Zabawy z Dziećmi na Halloween: Magiczne Pomysły na Strasznie Dobrą Zabawę!

Date
wrz, 30, 2023
Comments
Możliwość komentowania Zabawy z Dziećmi na Halloween: Magiczne Pomysły na Strasznie Dobrą Zabawę! została wyłączona

Przebieranki: Stwórzmy Niezwykłe Postacie

Halloween to doskonała okazja do kreatywnego przebierania się. Zachęć dziecko do wybrania swojej ulubionej postaci z klasycznych horrorów, bajek, czy legend. Warto także wspólnie przygotować kostium, dzięki czemu dziecko może nie tylko bawić się w przebraniu, ale także w procesie jego tworzenia.

Rzeźbienie Dyni: Magiczne Latarnie

Rzeźbienie dyni to jedna z najbardziej klasycznych i kreatywnych zabaw związanych z Halloween. Dzieci uwielbiają kreować własne „latarnie” z dyni, dodatkowo to także świetny sposób na rozwijanie ich zdolności manualnych.

Straszne Historie: Odkrywajmy Mroczne Opowieści

Czas na wieczorne opowiadanie strasznych historii. Wybierz te odpowiednie dla wieku dziecka, aby nie przestraszyć go zbytnio. Można także poprosić dziecko, aby samo wymyśliło i opowiedziało swoją historię.

Halloweenowe Kino: Przyjemność z Przerażeniem

Wybierz kilka filmów lub bajek tematycznie związanych z Halloween. Przygotuj duży telewizor, zaciemnij pomieszczenie, poukładaj poduszki i kocyki, a potem… czas na seans! Pamiętaj o tym, że filmy muszą być odpowiednie dla wieku malucha.

Straszne Czytanie: Książki Pełne Tajemnic

Polecamy także wieczór z książką – straszne opowieści można czytać z dziećmi, angażując je w kreowanie bohaterów oraz miejsc akcji. Dzięki temu dziecko będzie mogło przeżyć przygodę w bezpiecznym środowisku, a jednocześnie zasmakować magii Halloween.

Halloweenowy Escape Room: Tajemnicza Przygoda

Escape Room z halloweenową tematyką to niezwykle ekscytujące przeżycie dla dzieci. W wielu miastach są dostępne specjalne pokoje przeznaczone dla najmłodszych, w których można rozwiązywać zagadki i bawić się w bezpieczny sposób.

Radosne Malowanie Twarzy: Bądźmy Kimkolwiek Chcemy

Profesjonalne malowanie twarzy pozwoli na chwilę wcielenia się w postać wybraną przez dziecko. Można to zrobić w domu, potrzebujesz jedynie odpowiednich farb i trochę kreatywności.

Dom Strachów: Strasznie Dobry Pomysł

Przygotuj dom strachów w swoim mieszkaniu. Wystarczy trochę dekoracji, ciemność i odpowiednie dźwięki. Dzieci z pewnością będą zachwycone taką formą zabawy.

Wspólne przygotowywanie przekąsek: Upiorne Przysmaki

Straszne ciasteczka, babeczki, kanapki – można znaleźć całą masę inspiracji i wykorzystać je na przygotowanie halloweenowego jedzenia. To zawsze fajny pomysł. 

Podsumowanie

Halloween to magiczny czas, który dzieci uwielbiają. Warto zatem wykorzystać te chwile i dostarczyć maluchom niezapomnianych wrażeń i pozytywnych emocji związanych z tym świętem. Dzięki naszym pomysłom Halloween z pewnością będzie nie tylko straszne, ale i niezwykle zabawne!

1 października 2023

Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Related Posts


Przeczytaj również

Szkrabajek poleca: Lisek Julek dla najmłodszych

Szkrabajek poleca: Lisek Julek dla najmłodszych

Szkrabajeklut 21, 2023

Nawet nie spodziewałam się, że seria o Lisku Julku tak mocno wciągnie moją najmłodszą czytelniczkę w rodzinie. Bardzo cieszę się,…

Maks zimą – Christian Tielmann

Maks zimą – Christian Tielmann

Szkrabajekgru 9, 2020

Maks zimą – Christian Tielmann To, że dzieci lubią zimę, jest prawdą starą, jak świat. Nie przeszkadza im niska temperatura,…

Fakty i plotki o smokach – Nikola Kucharska

Fakty i plotki o smokach – Nikola Kucharska

Kasiasty 9, 2021

Fakty i plotki o smokach – Nikola Kucharska Każde dziecko wie, że smoki kiedyś istniały naprawdę! Jednak wszystkie fakty, szczegóły…

Magazyn Hello Kitty

Magazyn Hello Kitty

Szkrabajekmar 4, 2021

Magazyn Hello Kitty Właśnie ukazała się nowa edycja czasopisma dla dzieci „Hello Kitty”. Kocia bohaterka od lat cieszy się sporą…

Sakramencki sarmatyzm-Małgorzata Fabianowska, Małgorzata Nesteruk

Sakramencki sarmatyzm-Małgorzata Fabianowska, Małgorzata Nesteruk

Martakwi 20, 2021

Sakramencki sarmatyzm-Małgorzata Fabianowska, Małgorzata Nesteruk Od dawna wiem jak wielką moc mają słowa. Nauka idzie lepiej, gdy tekst napisano z…