Nowe Opowieści z Doliny Muminków

Nowe Opowieści z Doliny Muminków – Alex Haridi, Cecilia Davidson, Filippa Widlund

Date
gru, 22, 2023
Comments
Możliwość komentowania Nowe Opowieści z Doliny Muminków – Alex Haridi, Cecilia Davidson, Filippa Widlund została wyłączona

Czasem tęsknotę należy zaspokoić od razu, gdy się pojawia i nie pozwolić jej okiełznać naszego serca nostalgiczną mgiełką. Wystarczy wziąć do ręki ulubioną książkę i zanurzyć się w przygodach ulubionych postaci. Jakich? To zależy już od osobnika ogarniętego nostalgią. Wielu z nich właśnie sięga po książkę, w której panują pewne trolle. Znane od pokoleń, bo już od 1939 roku. Same o sobie tak nie mówią, ale ciii… może nie zauważą. Nowe opowieści z Doliny Muminków zasługują na sprawdzenie i wybranie się w przygodę pełną niespodzianek. Zbiór opowiadań na podstawie twórczości Tove Jansson, który do tej pory nie doczekał się publikacji w Polsce, musiał się u nas znaleźć. Czy było warto poświęcić swój czas?

Nowe opowieści z Doliny Muminków

Nauka, magia i wszędobylska przygoda. Tak w kilku słowach można określić to, co skrywa omawiana publikacja. Nowe opowieści z Doliny Muminków to wyprawa w głąb świata dobrze nam znanych trolli i poznawanie z nimi magicznych istot, nauka uniwersalnych wartości i po prostu pogoń za przygodą. Całość czyta się z zapartym tchem, podziwiając przy tym płynność tekstu i tłumaczenia. Dzieciaki z miejsca niczym zaczarowane dały się pochłonąć przygodom, a tych w tym tomie nie brakuje. Tym razem Muminek wybierze się na morską wyprawę, poczeka na pierwszy śnieg, a nawet spotka ostatniego smoka. Rodzina Muminków będzie mieć też gości, z którymi nie będą się nudzić. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Nowe opowieści z Doliny Muminków zaskoczą zarówno dużych, jak i małych czytelników.

Wśród ilustracji

Twarda oprawa, dobrej jakości papier i moc obrazu zaklęta w prostej kresce. Nowe opowieści z Doliny Muminków zachwycają szatą graficzną równie mocno, co poprzedni tom. Działają na wyobraźnie pełną paletą barw i światłocieniem. Na każdej ilustracji tętni życie, na wierzch wypływają emocje i ruch, który sprawia, że czytając, stajemy się częścią owej historii. Całość jest niezwykłą kompozycją spod wielu ilustratorskich piór, czego całkowicie nie da się odczuć podczas przeglądania książeczki. Wszystko bowiem jest spójne i oddaje klimat pióra autorki. Tu również można podpisać, do kogo należy ta książeczka, co jest uroczym elementem.

Wśród wrażeń

Nowe opowiadania z Doliny Muminków to gratka dla czytelników w każdym wieku. Choć teksty są dopasowane do młodszego czytelnika, to ugładzona treść wciąż wywoływać będzie zachwyt. Pełno tu humoru, magii i przyjaźni. Przygoda goni przygodę, a my wraz z postaciami dajemy się porwać jej nurtowi. To lekka i przyjemna publikacja, której nie sposób odłożyć, nie kończąc całości. Wyobraźnia od pierwszych słów karmiona jest magią, przesłania skrywające się w poszczególnych opowiadaniach są niezwykle uniwersalne i przekonają ludzi w każdym wieku. To niesamowite jak jeden wymyślony przed laty świat może ożywać na nowo wraz z pojawianiem się kolejnych pokoleń.

Podsumowanie

Jeśli jeszcze was nie przekonałam, to powtórzę, Nowe opowiadania z Doliny Muminków są wrotami do wspaniałych przygód pełnych ciepła, przyjaźni i magii. Twarda oprawa i niezwykła szata graficzna przykuwają wzrok, a treść zabiera nas w podróż pełną tajemnic i uniwersalnych mądrości. Opowiadania zawierają klimat twórczości Tove Jansson i są niczym bilet w krainę dzieciństwa. Mądre, pouczające i pełne tajemniczych miejsc oraz postaci. Łączące pokolenia, rozbudzające umysł i serce. Idealne na prezent i to nie tylko dla miłośnika muminkowych opowieści.


Autor: Alex Haridi, Cecilia Davidson, Filippa Widlund
Ilustrator: Moomin Characters
Tłumaczenie: Regina Mościcka, Anna Czernow
Tytuł: Nowe Opowieści z Doliny Muminków
Wydawnictwo: HarperKids
Wydanie: I
Data wydania: 2023-11-22
Kategoria: lit. dziecięca (3+)
ISBN: 9788327669575
Liczba stron: 120

Księga opowieści
Opowieści z Doliny Muminków | Nowe Opowieści z Doliny Muminków


Marta

Mama Amelki i Antka. Miłośniczka słowa pisanego i powieści graficznych. Niezmiennie szuka swojego azylu prowadząc bloga martawsrodksiazek.pl. Kilka słów o mnie? Cóż, dusza zanurzona w fantastyce z sercem z czystego romansu, łaknę przygód i szczypty strachu, z codziennością wypełnioną literaturą dziecięcą w tle. Gdy nie czytam, tworze i na wiele sposobów wyrażam siebie.

Related Posts


Przeczytaj również

Zapowiedź: Wynalazki roślin

Zapowiedź: Wynalazki roślin

Kasiasty 30, 2023

Czy wiesz, że rzepy w butach zawdzięczasz łopianowi; oddychasz dzięki glonom, a twój kask stworzono na wzór owocu pomelo? Rośliny…

“Wierszyki łamiąca języki” mają już 25 lat!

“Wierszyki łamiąca języki” mają już 25 lat!

Kasiasty 11, 2021

“Wierszyki łamiąca języki” mają już 25 lat! Książka autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej ma już 25 lat! W tym roku obchodzić będziemy…

Zapowiedź: Nieproszeni goście. O czym szumią wierzby. Tom 4

Zapowiedź: Nieproszeni goście. O czym szumią wierzby. Tom 4

Szkrabajekmaj 29, 2023

Ropuch wyciągnął lekcje ze swoich brawurowych przygód i postanowił się zmienić. Koniec z automobilami i szaleńczą jazdą. Od dzisiaj będzie…

Zaczytaj się w sierpniu! Propozycje książek dla najmłodszych.

Zaczytaj się w sierpniu! Propozycje książek dla najmłodszych.

Szkrabajeksie 12, 2020

Lato to idealna pora na odpoczynek i… urocze lektury! A nie ma lepszej frajdy dla dzieci niż wesołe opowiastki, które…

Listy do A. – Anna Sakowicz

Listy do A. – Anna Sakowicz

Szkrabajeksty 21, 2021

Listy do A. – Anna Sakowicz Śmiem twierdzić, że to jedna z najlepszych książek, jakie dane mi było przeczytać w…