Kosmos i jego tajemnice – Sheddad Kaid-Salah Ferrón

Date
lut, 03, 2023
Comments
Możliwość komentowania Kosmos i jego tajemnice – Sheddad Kaid-Salah Ferrón została wyłączona

Kosmos fascynuje nie tylko dorosłych, którzy chcą poznać jego tajemnice, ale również i dzieci. Ten bezkres, przestrzeń, inne, niezbadane planety wszelakie ciała niebieskie. Nic dziwnego, że powstaje coraz więcej ciekawych książek dla dzieci które przybliżają najmłodszym (ale i tym nieco starszym) czytelnikom tajemnice wszechświata. Jedną z takich pozycji jest „Kosmos i jego tajemnice”.Niezwykle ciekawa, atrakcyjnie wydana i dobrze napisana lektura, idealna dla wszystkich tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i dowiedzieć się czegoś nowego.

Niesamowita kosmiczna podróż

Ta książka zabierze Was w niesamowitą podróż po wszechświecie. Jeżeli jesteście ciekawi, to wskakujcie do tej kosmicznej lektury i bawcie się dobrze! Chociaż „Kosmos i jego tajemnice” to książka popularnonaukowa, to jest napisana tak, że nie można się od niej oderwać.

Co znajdziemy w środku? Całą wiedzę zebraną w tej małej, atrakcyjnej encyklopedii. Nie obawiajcie się, że czegoś nie zrozumiecie. Autorzy zadbali o to aby przybliżyć czytelnikom temat od podszewki. Wszystko zostało dokładnie wytłumaczone. Naszą podróż zaczniemy od poznania grawitacji. Co to jest i jak działa? To już nie będzie dla Was tajemnicą. Dowiemy się, jak powstał kosmos, co dało początek całego wszechświata. Nie wiecie, dlaczego gwiazdy umierają, jak powstają? Tutaj również znajdziecie odpowiedzi na to pytanie. Gdybym miała wypisać wszystkie informacje jakie znajdują się w „Kosmos i jego tajemnice” to zabrakłoby mi czasu i miejsca.

Piękna ozdoba biblioteczki

Na atrakcyjność książki wpływa również wydanie. „Kosmos i jego tajemnice” ma większy format, ale dzięki temu informacje nie są poupychane na wszystkich kartkach, ale atrakcyjnie i ciekawie rozlokowane. Wzrokowcy będą zachwyceni estetyką książki, a także tym, jak autorzy ciekawie graficznie przedstawili wszelakie informacje. Ja sama nie mogłam się na książkę napatrzeć!

Kosmos i jego tajemnice to atrakcyjna lektura, która powinna znaleźć się w domu każdego młodego czytelnika. Ja sama jestem jej wielką fanką i chociaż mój syn nie poznał jeszcze całej treści (raczej przyswaja ją po kawałku, albo posiłkujemy się książką gdy zada jakieś pytanie na temat kosmosu), to ja przeczytałam ją całą, od deski do deski.


Autor: Sheddad Kaid-Salah Ferrón
Tłumaczenie: Katarzyna Kaszorek
Ilustrator: Eduard Altarriba
Tytuł: Kosmos i jego tajemnice
Tytuł oryginalny: Mi primer libro del comos
Wydawnictwo: Adamada
Wydanie: I
Data wydania:2021-08-26
Kategoria: popularnonaukowa, literatura dziecięca 10+
ISBN:9788381183406
Liczba stron: 56


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Related Posts


Przeczytaj również

Komiksy dla małych ciekawskich!

Komiksy dla małych ciekawskich!

Kasialip 18, 2023

Nasz dom: Układ Słoneczny. Nauka z komiksem. Galaktyki i planety. Tom 2 Tom drugi „Galaktyk i planet” z serii „Nauka…

Zapowiedź: Fibi i jednorożec. Wirtualna nierzeczywistość. Tom 12

Zapowiedź: Fibi i jednorożec. Wirtualna nierzeczywistość. Tom 12

Szkrabajeklip 15, 2024

Dwunasty tom mądrej i zabawnej opowieści o dziewczynce Fibi, której najbliższą przyjaciółką jest jednorożcowa piękność Marigold Niebiańskie Chrapy. Marigold doskonale…

Mistrz Igrzysk Tytanów. Smocza Straż – Brandon Mull

Mistrz Igrzysk Tytanów. Smocza Straż – Brandon Mull

Szkrabajekmaj 17, 2022

Czy można jeszcze bardziej podkręcić fabułę? Naprężyć i naszpikować ją taką ilością zwrotów akcji, że będzie napięta jak struna w…

Co budują zwierzęta? – Emilia Dziubak

Co budują zwierzęta? – Emilia Dziubak

Szkrabajeksty 18, 2021

Co budują zwierzęta? – Emilia Dziubak Każdy rodzić, chyba, w swoim życiu staje w sytuacji, i to niejednej, w której…

Basia i chorowanie – Zofia Stanecka

Basia i chorowanie – Zofia Stanecka

Szkrabajekgru 13, 2020

Basia i chorowanie – Zofia Stanecka Basia zachorowała. A co gorsze, zachorowała cała jej rodzina, z tym że ona najbardziej.…