Jak wspierać dziecko wysoko wrażliwe? Nowy poradnik dla rodziców

Date
wrz, 16, 2022

Wysoka wrażliwość stawia wymagania. Pragnie akceptacji pełnej zrozumienia. Nie jest wymysłem naszych czasów. Wrażliwość przetwarzania sensorycznego stanowi przedmiot wielu badań i jest żywym doświadczeniem konkretnych osób. Jak być wspaniałym rodzicem dla dziecka, które czuje i przeżywa wszystko za bardzo? Jak pomóc mu funkcjonować we współczesnym świecie? Z pomocą przychodzi dr Agata Majewska, autorka bloga rodzicielskiego Mama Sowa. Jej książka „Jak wspierać dzieci wysoko wrażliwe” dostępna będzie już 19 października.

Być może jesteś tym rodzicem, który czuje bezsilność, bo nie wie, jak radzić sobie z rodzicielstwem na wysokich obrotach. Masz wrażenie, że wykorzystałaś/-eś już wszystkie możliwości ze skarbnicy „10 niezawodnych porad na wychowanie dziecka” i nic z nich nie zadziałało. Wyjaśnienie terminu „wysoka wrażliwość” przyniosło niektórym ulgę, odkryło to, co do tej pory nie było zrozumiane. Innym postawiło jeszcze więcej znaków zapytania i zaprosiło do dalszych poszukiwań.

Jeżeli sięgniecie po tę książkę, to może oznaczać, że odkrywacie w swoim dziecku wiele wrażliwości i chcecie je jak najlepiej wesprzeć w rozwoju. Z publikacji dowiecie się m.in.:

  • Co może wskazywać, że dziecko jest wysoko wrażliwe?

  • Jak odpowiadać na potrzeby wysoko wrażliwego dziecka?

  • Jak oswajać dziecięce lęki?

  • Jak budować czułe relacje rodzic-dziecko?

  • Jak radzić sobie z niewspierającym otoczeniem?

I wiele innych ważnych zagadnień.

To książka przede wszystkim o dzieciach. Jest też o rodzicach, o ich przeżyciach, o znaczeniu udzielania sobie wzajemnego wsparcia. Ta książka to źródło wiedzy i wskazówek, z których warto czerpać w codziennych wyzwaniach rodzicielskiej rzeczywistości – nie tylko tej wysoko wrażliwej.

Agata Majewska – doktor nauk o rodzinie, terapeuta dzieci i młodzieży, psychotraumatolog. Studiuje psychologię i od ponad dziesięciu lat wspiera rodziców i dzieci. Ma doświadczenie w prowadzeniu zajęć ze studentami, szkoli nauczycielki wychowania przedszkolnego i opiekunki żłobka. Pracuje w założonym przez siebie Centrum Terapii i Rozwoju Pod Skrzydłami Sowy w Katowicach i jest autorką bloga rodzicielskiego Mama Sowa. Prowadzi spotkania grup wsparcia dla kobiet, w tym Wioskę Wrażliwości. Prywatnie jest żoną i mamą dla dwóch córek. Tworzenie własnej rodziny ułatwia jej rozwijanie twórczego podejścia w pracy zawodowej. Czerpie z obszaru rodzicielstwa bliskości i porozumienia bez przemocy.

premiera: 19.10.2022

Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

dummy-img

Guzikowa książka Sally Nicholls, Bethan Woollvin

Szkrabajekmar 25, 2020

“Guzikowa książka” Sally Nicholls to nowa propozycja od wydawnictwa Nasza Księgarnia przeznaczona dla najmłodszych. Razem z moją prawie dwuletnią córką…

Dla wszystkich ciekawskich: Od…do. Jak powstają różne rzeczy

Dla wszystkich ciekawskich: Od…do. Jak powstają różne rzeczy

Kasiasie 16, 2021

Dzieci pytają: co? jak? dlaczego? Seria “Od…do” odpowiada. Skąd się bierze chleb? Jak powstaje samochód? Co trzeba zrobić, żeby zbudować…

Ruszyło głosowanie w Lokomotywie, czyli plebiscycie książek dla niedorosłych!

Ruszyło głosowanie w Lokomotywie, czyli plebiscycie książek dla niedorosłych!

Dominikasty 20, 2021

Z każdym rokiem powstaje coraz więcej publikacji dla dzieci. Jak wśród nich wybrać najlepsze? Czym się kierować? Może właśnie wynikami…

Delisie. Życie ma smak-Magdalena Kania, Maciej Kur

Delisie. Życie ma smak-Magdalena Kania, Maciej Kur

Martakwi 4, 2022

Podobno życie ma smak. Słodki, gorzki a może kwaśny? Bez względu na to, jak faktycznie smakuje, zawsze znajdzie się smakosz,…

Nowe, klasyczne wydanie Księgi Dżungli

Nowe, klasyczne wydanie Księgi Dżungli

Kasialip 1, 2023

Mauli trafia do dżungli jako małe dziecko. Od okrutnego losu ratują go wilki, które traktują chłopca jak członka stada. Niestety…