Z pamiętnika 8-bitowego wojownika. Witajcie W Endzie – Cube Kid

Date
gru, 02, 2020

Z pamiętnika 8-bitowego wojownika. Witajcie W Endzie – Cube Kid

Pamiętnik 8-bitowego wojownika. Witajcie w Endzie Cube Kida to czwarta już część komiksowej wersji przygód Runta, wieśniaka-wojownika ze świata wzorowanego na grze Minecraft. Okładka niniejszego tomu nasuwa na myśl Gwiezdne wojny, ale jej fabuła wkracza w nieco inną krainę. Książka opisuje bowiem kontynuację prób dotarcia Runta i jego przyjaciół do krainy zwanej “Endem”.

Historia w części trzeciej przechodzi pewien przełom, rozwija się. Bohaterowie mogą się już pochwalić pewnymi osiągnięciami, nieco mniej chaosu widzimy w ich działaniu, nawet Marguerita okazuje się nie taką zupełną gapą. Zdaje się, że nie bez powodu nazywana jest wojowniczką. Runt i przyjaciele stoczą bardzo dramatyczna walkę, z zaskakującym finałem. Młodzi fani serii będą usatysfakcjonowani.

Na swój sposób rozwijają się również sami bohaterowie, a i relacje między nimi przechodzą pewną przemianę. Wyraźnym tematem drugiego planu tej części zdaje się przyjaźń w różnych aspektach. Odkryjemy tu również pewne tajemnice związane z relacjami między Margueritą i Alberikiem w przeszłości. Na tym polu jest dość ciekawie.

Warstwa humorystyczna serii komiksowej bazuje na bardzo prostych sytuacjach, niemniej w tej części kilka razy zdarzyło mi się szczerze uśmiechnąć. Jest tu kilka sytuacji zabawnych w sposób bardzo sympatyczny, choć naiwny. Zastanawiam się, czy to twórcy się rozwijają, czy po prostu przy czwartej części przywykłam do tonu i znalazłam gdzieś w sobie dziecko, które rozumie taki humor.

Witajcie w Endzie jest opowieścią kierowaną do niewyrobionego młodego czytelnika, stąd nie można się spodziewać głębokiego przekazu i wyszukanego języka. Niemniej w tej prostej, komiksowej formie autor przedstawił sympatyczną opowieść, w której zawarł takie elementy jak przygoda, humor, przyjaźń. A tom czwarty zakończył w sposób wzbudzający autentyczne zaciekawienie ciągiem dalszym.

Iwona Ladzińska


Autor: Cube Kid

Tłumaczenie: Agnieszka Wawrzkiewicz

Tytuł: Pamiętnik 8-bitowego wojownika. Witajcie w endzie!

Seria i nr tomu: Minecraft, Pamiętnik 8-bitowego wojownika, tom IV

Wydawnictwo: Jaguar

Wydanie: I

Data wydania: 02.09.2020

Kategoria: komiks

ISBN: 978-83-7686-903-2

Liczba stron: 48

★★★★★★


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Rozważna i romantyczna. Jane Austen dla młodych dam.

Rozważna i romantyczna. Jane Austen dla młodych dam.

Szkrabajekkwi 13, 2021

Rozważna i romantyczna. Jane Austen dla młodych dam. Uwielbiam powieści Jane Austen. Moja miłość do jej twórczości narodziła się, gdzieś…

dummy-img

Ania z Zielonego Wzgórza – Lucy Mound Montogemry

Szkrabajekkwi 27, 2020

Autor: Lucy Mound Montogemry Cykl: Ania z Zielonego Wzgórza Tytuł: Ania z Zielonego Wzgórza Tłumaczenie: Agnieszka Kuc Wydawnictwo: Literackie Data…

Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H . Księga Pierwsza

Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H . Księga Pierwsza

Kasiakwi 27, 2021

Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H . Księga Pierwsza Dzięki tej pięknie wydanej pozycji mogłam wrócić do czasów mojej młodości, kiedy to zaczytywałam…

Geneaologia dla najmłodszych – Kinga Urbańska, Karolina Szlęzak, Przemysław Jędrzejewski

Geneaologia dla najmłodszych – Kinga Urbańska, Karolina Szlęzak, Przemysław Jędrzejewski

Michellelut 16, 2021

Geneaologia dla najmłodszych – Kinga Urbańska, Karolina Szlęzak, Przemysław Jędrzejewski Rodzina to „największa, podstawowa grupa społeczna, na której opiera się…

Wywiad z Mikołajem Marcelą – autorem Dlaczego szkoła Cię wkurza i jak ją przetrwać

Wywiad z Mikołajem Marcelą – autorem Dlaczego szkoła Cię wkurza i jak ją przetrwać

Szkrabajeklut 23, 2022

1. Skąd pomysł na dość kontrowersyjny tytuł? Moje dzieci, widząc książkę na półce, od razu chciały po nią sięgnąć, z…