zachwycone, poznając losy dalmatyńczyków, zwłaszcza że są podane w ciekawej I intrygującej formie.

Ilustracje w perfekcyjny sposób oddają klimat tej znanej nam historii. Można powiedzieć, że w czasie lektury cofamy się do przeszłości. Szata graficzna oraz tekst w ciekawy sposób prezentują znaną nam fabułę, tak, że nawet najmłodsi czytelnicy komiksów, nie będą mieli z nią problemów.

„101 dalmatyńczyków” w wydaniu komiksowym to wielka gratka dla małych i dużych. Tym pierwszym pokaże urok starej animacji Disneya, a starsi wrócą do lat młodości.


Scenariusz: Didier Le Bornec
Rysunki: José Ramón Bernardó
Seria: KLASYCZNE BAŚNIE DISNEYA
Wydawnictwo: EGMONT
Gatunek: komiks dla dzieci
Data wydania: 2021-04-14
Ilość stron: 64
ISBN: 9788328159655
Oprawa: miękka


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Dodaj komentarz

Close Menu