Akademia Mądrego Dziecka. Niesamowite zwierzęta. Ubrania –  S&S Alliance

Akademia Mądrego Dziecka. Niesamowite zwierzęta. Ubrania – S&S Alliance

Akademia Mądrego Dziecka. Niesamowite zwierzęta. Ubrania – S&S Alliance

Uwielbiam książki, które w sposób niezwykły i ciekawy pokazują dzieciom świat. Zawsze jestem zainteresowana tymi pozycjami. Nie chodzi o skomplikowane nazwy, uczelniane słownictwo, czy coś, co dzieci szybko znudzi. Chodzi o pokazanie im, jak świat jest wspaniały, ich prostym językiem. A przy okazji, wzbudzenie ich zainteresowania ciekawymi ilustracjami, lub książkami typu pop-up (ruchome, przesuwne ilustracje). Jeśli taka książka pojawia się na rynku, jestem pierwsza, żeby ją zdobyć.

Akademia Mądrego Dziecka towarzyszy nam od momentu, kiedy mój starszy synek skończył roczek. Jestem zawsze pozytywnie zaskoczona starannością wykonania książek, ich trwałością, oraz pomysłowością. Teraz AMD wypuściła serię Niesamowite Zwierzęta, która w ciekawy sposób, pokazuje małemu czytelnikowi, jak świat zwierząt i ludzi niezwykle się przenika. Oraz jak wiele rzeczy z naszego codziennego życia, to rozwiązania, zaczerpnięte prosto z niesamowitego świata zwierząt.

W serii „Niesamowite Zwierzęta. Ubrania”, autorka pokazuje jak wiele rozwiązań chroniących nasze ciało, pomagających nam w pracy czy w życiu, jest zaprojektowane na wzór na przykład głowy dzięcioła.

Kask. Bo o nim mowa, pomagający nam w tak wielu sytuacjach, jak choćby: jazda na rowerze czy jazda na nartach. Czy wyobrażamy sobie bez niego życie? Już raczej nie. I przyznam szczerze, że nie zdawałam sobie sprawy z tego, że pomysł na niego pochodzi od tego sprytnego ptaszka. Podobnie rzecz ma się z: wingsuit, skafandrem przeciwprzeciążeniowym, płetwami do nurkowania czy że strojem maskującym. Od kogo pochodzi? Nie powiem! Zaznaczam jednak, że można się mocno zdziwić.

Książka to też wspaniała okazja do pokazania dziecku jak wspaniały i niesamowity jest świat zwierząt. Zachęca na pewno do poznawania nowych gatunków. Oczywiście to będzie generować nowe pytania (pozdrawiam mamy trzylatków), ale wiedza, która dzieci zdobędą podczas czytania tej serii – na pewno się im przyda. I nie zginie. A dla nas, dorosłych, może to być odkrycie, jak wiele jest podobieństw między światem zwierząt i ludzi.

Na osobny akapit zasługuje również wzmianka o samym wykonaniu książki – świetny pomysł z ruchomymi obrazkami! To niezwykle przyciąga dzieci!

Karolina Guzik


Autor: S&S Alliance
Ilustrator: Miya Du
Tytuł: Akademia Mądrego Dziecka. Niesamowite zwierzęta. Ubrania
Seria i nr tomu: Niesamowite zwierzęta
Wydawnictwo: HarperKids
Wydanie: I
Data wydania: 2021-01-27
Kategoria: dla dzieci (3-5)
ISBN: 9788327660091
Liczba stron: 120

★★★★★★★★✩✩


Dodaj komentarz

Close Menu