Tomek i przyjaciele. 3 bajeczki przed snem-Beata Żmichowska

Date
lut, 22, 2021

Tomek i przyjaciele. 3 bajeczki przed snem-Beata Żmichowska

Spowolnienie rytmu dnia, rozmowy i cały rytuał, jakim pragniemy zakończyć tak owocne i pełne zmagań godziny. Czas szykowania się do snu często jest tym najmniej pielęgnowanym, a przecież może być równie kreatywny i równocześnie wzmacniać więź z dzieckiem. Czytanie to niezwykła forma wspólnie spędzanego czasu. Jednak nie każda historia nadaje się, by czytać ją przed snem. Skąd więc wiedzieć jakie opowieści nadają się na wieczorne czytanie?

Bajeczki przed snem muszą być krótkie, fascynujące, ale i wyciszające. Dlatego też nie każda fabuła nada się na takowe czytanie. Harper kids i ich 3 bajeczki przed snem idealnie rozwiązują problem wieczornej lektury. Na pierwszy rzut w naszych nocnych harcach z książką towarzyszyła nam jedna z ulubionych postaci zarówno dziewczyn, jak i chłopców. Tomek i przyjaciele to ponadczasowa bajka, którą zna niemal każde dziecko, czemu więc przed snem nie poznać kilku jego przygód?

Zarys fabuły

Tomek i przyjaciele to zawsze przygody i nauka z nich płynąca. Trochę obawiałam się, że krótkie historyjki nie wystarczą. Jednak każda z nich to ciekawa i dopełniona opowieść, która porusza temat niewłaściwych zachowań. Być może i nasza pociecha miała danego dnia podobny problem, jak Diesel, który uparcie stroi sobie ze wszystkich żarty, niejednokrotnie ocierając się o wypadek. Złośliwy do szpiku blachy pociąg wciąż udowadnia swoim przyjaciołom, że dorównuje im w byciu niemiłym, dzięki czemu się z nim przyjaźnią. Tymczasem Tomek odkrywa tajemnice złośliwego Diesla i zachęca go tym samym do zmiany zachowania. Czy skutecznie?

Dzieci poznają skutki złego zachowania, ucząc się również, że każdy może się zmienić i nie warto skreślać kogoś od razu. Właśnie, jeśli o złym zachowaniu mowa, do takiego zaliczyć możemy również przechwałki. Tak pewnego dnia zachowywać się będzie Kuba, o którym jest druga z bajeczek. Lokomotywa cały dzień będzie się wywyższać i chwalić. Kuba jednak nie dostanie braw za zasługi, a skargi, które dojdą do Grubego Zawiadowcy. Ten postanowi dać nauczkę niesfornej lokomotywie. Tomek i przyjaciele będą próbowali poprawić humor Kubie, lecz czy się im to uda? Na koniec sprawdzimy, kto jeszcze na wyspie Sodor czeka, by opowiedzieć swoją historię.

Bajeczki przed snem

Lekka i przyjemna forma bajeczek, które zawsze kończą się dobrze i zawierają morał, a jednocześnie stanowią podstawę do rozmów o różnych złych zachowaniach. Krótkie i zabawne historyjki pokazują tylko niewielkie przewinienia, nie zawierają przemocy ani negatywnego przekazu, dzięki czemu świetnie nadają się na bajki do poduszki. Wyspa Sodor, jej mieszkańcy oraz Tomek i przyjaciele szybko przekonają niesforne maluchy do spania, szczególnie gdy dookoła zacznie robić się cicho i ciemno, a okładka zaskoczy świetlistą poświatą.

Ilustracje idealnie odwzorowują nasze ulubione postaci, duże litery będą świetną zachętą do szkolenia się w samodzielnym czytaniu. Książki z tej serii są trwałe i barwne. Rozwijają wyobraźnie i pozwalają wyciszyć maluchy przed snem. Tomek i przyjaciele to również mocny papier i twarda oprawa, a także format świetnie sprawdzający się w małych rączkach. Do każdej z bajek można wracać wielokrotnie i mieszać poszczególne tomy, by historie się dzieciom po prostu nie znudziły. My jesteśmy zachwyceni serią i czekamy na więcej, podczas gdy Tomek i przyjaciele świeci w ciemności koło dziecięcego łóżka. Magia skryta w prostocie.


Autor: Beata Żmichowska 
Tytuł: Tomek i przyjaciele. 3 bajeczki przed snem
Seria i nr tomu: 3 Bajeczki przed snem
Wydawnictwo: HarperCollins
Wydanie: pierwsze
Data wydania: 2021-02-24
Kategoria: literatura dziecięca 
ISBN:9788327662156
Liczba stron:72

Ocena:9/10


Marta

Mama Amelki i Antka. Miłośniczka słowa pisanego i powieści graficznych. Niezmiennie szuka swojego azylu prowadząc bloga martawsrodksiazek.pl. Kilka słów o mnie? Cóż, dusza zanurzona w fantastyce z sercem z czystego romansu, łaknę przygód i szczypty strachu, z codziennością wypełnioną literaturą dziecięcą w tle. Gdy nie czytam, tworze i na wiele sposobów wyrażam siebie.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Jak wspierać dzieci wysoko wrażliwe – Agata Majewska

Jak wspierać dzieci wysoko wrażliwe – Agata Majewska

Szkrabajekpaź 18, 2022

Jak wspierać dzieci wysoko wrażliwe – Agata Majewska Dzieci wysoko wrażliwe nie są złośliwe, nie są uparte i rozwydrzone, one…

Malamander – Thomas Taylor

Malamander – Thomas Taylor

Kasiacze 24, 2021

Malamander – Thomas Taylor Książki dla młodzieży mają w sobie coś. Ta przygoda, akcja, bohaterowie i energia, która aż emanuje…

Poszukiwany! Tajemniczy złodziej książek – Emily MacKenzie

Poszukiwany! Tajemniczy złodziej książek – Emily MacKenzie

Szkrabajeksty 8, 2022

Poszukiwany! Tajemniczy złodziej książek – Emily MacKenzie Książki. Każdy je lubi, a przynajmniej każdy powinien. Samo czytanie daje tylko korzyści,…

Na głęboką wodę. Szkoła magicznych zwierząt – Margit Auer

Na głęboką wodę. Szkoła magicznych zwierząt – Margit Auer

Michellemar 24, 2021

Na głęboką wodę. Szkoła magicznych zwierząt – Margit Auer Są takie serie książek dla dzieci, które powinny być w każdym…

Mru, Mru – Kaisa Happonen

Mru, Mru – Kaisa Happonen

Kasiasty 11, 2021

Mru, Mru – Kaisa Happonen Jak wszyscy wiemy, inny nie znaczy gorszy. Wróć, nie wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę,…