Kraina Lodu. Oficjalny Magazyn 1/2024

Kraina Lodu. Oficjalny Magazyn 1/2024

Date
sty, 24, 2024
Comments
Możliwość komentowania Kraina Lodu. Oficjalny Magazyn 1/2024 została wyłączona

„Mam tę moc, mam tę moc”. Ten refren kołacze mi się po głowie, ilekroć myślę o swoich wnuczkach, a podejrzewam, że takich fanek jak moje wnuczki ma „Kraina Lodu” mnóstwo. To z myślą o nich wydawnictwo Egmont przygotowało kolejny numer czasopisma. Przewodnim motywem styczniowej gazetki jest przyjaźń.

W środku znajdziemy mnóstwo świetnych łamigłówek, wycinanek i komiksów. Zaczynamy od łamigłówek dla spostrzegawczych: należy znaleźć identyczne portrety oraz niepasującego renifera. Na kolejnych stronach pojawia się pasjonujący komiks z Anną i Kristoffem w rolach głównych. Anna jak zwykle jest pierwsza, gdy trzeba komuś pomóc, a tym razem to Swen i Kristoff są w niebezpieczeństwie.

Miłośnicy gier towarzyskich z przyjemnością zagrają w „Bingo przyjaciół”, a fani kredek i nożyczek mogą dorysować i dokleić brakujące elementy. Można także podziałać w kuchni, jednak tym razem nie będzie to nic do jedzenia, a biżuteria z masy solnej. Na koniec moje ulubione poszukiwanie różnic na dwóch prawie identycznych obrazkach.

Do czasopisma dołączone są zabawki: plastikowy smartfonik z etui, by z przyjaciółmi być zawsze w kontakcie oraz lustereczko.

W zalewie gazetek dla dzieci Kraina Lodu nie jest może najlepszym wyborem, bo „Misia” i „Świerszczyka” nic nie przebije, jednak jako czasopismo z motywami z disnejowskich bajek plasuje się wysoko. Wciągająca komiksowa historia i różnorodne zabawy oraz gry sprawiają, że można spędzić nad gazetką mnóstwo czasu, a potem jeszcze przygotować masę solną i bawić się dalej.

Magazyn bawi i uczy, podkreślając siłę przyjaźni, ćwicząc grafomotorykę oraz spostrzegawczość.

Jako dyslektyczka doceniam także wybór czcionki bezszeryfowej i duże litery.

Polecam małym fankom Krainy Lodu i ich rodzicom.

Anna Kruczkowska


Tytuł: Kraina Lodu. Oficjalny magazyn. Przyjaciele na całe życie
Seria i nr tomu: Kraina Lodu 1/24
Wydawnictwo: Story House Egmont
Wydanie: 1
Data wydania: 2024-01
Kategoria: czasopismo dla dzieci
ISSN: 2392-3490-01
Liczba stron: 24


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Related Posts


Przeczytaj również

Ocieplenie klimatu – Kristina Scharmacher-Schreiber

Ocieplenie klimatu – Kristina Scharmacher-Schreiber

Bujaczekgru 20, 2020

Ocieplenie klimatu – Kristina Scharmacher-Schreiber Prawda jest taka, że zaniedbujemy Ziemię od wielu lat i to widać coraz bardziej. Aby…

Pamiętnik 8-bitowego wojownika. Podróż przez pustynię – Cube Kid

Pamiętnik 8-bitowego wojownika. Podróż przez pustynię – Cube Kid

Szkrabajeklis 22, 2020

Pamiętnik 8-bitowego wojownika. Podróż przez pustynię – Cube Kid Podróż przez pustynię to już trzecia część komiksowej opowieści z serii…

Przez klocki do edukacji – nauka z Lego Explorer

Przez klocki do edukacji – nauka z Lego Explorer

Szkrabajeksie 20, 2020

Moje czasy dzieciństwa minęły dawno temu – pozostał po nich sentyment,  wspomnienia i zdjęcia. Już sam napis Lego wywołał u…

Nie bój się dziadku – Paweł Pawlak

Nie bój się dziadku – Paweł Pawlak

Kasialut 17, 2021

Strach to nie jest uczucie, którego powinniśmy się wstydzić. Każdy z nas czasami się boi – zarówno ci mali, jak…

Hela sama zasypia – Kamila Gurynowicz

Hela sama zasypia – Kamila Gurynowicz

Szkrabajekgru 27, 2023

Usypianie dziecka jest jednym z największych wyzwań, jakie czekają rodzica każdego dnia. To moment, kiedy maluchy są zmęczone, a jednocześnie…