Ścieżka druida

Złodziejski honor. Ścieżka druida – E.K Johnston

Date
paź, 23, 2023
Comments
Możliwość komentowania Złodziejski honor. Ścieżka druida – E.K Johnston została wyłączona

Rudowłosą Doric, która zmienia kształty i ma ogromną moc, chyba wszyscy w filmie polubili. Jednak jaka droga doprowadziła ją do tamtego miejsca, co robi wśród elfów i kim właściwie jest? Na te pytania dokładnie odpowiada ta książka.

Faktem jest, że gdyby nie film, ta książka nie miałaby racji bytu, to on nakręcił jej popularność, sprzedaż, a nawet sens. Jednak nie jest to opowieść filmowa, cofamy się bowiem w czasie do momentu, gdy Doric przychodzi na świat w ludzkiej rodzinie. Tak, Doric miała ludzkich rodziców i nie jest to spoiler, bo tego dowiadujemy się na samym początku. Jednak coś poszło nie tak, dziewczynka jest inna, budzi lęk, poczucie zagrożenia i wszystko przez to idzie źle. Pozbawiona poczucia własnej wartości, a raczej wtłoczona w poczucie, że nigdzie nie pasuje i wszędzie przeszkadza, nie ma łatwo w życiu. Ciągle starając się coś udowodnić, przegapia swoją rolę w świecie. Na szczęście jest ktoś, kto potrafi nią mądrze pokierować.

Książka dzieli się na części opowiadające o tym, co dzieje się teraz i o tym, co działo się, jak Doric była mała. Jest to bardzo wyraźnie rozgraniczone, rozdziały z przeszłości mają przepiękne czarne tło. Dzięki temu możemy lepiej poznać całą złożoność sytuacji bohaterki, bardziej wczuć się w jej sytuację i zwyczajnie się z nią zaprzyjaźnić. Staje się dzięki temu całością, a jej postać jest pełnowymiarowa. Uważam również, że jest to świetna powieść dla młodzieży, wśród której wiele osób czuje się niezrozumiane, inne, wręcz niepasujące do współczesnego świata. Mogą się z Doric identyfikować a na końcu zrozumieć, że każdy ma swoje miejsce i swój cel, trzeba go tylko znaleźć. To przepiękna opowieść o akceptacji, szukaniu własnego miejsca, sile marzeń i przyjaźni. Trudna i bolesna chwilami, gdy zrozumienia i miłości nie można dostać nawet od najbliższych, ale też niosąca nadzieję, bo gdzieś tam jest na pewno ktoś, kto zaakceptuje takim, jakim się jest.

Spokojnie, nie jest to pełna emocji opowiastka motywująca. Mamy tu też magię, tajemnicę i walkę, więc miłośnicy Dungeons&Dragons na pewno nie będą zawiedzeni. To nadal jest książka fantasy, dobrze napisana, z odpowiednim tłem i nastrojem. Jest mrocznie, jest zabawnie, jest dokładnie tak, jak być powinno.

To druga publikacja książkowa z tej serii. Pierwszej nie czytałam i nie ma to najmniejszego znaczenia. Historia Doric jest osobną opowieścią i nie trzeba znać ani poprzedniej części, ani nawet filmu. Choć osobiście bardzo polecam.

Katarzyna BorońAutor: E.K. Johnston
Tłumaczenie: Katarzyna Grzyb
Tytuł: Dungeons&Dragons Złodziejski honor Ścieżka druida
Tytuł oryginalny: Dungeons&Dragons: Honor Among Thieves: The Druid’s Call
Seria i nr tomu: Dungeons&Dragons
Wydawnictwo: HarperKids
Wydanie: I
Data wydania: 2023-04-26
Kategoria: dla młodzieży, fantasy
ISBN: 978-83-276-8098-3
Liczba stron: 304

Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Related Posts


Przeczytaj również

Bractwo zagrożonych-Philippe Costeau, Austin Aslan

Bractwo zagrożonych-Philippe Costeau, Austin Aslan

Martalip 12, 2021

Bractwo zagrożonych-Philippe Costeau, Austin Aslan Ziemia jest domem dla nas, ludzi ale i dla wielu gatunków zwierząt. Kiedyś człowiek potrafił…

Goście na Boże Narodzenie – Sven Nordqvist

Goście na Boże Narodzenie – Sven Nordqvist

Kasiagru 20, 2020

Goście na Boże Narodzenie – Sven Nordqvist Są takie świąteczne książki, które bardziej urzekną i trafią do rodziców, niżeli do…

dummy-img

Czekamy na mamę – Wioleta Firaza

Bujaczeklut 2, 2020

Puk, puk, puk, pukamy i Trefliki zapraszamy.* Tęsknota za kimś bliskim nie jest miłym uczuciem i chyba każdy z nas…

Zapowiedź: Odlotowe gołębie zadają dziobociosy

Zapowiedź: Odlotowe gołębie zadają dziobociosy

Szkrabajekgru 4, 2023

W mieście pojawia się coraz więcej łowców bandytów, jednak ODLOTOWE GOŁĘBIE wciąż mają mnóstwo tajemnic do rozwikłania! Czy cwana łasica…

Wihajster, czyli przewodnik po słowach pożyczonych – Michał Rusinek

Wihajster, czyli przewodnik po słowach pożyczonych – Michał Rusinek

Szkrabajekgru 7, 2020

Gdy przed kilku laty Michał Rusinek wydał swoje Wierszyki domowe, urzekał czytelników małych i dużych błyskotliwym poczuciem humoru. Opisując wierszem…