Kosmos i jego tajemnice – Sheddad Kaid-Salah Ferrón

Date
lut, 03, 2023
Comments
Możliwość komentowania Kosmos i jego tajemnice – Sheddad Kaid-Salah Ferrón została wyłączona

Kosmos fascynuje nie tylko dorosłych, którzy chcą poznać jego tajemnice, ale również i dzieci. Ten bezkres, przestrzeń, inne, niezbadane planety wszelakie ciała niebieskie. Nic dziwnego, że powstaje coraz więcej ciekawych książek dla dzieci które przybliżają najmłodszym (ale i tym nieco starszym) czytelnikom tajemnice wszechświata. Jedną z takich pozycji jest „Kosmos i jego tajemnice”.Niezwykle ciekawa, atrakcyjnie wydana i dobrze napisana lektura, idealna dla wszystkich tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i dowiedzieć się czegoś nowego.

Niesamowita kosmiczna podróż

Ta książka zabierze Was w niesamowitą podróż po wszechświecie. Jeżeli jesteście ciekawi, to wskakujcie do tej kosmicznej lektury i bawcie się dobrze! Chociaż „Kosmos i jego tajemnice” to książka popularnonaukowa, to jest napisana tak, że nie można się od niej oderwać.

Co znajdziemy w środku? Całą wiedzę zebraną w tej małej, atrakcyjnej encyklopedii. Nie obawiajcie się, że czegoś nie zrozumiecie. Autorzy zadbali o to aby przybliżyć czytelnikom temat od podszewki. Wszystko zostało dokładnie wytłumaczone. Naszą podróż zaczniemy od poznania grawitacji. Co to jest i jak działa? To już nie będzie dla Was tajemnicą. Dowiemy się, jak powstał kosmos, co dało początek całego wszechświata. Nie wiecie, dlaczego gwiazdy umierają, jak powstają? Tutaj również znajdziecie odpowiedzi na to pytanie. Gdybym miała wypisać wszystkie informacje jakie znajdują się w „Kosmos i jego tajemnice” to zabrakłoby mi czasu i miejsca.

Piękna ozdoba biblioteczki

Na atrakcyjność książki wpływa również wydanie. „Kosmos i jego tajemnice” ma większy format, ale dzięki temu informacje nie są poupychane na wszystkich kartkach, ale atrakcyjnie i ciekawie rozlokowane. Wzrokowcy będą zachwyceni estetyką książki, a także tym, jak autorzy ciekawie graficznie przedstawili wszelakie informacje. Ja sama nie mogłam się na książkę napatrzeć!

Kosmos i jego tajemnice to atrakcyjna lektura, która powinna znaleźć się w domu każdego młodego czytelnika. Ja sama jestem jej wielką fanką i chociaż mój syn nie poznał jeszcze całej treści (raczej przyswaja ją po kawałku, albo posiłkujemy się książką gdy zada jakieś pytanie na temat kosmosu), to ja przeczytałam ją całą, od deski do deski.


Autor: Sheddad Kaid-Salah Ferrón
Tłumaczenie: Katarzyna Kaszorek
Ilustrator: Eduard Altarriba
Tytuł: Kosmos i jego tajemnice
Tytuł oryginalny: Mi primer libro del comos
Wydawnictwo: Adamada
Wydanie: I
Data wydania:2021-08-26
Kategoria: popularnonaukowa, literatura dziecięca 10+
ISBN:9788381183406
Liczba stron: 56


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Related Posts


Przeczytaj również

Nowości w filmowym świecie: Pati i klątwa Posejdona

Nowości w filmowym świecie: Pati i klątwa Posejdona

Vickylis 8, 2023

Wielka przygoda małych bohaterów! Nieustraszona mysz Pati i jej koci przyjaciel Sam wyruszają w pełną przygód podróż po starożytnej Grecji.…

Dziki poradnik przetrwania

Dziki poradnik przetrwania

Szkrabajeklip 14, 2023

Czy zastanawialiście się kiedyś, skąd wziął się pomysł na ubrania maskujące lub koncepcja na granaty z gazem łzawiącym? Odpowiedź jest…

Młodzi Tytani Akcja! Zabawy i zadania z naklejkami

Młodzi Tytani Akcja! Zabawy i zadania z naklejkami

Martamar 7, 2022

Brzydka pogoda, katar a może panosząca się po całym domu nuda. Któż z rodziców nie zna takich scenariuszy, gdy nasze…

Tajemne bractwo pana Benedykta – Stewart Trenton Lee

Tajemne bractwo pana Benedykta – Stewart Trenton Lee

Szkrabajekwrz 13, 2021

Tajemne bractwo pana Benedykta – Stewart Trenton Lee „Tajemne bractwo pana Benedykta” to lektura, która skusiła mnie już wtedy, gdy…

Wszyscy ziewają – Anita Bijsterbosch

Wszyscy ziewają – Anita Bijsterbosch

Kasiasty 28, 2021

„Wszyscy ziewają” to książka przeznaczona do czytania przed snem. Pomaga wyciszyć dzieci, wprawić je w ten cudowny, spokojny nastrój. Dlaczego?,…