Zabawy z Dziećmi na Halloween: Magiczne Pomysły na Strasznie Dobrą Zabawę!

Date
wrz, 30, 2023
Comments
Możliwość komentowania Zabawy z Dziećmi na Halloween: Magiczne Pomysły na Strasznie Dobrą Zabawę! została wyłączona

Przebieranki: Stwórzmy Niezwykłe Postacie

Halloween to doskonała okazja do kreatywnego przebierania się. Zachęć dziecko do wybrania swojej ulubionej postaci z klasycznych horrorów, bajek, czy legend. Warto także wspólnie przygotować kostium, dzięki czemu dziecko może nie tylko bawić się w przebraniu, ale także w procesie jego tworzenia.

Rzeźbienie Dyni: Magiczne Latarnie

Rzeźbienie dyni to jedna z najbardziej klasycznych i kreatywnych zabaw związanych z Halloween. Dzieci uwielbiają kreować własne „latarnie” z dyni, dodatkowo to także świetny sposób na rozwijanie ich zdolności manualnych.

Straszne Historie: Odkrywajmy Mroczne Opowieści

Czas na wieczorne opowiadanie strasznych historii. Wybierz te odpowiednie dla wieku dziecka, aby nie przestraszyć go zbytnio. Można także poprosić dziecko, aby samo wymyśliło i opowiedziało swoją historię.

Halloweenowe Kino: Przyjemność z Przerażeniem

Wybierz kilka filmów lub bajek tematycznie związanych z Halloween. Przygotuj duży telewizor, zaciemnij pomieszczenie, poukładaj poduszki i kocyki, a potem… czas na seans! Pamiętaj o tym, że filmy muszą być odpowiednie dla wieku malucha.

Straszne Czytanie: Książki Pełne Tajemnic

Polecamy także wieczór z książką – straszne opowieści można czytać z dziećmi, angażując je w kreowanie bohaterów oraz miejsc akcji. Dzięki temu dziecko będzie mogło przeżyć przygodę w bezpiecznym środowisku, a jednocześnie zasmakować magii Halloween.

Halloweenowy Escape Room: Tajemnicza Przygoda

Escape Room z halloweenową tematyką to niezwykle ekscytujące przeżycie dla dzieci. W wielu miastach są dostępne specjalne pokoje przeznaczone dla najmłodszych, w których można rozwiązywać zagadki i bawić się w bezpieczny sposób.

Radosne Malowanie Twarzy: Bądźmy Kimkolwiek Chcemy

Profesjonalne malowanie twarzy pozwoli na chwilę wcielenia się w postać wybraną przez dziecko. Można to zrobić w domu, potrzebujesz jedynie odpowiednich farb i trochę kreatywności.

Dom Strachów: Strasznie Dobry Pomysł

Przygotuj dom strachów w swoim mieszkaniu. Wystarczy trochę dekoracji, ciemność i odpowiednie dźwięki. Dzieci z pewnością będą zachwycone taką formą zabawy.

Wspólne przygotowywanie przekąsek: Upiorne Przysmaki

Straszne ciasteczka, babeczki, kanapki – można znaleźć całą masę inspiracji i wykorzystać je na przygotowanie halloweenowego jedzenia. To zawsze fajny pomysł. 

Podsumowanie

Halloween to magiczny czas, który dzieci uwielbiają. Warto zatem wykorzystać te chwile i dostarczyć maluchom niezapomnianych wrażeń i pozytywnych emocji związanych z tym świętem. Dzięki naszym pomysłom Halloween z pewnością będzie nie tylko straszne, ale i niezwykle zabawne!

1 października 2023

Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Related Posts


Przeczytaj również

Wakacyjny konkurs z Emilem!

Wakacyjny konkurs z Emilem!

Kasiacze 29, 2023

Wakacyjne psoty z Emilem W tym roku obchodzimy 60 urodziny Emila ze Smalandii. Tyle lat mija od wydania pierwszej książki…

Baw się i ucz! Świętuj z nami

Baw się i ucz! Świętuj z nami

Kasiakwi 11, 2023

  Z tej bogato ilustrowanej książki dowiesz się, jak bawią się dzieci na wszystkich kontynentach i jak świętują ważne wydarzenia.…

Dzień Dziecka z Radiem 357

Dzień Dziecka z Radiem 357

Kasiamaj 31, 2021

EKIPA RADIA NAGRAŁA SŁUCHOWISKO „KAJKO I KOKOSZ” Dzień Dziecka z Radiem 357: • Prawie 50 osób z zespołu Radia 357…

Horrendalna Historia Polski: Sprytni Słowianie, Pokrętni Piastowie – Małgorzata Fabianowska, Małgorzata Nesteruk, Jędrzej Łaniecki

Horrendalna Historia Polski: Sprytni Słowianie, Pokrętni Piastowie – Małgorzata Fabianowska, Małgorzata Nesteruk, Jędrzej Łaniecki

Kasiawrz 10, 2020

Czy historia musi być nudna? Nie! Ja od dziecka lubiłam uczyć się akurat tego przedmiotu, ale wiem, że daty i…

Zapowiedź: Dusia i Psinek Świnek. Wtorek ze słoniem.

Zapowiedź: Dusia i Psinek Świnek. Wtorek ze słoniem.

Kasiasie 16, 2021

Do czajnika zakrada się Fioletowy Słoń. I to nieznośne słonisko kłamie, aż mu się z trąby kurzy! Ale tatuś Dusi…