Megazadania

Minecraft. Język angielski. Megazadania 7+, 8+, 9+

Date
mar, 30, 2023
Comments
Możliwość komentowania Minecraft. Język angielski. Megazadania 7+, 8+, 9+ została wyłączona

W dzisiejszych czasach nauka zdaje się przyjemnością. Dostępność materiałów ułatwiających naukę, różne jej formy i pomoce naukowe, które coraz częściej opierają się na postaciach z gier, bajek i książek. Już niejednokrotnie przekonaliśmy się, że nawet najcięższy materiał szkolny traci swoją trudność, gdy możesz wykonywać go formie tego, co lubisz. Kolorowanki, pisanie liter z ulubioną postacią, a może i nauka języka? Tak, to wszystko jest, jak najbardziej możliwe i dostępne.

Mega zadania. Minecraft

W trakcie poszukiwań pomocy naukowych z języka angielskiego trafiliśmy na serię Mega zadania. Minecraft. Dla małego miłośnika gry książeczki z serii są strzałem w dziesiątkę. Nauka angielskiego sama w sobie może przysporzyć sporo kłopotów. Warto więc ułatwiać sobie trudy pracy i otaczać się tym, co przyjemne. To niezwykła forma, gdyż tu dziecko wyrusza w przygodę, podczas której szlifować będzie swoje umiejętności językowe. Wraz z Evą i Tomem podążać będziemy przez niesamowite krainy świata Minecraft. Badanie biomów i pomoc bohaterom w zadaniach, za które przyznane zostaną szmaragdy, które można będzie na coś wydać.

Język angielski. Poziom 7+

Nasza przygoda rozpoczyna się na poziomie 7+. To tu każdy 7-latek uczący się angielskiego będzie mógł przypomnieć sobie podstawy i utrwalić je w ciekawy sposób. Zaczniemy od poprawnej wymowy i pisowni poszczególnych dźwięków, na których zbudowany jest ów język. Różnorodne zadania nie pozwolą nam się nudzić. Zagadki, rozsypanki wyrazowe, krzyżówki i masa zdań gotowych do uzupełnienia. Dzieci nauczą się dni tygodnia, utworzą plan działania, poznają gramatykę i spory zakres słownictwa. Całość rozdzielona jest na kilka rozdziałów, które pomogą uporządkować nabytą wiedzę i zapamiętać takie tematy jak porównywanie, tworzenie zaprzeczeń oraz utrzymywanie porządku w zdaniu i używanie znaku zapytania.

Poziom 8+

Poznawanie nowych krain to pasja Evy, która i w tym zeszycie wraz z Tomem będzie towarzyszyć naszemu małemu odkrywcy. Skoro już znamy się z typem zadań, które prowadzą nas przez tę przygodę, to zwiększmy jej trudność. Wyższy poziom trudności zadań oznaczony jest serduszkiem. Podobnie jak w poprzednim zeszycie na początku zajmiemy się pisownią i wymową, a gdy przygoda zacznie nas wciągać pojawią się kolejne wyzwania. Budowanie różnych typów zdań, czasowniki, opisywanie czynności i rzeczy, pisanie wierszy i dokumentowanie faktów, tworzenie scenariuszy i wiele więcej. To wszystko w otoczeniu przeróżnych biomów i postaci ze świata Minecraft.

Poziom 9+

Wskakujemy na kolejny poziom a tu prawdziwa magia i trudy przygód na nieprzyjaznych biomach. Teraz adepci budowania domków z sześcianów pokuszą się o budowanie słów, przedrostków i przysłówków. Z łatwością napiszą rozbudowany tekst i podzielą go na akapity. Poznają siłę apostrofu. Teraz nie tylko będą w stanie opisać przedmioty, ale i bohaterów oraz miejsce akcji. Wciąż w formie zabawy i niesamowitej przygody na jak najwyższym poziomie.

Podsumowanie

Seria Mega zadania to lekka forma, prostota przekazu i dobra zabawa. Różnorodność i przygoda nie pozwalają wkraść się nudzie i zniechęceniu. Angielski nigdy nie był taki łatwy. Zadania podzielono na rozdziały. Każdy zakończony jest powtórką, a sama podróż przez biomy stanowi ciekawą formę motywacji do rozwiązywania problemów i nauki języka obcego oraz jego zagadnień. Dzieci w każdym wieku stykają się z Minecraftem, więc dla nich będzie to niesamowitą zabawą. Wszystko utrzymane jest w tematyce gier. Od treści zadań po szatę graficzną. Zeszytowa forma jest przyjemna w użytkowaniu i dość trwała. Wszystko jest czytelne, proste polecenia pomagają odnaleźć się na początku i nie rozpraszają na kolejnych poziomach. Muszę to przyznać, Minecraft Mega zadania to strzał w dziesiątkę. Czy to w warstwie językowej, czy tej czysto przygodowej. Po prostu nie można się oderwać.


Autor: Jon Goulding, Dan Whitehead

Tłumaczenie: Katarzyna Kochaniak, Maria Lekszycka-Petryszyn

Ilustrator: Mojang

Tytuł: Minecraft. Język angielski. Megazadania 7+, 8+, 9+

Tytuł oryginalny: Minecraft. English. Official Workbook

Seria i nr tomu:Minecraft. Język angielski/Książki Minecraft

Wydawnictwo: Harper Kids

Wydanie: pierwsze

Data wydania: 2023-03-08

Kategoria: Dziecko 7+, 8+, 9+

ISBN: 978-83-276-7155-4/ 978-83-276-7156-1/798-83-276-7157-8

Liczba stron: 64/64/80


Marta

Mama Amelki i Antka. Miłośniczka słowa pisanego i powieści graficznych. Niezmiennie szuka swojego azylu prowadząc bloga martawsrodksiazek.pl. Kilka słów o mnie? Cóż, dusza zanurzona w fantastyce z sercem z czystego romansu, łaknę przygód i szczypty strachu, z codziennością wypełnioną literaturą dziecięcą w tle. Gdy nie czytam, tworze i na wiele sposobów wyrażam siebie.

Related Posts


Przeczytaj również

dummy-img

Czekamy na mamę – Wioleta Firaza

Bujaczeklut 2, 2020

Puk, puk, puk, pukamy i Trefliki zapraszamy.* Tęsknota za kimś bliskim nie jest miłym uczuciem i chyba każdy z nas…

Wycieczka po mózgu. Akademia mądrego dziecka. Chce wiedzieć więcej-Matteo Farinella

Wycieczka po mózgu. Akademia mądrego dziecka. Chce wiedzieć więcej-Matteo Farinella

Martapaź 5, 2022

Niedawno dzieci wróciły do szkół po kolejną dawkę ciekawej wiedzy. Dla niektórych to pierwsze poważne spotkanie z nauką w takiej…

Nasz nowy świąteczny patronat! Święty Mikołaj. Historia Prawdziwa

Nasz nowy świąteczny patronat! Święty Mikołaj. Historia Prawdziwa

Kasiagru 6, 2021

Pewnego grudniowego dnia w mroźnej Laponii do okna warsztatu Mikołaja puka mały sąsiad, Adaś, i prosi o lalkę – prezent…

Akademia Mądrego Dziecka. Zabawy z dźwiękiem: Rakieta startuje / Leniwcu, pospiesz się!

Akademia Mądrego Dziecka. Zabawy z dźwiękiem: Rakieta startuje / Leniwcu, pospiesz się!

Martakwi 5, 2023

Jeśli myślimy o rozwoju dziecka, to zawsze w rozważaniach pojawiają się zmysły. To ważne, by każdego dnia rozwijać ten obszar…

Kajtek i Koko w kosmosie. Dwór Apodyktusa – Janusz Christa

Kajtek i Koko w kosmosie. Dwór Apodyktusa – Janusz Christa

Szkrabajekwrz 1, 2020

Ręka do góry, komu bliskie są przygody Kajka i Kokosza! Para przyjaciół porównywana do Asterixa i Obelixa jest z pewnością…