Wiersze i bajki logopedyczne dla dzieci

Date
mar, 09, 2020

Wczesny kontakt z literaturą ma ogromny wpływ na rozwój dziecka. Słuchając bajki czytanej przez rodzica, mały czytelnik zwraca uwagę na intonację, rytm, akcent. Ćwiczy koncentrację uwagi, a także uświadamia sobie obecność dźwięków w poszczególnych słowach. Wspólne czytanie to doskonała okazja, by poćwiczyć prawidłową wymowę, rozwijać słuch fonematyczny i usprawniać narządy artykulacyjne.

Literatura dziecięca dostarcza wiele materiałów do ćwiczeń. W przypadku dzieci młodszych idealnie sprawdzają się krótkie rymowane teksty, łatwe do zapamiętania. Wydawnictwo Martel posiada w swojej ofercie książki, które łączą przyjemne z pożytecznym – bawią i jednocześnie uczą prawidłowej wymowy. “Wiersze logopedyczne” i “Bajki logopedyczne” dla dzieci w wieku 3+ to zbiory wesołych wierszyków oraz krótkich opowiastek pomocnych w nauce poprawnego wymawiania głosek, sylab, wyrazów i zdań. Sprawdzą się zarówno w przypadku przedszkolaków, jak i dzieci pozostających w domu, pod opieką najbliższych.

“Wiersze logopedyczne”

Książka jest odpowiednio skonstruowana – kolejność wierszy jest ściśle związana ze sposobem nabywania głosek przez dziecko. Każda rymowanka ma swój własny, niepowtarzalny układ i poświęcona jest jednej głosce bądź sylabie. Ćwiczony w danym wierszu ‘element’ został pogrubiony i zaznaczony czerwonym kolorem, dzięki czemu wszystko jest przejrzyste. Utwory są pełne humoru i wyposażone w piękne kolorowe ilustracje. To bez wątpienia pozwala przyciągnąć uwagę dziecka i stwarza idealne warunki do nauki – w formie zabawy, w przyjemnej atmosferze.

“Bajki logopedyczne”

Pod względem konstrukcji książka nie różni się od poprzedniej, autorka zachowała taką samą kolejność głosek/sylab i taki sam sposób ich wyróżnienia. Bajki są krótkie, dzięki czemu mały czytelnik nie zdąży się znudzić ani zniechęcić. Każda z nich zawiera jakieś przesłanie. Maluch poznaje wiele zabawnych postaci i wraz z nimi przeżywa wspaniałe przygody. Przy okazji dowiaduje się mądrych i ciekawych rzeczy. Książka pomaga nie tylko w ćwiczeniu prawidłowej wymowy, ale też rozwija wyobraźnię i wzbogaca słownictwo.

Obie książki wydane zostały w twardej oprawie, na papierze kredowym. Dzięki temu kartki są sztywniejsze i bardziej wytrzymałe, co jest szczególnie ważne w przypadku młodszych dzieci. Rozmiar obu publikacji jest idealny dla małych rączek. Ciekawa szata graficzna, kolorowe rysunki i duża, przejrzysta czcionka również stanowią ogromny atut.

To idealne pozycje dla rodziców, nauczycieli i logopedów, a przede wszystkim dla dzieci, które dopiero wkraczają w świat mowy. Lekka, zabawna i przyjazna w odbiorze forma powoduje, że książki są atrakcyjne dla małych odbiorców. “Wiersze logopedyczne” i “Bajki logopedyczne” pozwalają dziecku w naturalny sposób odkrywać świat liter, sylab, głosek i trudnych wyrazów. To odpowiedź na potrzeby najmłodszych oraz opiekunów, którzy troszczą się o prawidłowy rozwój swoich pociech.

Tekst napisała Monika Halman

Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Pan Widmowej Wyspy – Brandon Mull

Pan Widmowej Wyspy – Brandon Mull

Szkrabajekwrz 12, 2022

Baśnie, bajki i legendy, co jest w nich takiego, że nawet dorośli czytelnicy chętnie po nie sięgają? Co przyciąga nas…

Kiedy bociany wróciły do domu

Kiedy bociany wróciły do domu

Kasiakwi 27, 2023

Bociany na zawsze zapisały się już w naszej kulturze i krajobrazie. Są jednym z ze zwiastunów wiosny i jesieni. Z…

Kupa faktów o smrodzie, czyli co i dlaczego ludziom cuchnie, trąci i zalatuje – Edward Kay

Kupa faktów o smrodzie, czyli co i dlaczego ludziom cuchnie, trąci i zalatuje – Edward Kay

Szkrabajeklis 3, 2023

„Dwie trzecie objętości rekiniego mózgu odpowiada wyłącznie za zmysł węchu”. „Kupa faktów o kupie, czyli czego lepiej nie wąchać” Edwarda…

Opowiedz mi babciu. Książka do przechowywania wspomnień

Opowiedz mi babciu. Książka do przechowywania wspomnień

Szkrabajekgru 14, 2020

Kochana Babciu, “co było dla Ciebie największym doświadczeniem w życiu?” Powinniśmy pozwolić wspomnieniom zgromadzonym przez naszych wspaniałych seniorów rodu rozprzestrzenić…

Delisie. Życie ma smak-Magdalena Kania, Maciej Kur

Delisie. Życie ma smak-Magdalena Kania, Maciej Kur

Martakwi 4, 2022

Podobno życie ma smak. Słodki, gorzki a może kwaśny? Bez względu na to, jak faktycznie smakuje, zawsze znajdzie się smakosz,…