Nocowanka w Egipcie – Timothy Knapman

Date
maj, 06, 2024
Comments
Możliwość komentowania Nocowanka w Egipcie – Timothy Knapman została wyłączona

Świat dziecka jest wielobarwny i niezwykły. Wyobraźnia każdego dnia zabiera maluchy w niesamowite podróże i szykuje dla nich przygody, o których można by pisać książki. Lekkość i beztroska niosą dziecięce umysły w każdy zakątek świata. Każdy, kto przeżył tak intensywny dzień, myśli o tych wszystkich niesamowitych rzeczach i chce więcej. Ciężko zasnąć, więc może warto wybrać się na nocowankę. Tylko nie taką zwykłą do kolegi obok. Nocowanka w Egipcie brzmi o niebo lepiej, a podróż w czasie jest istnym dopełnieniem wyprawy. To co, gotowi?

Nocowanka w Egipcie

Historia i podróże w czasie właśnie złapały w pułapkę kolejne pokolenie małych odkrywców. Nocowanka w Egipcie to zaskakująca pozycja, przy której wspólne wieczorne czytanie wejdzie na wyższy poziom. Niesamowita, kolorowa i pełna wiedzy książka, przy której bawiliśmy się świetnie. Dwójka małych podróżników zdradzi nam magiczne zaklęcie przenoszące w czasie i tym samym zabierze nas w podróż, której nie da się zapomnieć. Starożytny Egipt odkryje przed nami swoje tajemnice. Dowiemy się masy ciekawostek, wiedzy wartej zapamiętania i nie tylko. Od wykonania domów, poprzez ubiór i fryzury, a nawet jedzenie i wierzenia. Nie zabraknie tu humoru i zabawy, co z pewnością pozwoli dzieciom na łatwiejsze przyswojenie historycznych nowinek i elementów życia danej epoki.

Wśród ilustracji

Seria Chce wiedzieć zachwyca wydaniem za każdym razem. Nie inaczej jest w przypadku omawianego tytułu. Okładka przyciąga wzrok i uchyla rąbka tajemnicy tego, co skrywa środek. Piękna czcionka oraz delikatna i jakże lekka kreska sprawiają, że chcemy więcej. Matt Robertson nie pozwala na oddech. Każda strona jest niezwykła. Pełna ruchu, dynamiki, emocji i humoru. Każda linia jest przemyślana i wprowadza klimat dawnego Egiptu. Ilustracje są przepiękne, można im się przyglądać godzinami. Bez problemu odczytamy z nich emocje i masę ciekawostek. Piasek, piramidy i niesamowita paleta barw.

Wśród wrażeń

Nocowanka w Egipcie wyszła nadzwyczajnie. Jestem pod wrażeniem każdej strony i detali, które składają się na całość. Poczuliśmy wiatr przygody i łaknęliśmy wiedzy, której nie brakowało, a trzeba przyznać, że podana w tak niezwykły sposób na długo zostaje w pamięci. Ilustracje są niezwykle klimatyczne i wielobarwne. Dzieci z łatwością wciągną się w fabułę i nawet na chwilę nie będą myślały, że uczą się czegoś pod przymusem. To kompletna opowieść o Starożytnym Egipcie, o jedzeniu, wierzeniach, drabinie społecznej i życiu codziennym ludzi na jej szczeblach. Lekki język i forma doprawiona szczyptą humoru.

Podsumowanie

To kolejny strzał w dziesiątkę. Seria Chce wiedzieć rozwija w dzieciakach chęć zdobywania wiedzy, zaszczepia miłość do przygód i samodzielnego czytania. Całość jest niesamowicie zabawna i pouczająca. Nocowanka w Egipcie sprawdzi się przy łapaniu bakcyla do historii, której jak się okazuje, można uczyć się z radością i uśmiechem. Twarda oprawa, masa ciekawostek i kreska wieńcząca ilustracje magią.


Autor: Timothy Knapman
Ilustrator: Matt Robertson
Tłumaczenie: Max Suski
Tytuł: Nocowanka w Egipcie. Podróżujemy w czasie i poznajemy królestwo faraonów
Tytuł oryginału: Timetravel sleepover: Ancient Egypt
Wydawnictwo: HarperKids
Wydanie: I
Data wydania: 2024-04-24
Kategoria: lit. dziecięca (6+)
ISBN: 9788327686855
Liczba stron: 52


Marta

Mama Amelki i Antka. Miłośniczka słowa pisanego i powieści graficznych. Niezmiennie szuka swojego azylu prowadząc bloga martawsrodksiazek.pl. Kilka słów o mnie? Cóż, dusza zanurzona w fantastyce z sercem z czystego romansu, łaknę przygód i szczypty strachu, z codziennością wypełnioną literaturą dziecięcą w tle. Gdy nie czytam, tworze i na wiele sposobów wyrażam siebie.

Related Posts


Przeczytaj również

Pinokio – Seria Nostalgia

Pinokio – Seria Nostalgia

Kasiasie 21, 2020

Pinokio to jeden z najstarszych filmów animowanych z wytwórni Walta Disneya – widać to po kresce, animacji, głosach bohaterów. Jednak…

Co budują zwierzęta? – Emilia Dziubak

Co budują zwierzęta? – Emilia Dziubak

Szkrabajeksty 18, 2021

Co budują zwierzęta? – Emilia Dziubak Każdy rodzić, chyba, w swoim życiu staje w sytuacji, i to niejednej, w której…

Wszyscy ziewają – Anita Bijsterbosch

Wszyscy ziewają – Anita Bijsterbosch

Kasiasty 28, 2021

„Wszyscy ziewają” to książka przeznaczona do czytania przed snem. Pomaga wyciszyć dzieci, wprawić je w ten cudowny, spokojny nastrój. Dlaczego?,…

Tęskniliście za Felusiem i Guciem?

Tęskniliście za Felusiem i Guciem?

Kasiasie 18, 2023

Feluś jest bardzo zajęty! Jak każdy przedszkolak zadaje mnóstwo pytań, lubi fantazjować, szukać, sprawdzać i eksperymentować. Sam potrafi wymyślać sobie…

dummy-img

Ta książka jest psem – Lorenzo Clerici, Ta książka jest kotem – Silvia Borando

Kasiamar 12, 2020

Ta książka jest psem i Ta książka jest kotem to nowości dla najmłodszych od wydawnictwa Nasza Księgarnia. Co jest takiego…