Jak bez napięć wychować pewne siebie dziecko? Poradnik dla rodziców

Date
wrz, 17, 2022

Zaburzenia depresyjne, brak pewności siebie i niekontrolowana frustracja. To tylko niektóre z nasilających się symptomów występujących u młodych ludzi. Badacze z Uniwersytetu Harvarda ustalili, że jeden na trzech dzisiejszych nastolatków cierpi na klinicznie stwierdzone stany lękowe. Na pomoc tym diagnozom wychodzi Dr Michaeleen Doucleff, której badania i teorie stały się sensacją, zanim jeszcze napisała na ten temat książkę. „Jak bez napięć wychować pewne siebie dziecko” wywraca współczesne pojmowanie rodzicielstwa do góry nogami! W księgarniach już od 21 września!

Istnieje wiele sprzecznych teorii i porad na temat tego, jak wychowywać dzieci. Dr Michaeleen Doucleff postanowiła zgłębić temat, spędzając wiele miesięcy zanurzona w kulturę Majów w Ameryce, plemienia Hadza w Afryce i Inuitów w Arktyce, często w towarzystwie swojej 3-letniej córki Rosy. Nieprzypadkowo, bo właśnie w tych miejscach, nie jest znana ani dziecięca złość, ani depresja.

Autorka żyje codziennością plemion, podgląda tamtejsze macierzyństwo oraz stosunki rodzinne. Sprawdza, co tak naprawdę jest źródłem rodzicielskiego sukcesu. Dzieląc się tym, czego się nauczyła, zachęca do przyjęcia filozofii rdzennych plemion, wedle której dziecko i rodzic współpracują, zamiast walczyć o dominację.

Publikacja jest bogata w barwne historie, zaskakujące rady i ciekawe przykłady ze społeczności, które wciąż żyją bliżej rytmu natury niż wysoko cywilizowane społeczeństwa. Z jednej strony to książka naukowa, osadzona w kontekście kulturowym, historycznym i psychologicznym, z drugiej – bardzo praktyczna, dzięki której rodzice mogą pomóc swoim dzieciom stać się szczęśliwszymi, pewniejszymi siebie i zdolnymi do lepszego radzenia sobie ze złością i frustracją.

Poradnik parentingowy „Jak bez napięć wychować pewne siebie dziecko” M. Doucleff to jedna z tych książek, które mogą zupełnie odmienić światopogląd! Autorka prezentuje całkowicie odmienną koncepcję rodzicielstwa, dzięki której mamy szansę na wychowanie pewnego siebie i współpracującego dziecka.

Michaeleen Doucleff – jest znaną i poczytną dziennikarką naukową amerykańskiego radia NPR, zajmującą się tematem zdrowia, również w ujęciu globalnym. Zanim zaczęła pracować dla rozgłośni, była jedną z redaktorek prestiżowego czasopisma naukowego „Cell”. Stopień doktora uzyskała na Uniwersytecie Berkeley. „Jak bez napięć wychować pewne siebie dziecko” jest rozwinięciem tematu, który zapoczątkowała w swoich popularnych artykułach nt. wychowania wśród Majów i Inuitów, których dzieci są bardziej pomocne i mniej się złoszczą.

PREMIERA: 21.09.2022

Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Chłopiec, kret, lis i koń. Historia animowana – Charlie Mackesy

Chłopiec, kret, lis i koń. Historia animowana – Charlie Mackesy

Martasty 18, 2023

Smutek, samotność i zagubienie drążą w dziury w duszy i umyśle. Pozbawiają nas pewności siebie i marzeń do spełnienia. Z…

Papua – Grzegorz Rejchtman

Papua – Grzegorz Rejchtman

Kasialis 9, 2020

Papua – Grzegorz Rejchtman Papua to nowa gra twórcy bestsellerowego Ubongo. Coraz bardziej zadziwia mnie pomysłowość twórców planszówek, bo na…

Zapowiedź: Po drugiej stronie stawu

Zapowiedź: Po drugiej stronie stawu

Kasiacze 26, 2023

Pewnego dnia Ernest D. postanawia zbadać głębokość stawu leżącego tuż za zwyczajnym domem, w którym jest odrobinę zbyt nudno. Po…

Bing. Moje pierwsze puzzle 

Bing. Moje pierwsze puzzle 

Vickylut 28, 2025

Bing. Moje pierwsze puzzle  Bing to bohater, którego maluchy uwielbiają – sympatyczny króliczek z wielkimi oczami i mnóstwem przygód. Tym…

Jak wspierać dziecko wysoko wrażliwe? Nowy poradnik dla rodziców

Jak wspierać dziecko wysoko wrażliwe? Nowy poradnik dla rodziców

Kasiawrz 16, 2022

Wysoka wrażliwość stawia wymagania. Pragnie akceptacji pełnej zrozumienia. Nie jest wymysłem naszych czasów. Wrażliwość przetwarzania sensorycznego stanowi przedmiot wielu badań…